Haber

Metro Kaça Kadar Açık 2023 İstanbul

Metro saat kaça kadar açık sorusu vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Geç saatlerde dışarda olan ve toplu taşımayı kullanacak olanlar metro kaça kadar açık 2023 çalışma saatlerini araştırıyor. İstanbul, Ankara ve İzmir illeri için metro çalışma saatlerini merak edenler buradan başlıkları inceleyebilirler.

Tolu taşıma denince büyük şehirlerde trafiği rahatlatan en önemli unsurlardan biri de metrolardır. Metrolar belirli güzergahlara yaptıkları seferlerde yüzlerce kişiyi aynı anda taşıyabiliyor. İstanbul, Ankara ve İzmir illerimizde metro vatandaşlar tarafından sık tercih edilen toplu taşıma araçlarından biri diyebiliriz. Sabah erken saatte yolculuk yapacaklar ve gece geç saatlerde yolculuk yapmak zorunda olanlar metro saat kaça kadar çalışıyor sorusuna yanıt arıyorlar.

İstanbul, İzmir, Adana, Ankara ve İzmir gibi illerde vatandaşlar metroları kullanarak yolculuk yapıyorlar. İlk defa kullanacak olanlar ve tam çalışma saatini bilmeyenler tarafından bu bilgi sık araştırılan konulardan biri diyebiliriz. Ülkemizde metro çalışma saatleri sabah çok erken saatlerden gece yarısına kadar devam eder. İstanbul, İzmir ve Ankara metro çalışma saatleri ile alakalı bilgileri alt başlıklardan inceleyebilirsiniz.

İstanbul Metro Kaça Kadar Açık 2023

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yaptığı açıklamada Cuma sabah saat 06.00 ve Pazar günü saat 00.00’a kadar hafta sonu metro hizmeti bulunuyor. Fakat hafta içi metro çalışma saatlerini merak ediyorsanız aşağıdan hemen inceleyebilirsiniz.

İstanbul metro çalışma saatleri 2023:

 • İstanbul metro kalkış saati: 06.00’da başlar.
 • İstanbul son metro saati: 00.00 saatine kadar hizmet vermektedir.

Ankara Metro Çalışma Saatleri 2023

Ankara’da yaşayanlar saba 06:00 saatinden itibaren metroları kullanabilirler. Bununla birlikte”Ankara metro kaça kadar açık?” sorusunun yanıtı ise gece 01.00 saatine kadar hizmet vermektedir. Ancak Ankara metro son sefer saati konuma göre farklılık gösterebilir. İsterseniz Ankara Metro resmi internet sitesini ziyaret ederek konuma göre son çalışma saatini inceleyebilirsiniz. Ankara metro çalışma saatleri ise:

 • Ankara metro kalkış saatleri: 06.00 saatinde başlar.
 • Ankara son metro saati: 01.00 saatinde son bulur.

İzmir Metro Saat Kaça Kadar Açık?

İzmir’de yaşayan vatandaşlar da “İzmir metro kaçta açılıyor?” sorusuna yanıt arıyorlar. İzmir metrosu çalışma saati de diğer illerde olduğu gibi sabah 06.00’da başlıyor. Bununla beraber “İzmir metro seferi en son kaçta?” sorusu da sık araştırılmaktadır. Son sefer 00.20 saatindedir. Sabah 06.00 ile 07.00 saatleri arasında 5 dakika, 07.00 ile 20.00 saatleri arasında ise 3 dakika aralıklarla sefer düzenlenir. Sefer süresi 20.00 ile 00.20 saatleri arasında 7,5 dakika olarak belirlenmiştir. İzmir metro kaça kadar açık:

 • İzmir metro kalkış saatleri: 06.00 saatinde başlar.
 • İzmir son metro saati: 00.20 saatinde son bulur.

Hafta Sonu Metro Çalışıyor Mu?

Hafta sonu metro çalışıyor mu sorusu da vatandaşlar tarafından sık araştırılan konulardan biri olmuştur. Haftasonu yani Cumartesi Pazar günü metro kullanacak olanlar aşağıdan çalışma saatlerini inceleyebilirler:

 • Pazar günü metro saatleri İstanbul: Cuma sabah 06.00 ila pazar gece 00.00’a kadar kesintisiz devam etmektedir.
 • Pazar günü metro saatleri İzmir: 06.00 – 00.20 saatine kadar hizmet verir.
 • Pazar günü metro saatleri Ankara: 06.00 – 01.00’e kadar hizmet vermektedir.

24 Saat Açık Metro Hatları

İstanbul’da 24 saat boyunca hizmet veren metro hatları aşağıdaki gibidir:

 • M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı
 • M1B Yenikapı-Kirazlı Metro Hattı
 • M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı (Sanayi Mahallesi-Seyrantepe arası çalışmamaktadır)
 • M4 Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı
 • M5 Üsküdar-Çekmeköy Metro Hattı
 • M6 Levent-Boğaziçi Ü./Hisarüstü Metro Hattı
 • M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı

Gece Metro Saatleri 2023

İşletme Saatleri: 00.00 – 06.00 saatlerinde hizmet vermektedir. Güncel bilgilere İstanbul metro internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bayramda Metro Saatleri 2023

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı metro saatleri de vatandaşlar tarafından sık araştırılan konulardan biri olmuştur. En az metro kaça kadar açık sorusu kadar araştırılan bir konudur. Normal çalışma saatlerinde olduğu gibi bayramlarda da 06:00 – 00:00 saatlerine kadar hizmet vermektedir. Bayram ziyaretleri için ya da bayramda işe gidecek olanlar metroyu bu saat aralığında kullanabilirler.

Metro Saat Kaça Kadar Açık 2023

İlÇalışma Saatleri
İstanbul06:00 – 00:00
Ankara06:00 – 01:00
İzmir06.00 – 00:20

Yukarıdaki tablodan da metro kaça kadar açık sorusunun yanıtını bulabilirsiniz. İllere göre metro çalışma saatleri tablo halinde yayınlanmıştır.

İstanbul Metro Hatları ve İsimleri 2023

 • M1A: Yenikapı – Otogar – Atatürk Havalimanı Metro Hattı Durakları
 • M1B: Yenikapı – Otogar – Kirazlı Metro Hattı Durakları
 • M2: Yenikapı – Taksim – Hacıosman Metro Hattı Durakları
 • M3: Başakşehir Metrokent – Kirazlı – Olimpiyat Metro Hattı Durakları
 • M4: Kadıköy – Kartal – Pendik Tavşantepe Metro Hattı Durakları
 • M5: Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy Metro Hattı Durakları
 • M6: Levent – Boğaziçi Üniversitesi Hisarüstü Metro Hattı Durakları
 • M7: Mecidiyeköy – Mahmutbey Metro Hattı Durakları

Yukarıdan İstanbul’daki metro hatları ve isimlerini de inceleyebilirsiniz. Metro çalışma saatleri ile ilgili aklınıza takılanları yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz. Bu içeriği paylaşmak için alt kısımdaki Whatsapp simgesine dokunun ve arkadaşlarınıza gönderin.

Bir Yorum

 1. Aşağıda listelediğim hatlarda 06.00-21.00 arasında normal tarife ile, 21.00-00.00 arasında 15 dk. aralıklarla sefer yapılacak. “İstanbul Metro saatleri”ni arayanların buna da dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum.

  M1A Yenikapı-Ataköy/Şirinevler

  M1B Yenikapı-Kirazlı

  M2 Yenikapı-Hacıosman

  M3 Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir

  M4 Kadıköy-Tavşantepe

  M5 Üsküdar-Çekmeköy

  M6 Levent-Hisarüstü/Boğaziçi Üniversitesi

  M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey

  T1 Kabataş-Bağcılar

  T4 Topkapı-Mescid-i Selam

  T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir