Teknoloji

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü iPhone 2023

Telegram gurubuna katılmaya çalışırken hata alabilirsiniz. Bu hatalardan biri de Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü hatasıdır. Telegram hassas içerik açma iPhone ve android rehberi ile problemi çözün.

Telegram hassas içerik açma, genelde bu kanal görüntülenemiyor çünkü hatası alanlar tarafından araştırılmaktadır. Telegram Whatsapp‘a göre biraz daha gelişmiş bir uygulamadır. Whatsapp’ın sözleşmesini yenileme kararı alışının ardından Dünya genelinde Telegram uygulamasına talep arttı. Sunduğu bazı özelliklerle de kullananların beğenisini kazanmayı başardı. Fakat uygulamada guruplara katılırken hata alabilirsiniz. Eğer siz de hassas içerik hatası alıyorsanız, Telegram bu gurubu +18 ya da politikalarını ihlal eden bir gurup olarak algılamıştır. Aynı zamanda çok fazla şikayet alan yasaklı kanallara ve guruplara girmeye çalıştığınızda da aynı hatayı verir.

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Ne Demek?

Bazı Telegram gurupları, telif hakkı nedeniyle engellenebiliyor ya da geçici olarak kapatılabiliyor veya hassas içerik barındırdığından dolayı giriş yapamıyor olabilirsiniz. Telif hakkı nedeniyle birçok Telegram kanalı kapatılmıştır. Eğer bir kanala giriş yapamıyorsanız hassas içerik barındırdığından dolayıdır. Telegram gurubunun konusuna bağlı olarak birçok farklı şey yapılabilir. Örneğin program, film ve uygulama indirme gibi. Fakat Telegram bu gurupları fark ettiği anda kapatıyor. Telegram politikalarına uymayan kanallara karşı sert bir tavırla kapama işlemi yapılıyor. Telegramın Gizlilik politikası sebebiyle guruplara katılamıyorsanız bunun çözümü de mevcut.

Eğer bir guruba katılmak istediğinizde bu hatayı alıyorsanız uygulama yönetimi kanala yeni kullanıcı girmesini kısıtlamıştır. Bu tür guruplara girmeyi deneyen kişiler hata alınca tekrar giriş yapmayı denemiyor. Yasaklı kanallara girmeye çalıştığınızda ‘Bu kanal görüntülenemiyor’ ya da ‘Bu kanal şu ​​anda mevcut değil’ uyarısı gösterilir. Telegram bu tür kanalları kullanıcıları zarar görmesin diye kapatıyor.

“Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü” hatası ve uyarısı olan kanallardan uzak durmanızı öneririz. Çünkü bu tür guruplara kötü amaçlı yazılımlar ya da normal kullanıma uygun olmayan içerikler vardır.

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü

Eğer haber, video, film gibi gönderiler paylaşan kanalda Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü hatasını alıyorsanız bu hatayı çözmek oldukça basittir. Aşağıdaki maddeleri uygulayarak bu tür kanallara giriş yapabilirsiniz.

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü Hatası Çözümü:

 • Cihazınızın işletim sistemine göre “Play Store” ya da ”App Store” uygulamasına girin.
 • Daha sonra arama kısmına “Nicegram” yazıp arayın.
 • Uygulamayı bulup telefona “Yükleyin”.
 • Uygulamayı yükledikten sonra açın ve “Kayıt Ol” alanına telefon numaranızı yazarak kayıt olun.
 • Kayıt işlemi yapılırken, doğrulama kodu için “Telegram” uygulamasına girin.
 • Buradaki kodu “Nicegram” uygulamasındaki kutucuğa yazın.
 • Sıradaki adım olarak, “Devam” ve sonra “İzin Ver” seçeneklerini seçip ilerleyin.
 • Son aşamada ise “Nicegram” uygulamasını bir defa küçültüp arka plana alın, Telegram uygulamasına girin, “Nicegram Bot” u arayıp açın, kişiyi bulduktan sonra açın ve Telegram uygulamasında görünen iki ayarı aktif edin.

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor çünkü iphone ve Android hatalarını çözmek için burada bahsedilen botu yükleyip gerekli ayarları yapabilirsiniz.

Telegram Hassas İçerik Açma

 • Telegram uygulamasına tarayıcınızdan girin.
 • Google Chrome giriş yapıp https://web.telegram.org/k/ adresine giriş yapın.
 • Tarayıcıdan girdiğiniz Telegram sitesinde oturum açın.
 • Oturum açtıktan sonra Ayarlar sonrasında, Gizlilik ve Güvenlik menüsüne girin.
 • Buradan Telegram Hassas içerik açmak için Filtrelemeyi Devre Dışı Bırak kutucuğunu işaretleyin.

Hatalardan bir diğeri ise Telegram hassas içerik hatasıdır. Bu hatanın çözümü için yine bahsettiğimiz yöntemden yararlanabilirsiniz. Telegram hassas içerikleri açma yöntemi olarak Nicegram botu yüklenmeli ve kurulmalıdır. Bir Telegram gurubuna girmeye çalıştığınızda hassas içerik hatası veriyorsa muhtemelen yetişkinlere yönelik içerikler ve telifli içerikler paylaştığından dolayıdır. Bu tür kanal ve guruplara dahil olmak kullanıcının kendi sorumluluğundadır. Ayrıca Nicegram botuyla uğraşamam diyenler için de yöntem var. Yukarıdaki ayarları yaparak hassas içerikleri açmış olursunuz.

Telegram Yaş Sınırı Kaldırma genelde kanala giremeyenlerin baktığı ve araştırdığı şeylerdendir. Kanala giriş yapamayan kullanıcılar bunun yaş sınırı ile ilgili olduğunu düşünürler. Ancak durum öyle değildir.

Telegram Yasaklı Gruplara Giriş

Nicegram botu kullanarak Telegram yasaklı gruplara giriş yapılabilir. Yasaklı grup ya da kanala girmek için uygulama mağazasından Nicegram yüklenmeli ve kayıt olunmalıdır. Ardından bahsedilen kurulum adımlarına uyarak kurulumu ve ayarları da yapmalısınız. Daha sonrasında hata aldığınız kanala giriş yapabilirsiniz.

İnsanlar artık Netflix, Disney Plus, Amazon Video gibi platformlardaki dizi ve filmleri Telegram kanallarından takip ediyorlar. Eğer bu tür kanallara katılacaksanız buradaki yöntemler işinize yarayabilir.

Bu Kanal Görüntülenemiyor Ne Demek?

Nicegram ismi verilen bot sayesinde bu hatayı çözmek mümkün. Nasıl yapıldığını yukarıdaki başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Telegram Hassas İçerik Nasıl Açılır?

Telegram hassas içerik barındıran bazı kanallara giriş yapamayabilirsiniz. Bu durumda yine yukarıda bahsetmiş olduğumuz hassas içerik açma yöntemini kullanabilirsiniz.

Telegram kullanıcıları hem Android hem de ios cihazlarında bu hata ile karşılaşabilirler. Karşılaşılan hatanın çözümü ise yukarıda anlattığımız gibi basittir.

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor ios

Buradan Nicegram botu iOs işletim sistemine sahip iPhone telefon ya da tabletinize indirin. İndirdikten sonra yukarıda bahsedilen kurulum adımlarını tamamlayın. Kurulum adımları gerçekleştirildiğinde Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü hatası da giderilmiş olacaktır.

Nicegram Nedir?

 1. “Telegram ile Giriş Yap” pencere ögesini kullanıp giriş yapın.
 2. Nicegram uygulaması, telefon numaranız ya da mesajlarınız gibi özel bilgilerinize ulaşamaz.
 3. Ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.
 4. Kaydet’e dokunun.
 5. Son adımda Nicegram’ı yeniden başlatmalısınız. (uygulamayı kapatıp yeniden açın)

Bütün bunları yaptığınızda hassas içeriğe de kolayca ulaşabilirsiniz. Nicegram ücretsiz bir uygulamadır. Çeşitli diğer özelliklerini de kullanabilirsiniz.

Telegram Son Görülme Yakınlarda Ne Demek?

Telegram Bu Kanal Kullanılamıyor

Telegramda alınan bir diğer hata ise bu kanal kullanılamıyor hatasıdır. Bu hata da ilgili kanalın kapatıldığını ya da silindiğini ifade eder. Eğer kanal silinmediyse yukarıda bahsedilen yöntem sayesinde yasaklı olan gruba giriş yapabilirsiniz.

Bir Yorum

 1. Kurtarıcı oldun resmen. Telegram hangi kanala girmeye çalışsam bu kanal görüntülenemiyor uyarısı veriyordu. Film izleme gurupları var oraya girmeye çalışıyorum yine aynı hatayı veriyor. Game Of Thrones dizisini full Telegram’dan izlemiştim. Şimdi de House of the Dragons dizisini Telegram’dan izlemeye çalışıyorum ama her kanal engellenmiş. Muhtemelen birileri şikayet ediyor ve bunun sonucunda da bu kanallar engelleniyor. Tam pes edecektim ki sorunu araştırmak istedim ve bu site karşıma çıktı. Çözümse düşündüğümden çok daha basitmiş. Bilsem ilk zamanlar uygulardım ama neyse artık girdiğim kanallarda bu uyarıyı almıyorum.

  Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü iPhone Telefonda Çözümü

  Ben iPhone kullanıyorum ve burada anlatıldığı gibi Nicegram kurdum ve gerekli ayarlamaları yaptım. Aslında hiç umudum yoktu ama bu hatayı aldığım bir gruba girmeye çalıştığımda sorunsuz bir şekilde giriş yapabildim. Biraz uğraştırıcı görünse de 5 dakikada hallettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir