Haber

182 Neyin Numarası – 182 Hangi Numara? Nerenin Numarası

Cep telefonunuzda 182 tarafından gelen bir arama görmüş olabilirsiniz. Peki, 182 neyin numarası, 182 nerenin numarası ve 182 hangi numara?

MHRS; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ile ağız ve diş sağlığı hastaneleri ve aile hekimlerine Alo182 arayıp canlı operatörler ile, web sitesinden ya da MHRS mobil uygulamasını kullanarak istedikleri hastane ve hekimden randevu almasına yarayan sistemdir.

182 Neyin Numarası

182 Neyin Numarası sorusunun yanıtı ise Sağlık Bakanlığının Hastane, ağız ve diş, ve aile hekiminden randevu almanıza yarayan iletişim hattıdır. Bu telefon numarasını aradığınızda sizlere randevu almak için hangi bölümü, hangi doktoru ve hangi saati seçtiğinize dair sorular sorulur. Böylece doktordan randevu alabilirsiniz.

Telefon ile görüşme yapmak istemiyorsanız MHRS internet sitesine girerek ya da mobil uygulamasına girerek yine randevu alabilirsiniz.

182 Neden Arar?

Bazı vatandaşlar ise telefonlarında 182’den gelen arama gördüklerimde 182 neden arar sorusunun cevabını arıyorlar. Eğer yakın zamanda ya da bir süre öncesinde hastaneden randevu aldıysanız, hatırlatma amacıyla 182 tarafından aranırsınız.

182 Hangi Numara?

182 hangi numarası da yine yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi bu numara tarafından arananlar tarafından sorgulanmaktadır. Örneğin; 1 ay önce hastaneden randevu aldıysanız, 182 randevunuzdan önceki gün sizi arayabilir. Bunun nedeni ise randevunuzu hatırlatmaktır. Eğer randevu saatinde orada olamayacaksanız randevunuzu iptal etmeniz talep edilir. Bu sayede diğer hastalara da yer açılmış olacaktır.

Gidemeyeceğiniz bir randevu aldıysanız bunu 182’yi arayarak ya da mhrs sisteminden iptal edebilirsiniz. Böylece diğer hastalar için randevu açılmış olacaktır.

182 Nerenin Numarası

Alo 182 temsilci ile, internetten, mobil uygulamayı kullanarak hastane randevusu alabilirsiniz. MHRS; randevu sistemi ile randevu aldıktan sonra randevu saatinizde orada olarak muayene olabilirsiniz. Muayene olabilmek için artık randevu almak zorunludur.

Acil olmayan durumlar dışında hastaların hastanede muayene olabilmek için 182’yi arayarak ya da Mhrs sistemlerinden randevu alması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir