Haber

Adidas Orjinal Ürün Sorgulama: Ayakkabı Barkod

Satın aldığınız eşofman, ayakkabı, şort gibi ürünlerin orjinallik testini yaptınız mı? Burada, Adidas orjinal ürün sorgulama rehberini inceleyin. Bu rehber sayesinde ayakkabı içerisindeki ve kutudaki bilgileri kullanarak Adidas orjinal olduğu nasıl anlaşılır sorusuna yanıt bulabileceksiniz.

Adidas ayakkabı orjinallik sorgulama en çok aranan şeylerden biridir. Eniyisor.com’a gelen sorulardan biri de Adidas ayakkabı aldım ancak orijinalliğinden şüphe duyuyorum ne yapabilirim sorusu oldu. Biz de bununla ilgili araştırmalar yapıp Adidas orjinal ürün sorgulama nasıl yapılır sorusunu burada yanıtladık. Eğer siz de bu ve buna benzer konuları merak ediyorsanız yorum kısmından sorabilirsiniz. Konumuza dönecek olursak Adidas ayakkabılar oldukça pahalı fiyatlara satılmaktadır. En düşük Adidas markalı ayakkabının fiyatı 1000 TL civarındadır. Bu kadar yüksek miktarlarda ödeme yaptığınız bir ayakkabının orjinallik testini de yapmak istemeniz normaldir. Hemen bu rehberden nasıl yapılacağını öğrenin.

Adidas barkod sorgulama yöntemini kullanarak ayakkabının orjinalliğini test edebilirsiniz. Direkt olarak sorgulama yapmak için yukarıdaki görselde bulunan QR kodu telefonunuzdan okutup açılan sayfayı ziyaret edin. Burada belirtilen adımları uygulayın.

Adidas Orjinal Ürün Sorgulama Sitesi

Adidas Orjinal Ürün Sorgulama nasıl yapılır

Adidas marka bir ayakkabı aldıktan sonra orjinal olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu durum genelde arkadaşlarımız tarafından bu ayakkabı çakma orjinalde şöyle olur ya da orjinalin fiyatı bu kadar olmaz denildiği zaman araştırdığımız bir konudur. Detaylı şekilde, Adidas orjinallik sorgulama yöntemi aşağıdaki gibidir.

Adidas Orjinal Ürün Sorgulama:

 • Ürün üzerindeki kodlar kutu üzerindeki kodlar ile karşılaştırılarak
 • Adidas mağazasından ürünün orjinal olup olmadığı sorgulanabilir
 • Adidas ayakkabısındaki seri numarasını resmî internet sitesi üzerinden sorgulayabilirsiniz
 • Adidas ayakkabı etiketinde yer alan bulunan seri numarasını kontrol etmek için Adidas çağrı merkezi aranabilir
 • Yukarıdaki görselde bulunan QR kod okutularak adidas orjinallik sorgulama nasıl yapılır sayfasına ulaşılabilir

Yukarıdaki yöntemler kullanılarak ayakkabı ya da farklı bir ürünün orjinal olup olmadığı sorgulanabilir. Ancak gerçek bir ürün satın almak için güvenilir bir satıcıdan alışveriş yapmak gerekir.

Adidas Barkod Sorgulama

adidas barkod sorgulama

Siz de hızlıca sorgulama yapmak için Adidas barkod sorgulama nasıl yapılır yöntemini arıyorsanız bu başlıktaki adımları takip edin. Satın aldığınız ayakkabının orjinalliğinden şüphe duyuyorsanız ve hemen sorgulamak istiyorsanız bunu yapmanın basit yolu barkod sorgulamaktır. İlk olarak adidas barkod sorgulama sayfasına ulaşmak için en yukarıdaki QR kodu telefonunuzun kamerası ile okutup, açılan internet sitesine girebilirsiniz. Adidas babrkod sorgulama:

 • Ayakkabının dil kısmındaki etikette bulunan kod ile ayakkabıda bulunan kodları karşılaştırın.
 • Ayakkabı dillerinde bulunan kodun son haneleri farklı olmalıdır.
 • Adidas seri numarası ile resmi internet sitesinden sorgulama yapılabilir.
 • Adidas mağazasına giderek ürün sorgulaması yapılabilir.
 • Her bir ayakkabının kod kısmını inceleyin, iki ayakkabıda da yazan kodun son 3 hanesi farklı olmalıdır.
 • Ayakkabıda yazan kodlar ile ayakkabı kutusunda yazan bilgilerin de eşleşip eşleşmediğini kontrol edin.

Diğer ayakkabı üreticileri bu kodları aynı üretse de adidas bunlardan farklı olarak farklı kod kullanımını tercih etmiştir.

Adidas Orjinallik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Adidas Orjinallik Sorgulama

Buradaki rehberi uygulayıp Adidas orjinallik sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Adidas marka satın aldığınız ayakkabı, eşofman ya da diğer ürünlerin orjinalliğini nasıl kontrol edebileceğinizi burada anlattık. Orjinallik sorgulama işleminden önce alışveriş yaparken güvenilir satıcılardan alışveriş yapmak önceliğiniz olsun. Bu sayede sahte bir ürün satın almamış olursunuz.

Adidas orjinallik sorgulama:

 • Ayakkabıdaki kodlar ile ayakkabı kutusundaki kodları karşılaştırın
 • Resmi internet sitesinden inceleme yapın
 • Adidas müşteri hizmetlerini arayıp ürün etiketindeki kodu ileterek sorgulama yapılabilir

Adidas orjinal ürün sorgulama adımlarını uygulayıp hemen ürünün orjinal olup olmadığını test edebilirsiniz.

Adidas
✅ Adidas Barkod Sorgulama:Çalışıyor – 🟢
✅ Adidas Orjinallik Sorgulama:Çalışıyor – 🟢
✅ Adidas Orjinal Ürün QR Sorgulama:Çalışıyor – 🟢

Adidas Ayakkabı Orjinallik Sorgulama

Satın aldığınız ayakkabının dilinin altında bazı kodlar vardır. Bu kodlar sayesinde Adidas ayakkabı orjinallik sorgulama yapılabilir. Yapmanız gerekenler ise, Adidas ayakkabı orjinal sorgulama:

 • Adidas orjinallik sorgulamak için ayakkabı dilindeki kodu inceleyin
 • Her iki dilde de aynı kodlar yazar, ancak son 3 hanesi farklıdır
 • Örneğin bir ayakkabının son 5 kodu 00163 iken diğerinin 00224 şeklinde olması gerekir.

Sahte ayakkabı üreticileri genelde buna dikkat etmezler. Yani üretim yaparken, aynı etiketi iki defa çıkarıp her iki ayakkabının da dil kısmına eklerler. Fakat orjinal ayakkabı da her bir ayakkabının kodunun son 3 hanesi farklıdır.

Adidas Ürün Sorgulama

Satın aldığınız ürünü sorgulamak isteyebilirsiniz. Bu durumda Adidas ürün sorgulama yöntemlerinden birini ya da birkaçını deneyebilirsiniz. Hatta satın almadan da buradaki testleri yapıp ayakkabının orjinal olup olmadığından emin olun. Adidas ürün sorgulama:

 • Ürün üzerindeki kod ile kutusundaki kodu karşılaştırın
 • Adidas mağazalarından ürünün orjinalliği sorgulanabilir
 • Resmi internet sitesinden sorgulama yapılabilir
 • Adidas çağrı merkezini arayarak ürünün etiketinde yazan kodları iletip ürünün orjinal olup olmadığını sorgulayabilirsiniz

Adidas Karekod Sorgulama

Satın aldığınız eşofman, cüzdan ya da ayakkabının QR kodunu sorgulayarak da ürünün orjinalliğini test edebilirsiniz. Buradan, Adidas kare kod sorgulama yöntemini öğrenip hemen uygulamak için aşağıdaki adımları yapın.

Adidas orjinallik kodu sorgulama:

 • Satın aldığınız ürünün etiket kısmını açın
 • Burada karekod vardır
 • Bu karekodu telefonunuzdan okutun
 • Ardından ürün ile ilgili resmi internet sitesinin sayfası açılacaktır

Silinmiş olan ürünlerde bulunan QR kod telefon tarafından okunamadığı için sayfaya giriş yapmayabilir. Karekod sorgulama yöntemi ile Adidas orjinal ürün sorgulama birkaç saniye içinde gerçekleşir.

Adidas Seri No Sorgulama

Seri no ile Adidas orjinal ürün sorgulama yöntemi de yine yukarıda bahsettiğimiz şekilde yapılmaktadır. her iki ayakkabının da dilinin altında yazan kodlar birbirinden farklıdır. Bu kodların yalnızca son 3 hanesi birbirinden farklı olmalıdır.

 • Ayakkabı dilinin altındaki kodları kontrol edin
 • Her iki ayakkabı da da aynı rakamlar yazması gerekir
 • Ancak barkod numarasında son 3 hanenin farklı olması gerekir.

Ayakkabılar için Adidas orjinal ürün sorgulama yönteminin en basit ve hızlı yöntemidir.

Adidas Süperstar Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Adidas Süperstar Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır

Adidas orjinal ürün sorgulama, Süperstar ayakkabı satın alanlar tarafından da sıklıkla kullanılıyor. Şuanda superstar modelleri incelediğimizde fiyatların 2000 TL civarında olduğunu görüyoruz. Bu nedenle insanlar Adidas Süperstar Orjinal olduğu nasıl anlaşılır sorusuna da yanıt arıyorlar.

Yine yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemleri kullanarak Adidas Superstar ayakkabınızın orjinalliğini test edebilirsiniz. Direkt olarak sorgulama ekranı olmadığından dolayı en iyi sorgulama yöntemlerini nasıl yapabileceğinizi burada anlattık. Ürünü direkt olarak yetkili satış noktalarından almanızı öneriyoruz bu sayede ürünle ilgili herhangi bir problemde değişim/iade hakkınızı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir