Teknoloji

Arayan Numara Yok Ne Demek? iPhone Bulma

Telefonunuza gelen aramaların bazılarında isim yazmayabilir. Peki, arayan numara yok ne demek?” Gizli numara nasıl bulunur? iPhone kullanıcıları bazen arama geçmişine baktığında arayan numara yerine bu şekilde bir isim ile karşılaşabiliyorlar.

iPhone cep telefonlarında sıklıkla rastlanan uyarılardan biridir. Gelen arama cevaplanmadığında veya “Arayan Numara Yok” yazan biri numaranızı biliyor ve sizi aramış olabilir. Böyle bir durumda ise sizi arayan bu kişiyi geri arayamaz ve telefon numarasını da göremezsiniz. Rehbere kayıtlı biri mi yoksa tamamen bir başkası mı aradı bulmak biraz zorlaşıyor. Peki, sizi biri aradığında aramada arayan numara yok uyarısı varsa bu ne demek ne anlama geliyor? Bu uyarı ile bilinmeyen numara arasında ne gibi bir fark var? Bu makalemizde, Arayan numara yok ne demek iPhone sorusunu yanıtladık.

Arayan Numara Yok Ne Demek?

iPhone telefonlarda çok sık rastlanan “Arayan Numara Yok” uyarısı bilinmeyen bir telefon numarasının sizi aradığını ifade eder. Özetle biri sizi gizli numaradan aramış demektir. Eğer hat ayarlarınızda ya da telefon ayarlarında hattınız gizli aramaya açıksa gizli numaradan aranırsınız. Arayan kişinin telefon numarasını rehberden bulmak ya da öğrenmek imkansızdır. Ayrıca birçok kişi sizi farklı cihazlardan gizli numara ile arayabilir. Biri sizi gizli numaradan ararsa iPhone telefonunuzda arayan numara yok uyarısını görürsünüz.

Arayan numara yok ne demek: Bu uyarı sizi arayan kişinin gizli numaradan aradığı anlamına gelir.

Gizli numara ve bilinmeyen numaralar kullanılarak birini aramak mümkündür. Gizli numara ile Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom müşterileri hem arama yapabilir hem de arama alabilirler. Eğer gizli numaradan çağrı almak istemiyorsanız, hattınızı gizli aramalara kapatmanız gerekir. Operatörler bu hizmeti ücretsiz sunuyor. Eğer siz de isterseniz bir numarayı gizli numaradan hemen arayabilirsiniz. Numaranızı gizledikten sonra birini ararsanız karşı taraf aramayı “Bilinmeyen Numara” olarak görecektir.

iPhone Özel Numara Kapatma

Özel numaraya hattınızı kapatmak istiyorsanız hattınızı gizli numaralara kapatmanız gerekir. Telefonunuzu gizli numaradan aramalara kapatabileceğiniz gibi isterseniz tekrar açabilirsiniz. Operatörlere göre özel numara kapatma ve açma işlemi aşağıdaki gibidir.

  • Turkcell hat kullanıyorsanız arama kısmına girip *253# yazıp arama butonuna basmanız yeterlidir.
  • Vodafone abonesiyseniz Yanımda uygulamasına girip “Gizli Numara Engelle” servisini kullanın veya GIZLI AC yazıp 7046’ya kısa mesaj gönderin.
  • Türk Telekom kullanıcıları Türk Telekom Online İşlemler uygulamasına giriş yaptıktan sonra “özel numara kapatma” bölümünü kullanmalıdır. İsterseniz arama kısmından *253# yazıp arama butonuna dokunarak hattınızı gizli aramalara kapatabilirsiniz.

Yukarıdaki ayarları yaptıktan sonra gizli numaradan gelecek aramaları kısıtlamış olursunuz. Bu ayarlar yapıldığında biri sizi gizli numaradan ararsa o kişiye “aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir” uyarısı verilir.

Aynı zamanda telefonunuzda kayıtlı olmayan kişilerin sizi aramasını da engelleyebilirsiniz. Eniyisor.com olarak bununla ilgili de detaylı bir makale yazacağız. Bu sayede sadece rehberinize kaydettiğiniz kişiler sizi arayabilirler.

Eğer çok sık bilinmeyen numaralardan arama alıyorsanız yukarıda bahsedilen ayarları yaparak problemi giderebilirsiniz. Daha fazla iPhone telefonlarda rastlanan bu uyarı, biri sizi gizli numaradan aradığında görünür. iPhone telefonunuz ile hattınızı gizli numaralardan gelecek aramalara kapatarak sorunu tamamen çözebilirsiniz.

iPhone Arayan Numara Yok Nasıl Bulunur?

iPhone arayan numara yok bulma işlemi mümkün mü? Gizli numaradan arandığınızda bu uyarıyı alacağınızı yukarıda belirtmiştik. Fakat biri sizi gizli numaradan aradığında o numarayı görüntülemeniz mümkün değildir. Bu nedenle yapmanız gereken en basit işlem gelecek olan gizli numaraları engellemek olacaktır.

Yukarıda Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell mobil hat operatörleri için hattınızı gizli numaralara nasıl kapatabileceğinizi anlattık. İsterseniz ilgili operatörün mobil uygulamasından, kısa mesaj yoluyla ya da müşteri hizmetlerini arayarak hattınızı gizli numaralara kapatabilirsiniz.

Arayan Numara Yok🟢 – iPhone

Gizli Numara Nedir?

Gizli numara daha çok telefon numarasını karşı tarafa göstermek istemeyen kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. Basit bir tuşlama ya da mobil hat ayarı ile telefon numaranızı gizleyebilirsiniz. Fakat aradığınız kişi gizli numaralara hattını kapadıysa çağrı gitmeyecektir.

Gizli numara yıllardan beri telefon şakası yapmak için ya da telefon numarasını aradığı kişinin görmesini istemeyenlerce kullanılıyor. Telefona gelen çağrıda arayan numara yok ne demek? iPhone arayan numara yok bulma adımları da merak edilen konulardan biri haline gelmiştir. iPhone telefonlarda görünen bu uyarının nen anlama geldiğini ve bu tür gizli aramaların nasıl kapatılacağını burada anlattık. Diğer sorulara da aşağıdaki başlıklardan yanıt bulabilirsiniz. Eğer bir tanıdığınız bu tür çağrılar alıyorsa ve bundan kurtulmak istiyorsa içeriğin altındaki sosyal paylaşım butonlarını kullanarak o kişiye bu içeriği gönderebilirsiniz.

Bilinmeyen Numara ile ilgili Sorular

iPhone Arayan Numara Yok Nedir?

Biri sizi gizli numaradan aradığında arayan numara yok uyarısı ile karşılaşırsınız. Genelde iPhone cihazlarda görünen bir uyarıdır.

iPhone Arayan Numara Yok Bulma Nasıl Yapılır?

iPhone cep telefonlarında sıklıkla karşılaşılan bu hatanın nedeni arayan kişinin numarasını gizlemesidir. Eğer bu tür çağrılar almak istemiyorsanız hattınızı gizli numaralara kapatın.

Bilinmeyen Numara Nedir?

Bilinmeyen numaralar genelde gizli numaralardır. Biri telefon numarasını gizleyerek sizi arayabilir. Bu durumda siz de gelen çağrı sonucunda isim ya da telefon numarası görmek yerine bilinmeyen numara şeklinde uyarı görürsünüz.

Arayan kişi numarasını gizlerse ve ardından iPhone kullanan birini ararsa karşı taraf bu uyarıyı görür. Android cihazlardaki karşılığı ise gizli numara ya da bilinmeyen numaradır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir