Genel

<3 Ne Demek?

Sosyal medyada mesajlaşırken emojiler çok sık kullanılmaktadır. Emojilerle birlikte farklı sembol ve ifadeler de kullanılıyor. Kullanılan sembollerden biri de ‘<3’ ifadesidir. Bunu görenler de <3 ne demek sorusunu doğal olarak araştırıyorlar. Bazen mesajlaşırken, bazen gönderi açıklama alanlarında bazen de sosyal medya biyografilerinde bu sembolü görebiliyoruz. Küçüktür işareti ve 3 rakamının yan yana getirilmesi ile oluşturulan bu sembol bir kalbi sembolize eder.

<3 anlamı, sevgi ve aşkı ifade etmek için kullanılan kalp emojisine denktir. Örneğin, Whatsapp web’den giriş yapıp birine ‘<3’ şeklinde mesaj göndermek istediğinizde kırmızı bir kalp emojisine dönüşeceğini göreceksiniz. Bu nedenle ilgili sembolün kalp emojisi olduğu sonucuna varabiliriz. Fakat bazı sosyal medya uygulamaları, video platformları ya da uygulamalar bu iki karakteri yan yana getirince kalp emojisine dönüştürmeye biliyor. Bunun sonucunda ise yazıldığı gibi yani < 3 şeklinde görürüz. Bu içerikte “<3 anlamı nedir” sorusunu yanıtladık.

<3 Nedir?

İlk defa bu ifadeyi görenler sembolün ne anlama geldiğini bilmedikleri için internette konu hakkında araştırmalar yapıyorlar. Ancak küçüktür ve 3 rakamının yan yana getirilmesi ile oluşturulan bu sembol kalp emojisini ifade ediyor. Eğer biri size <3 şeklinde bir mesaj gönderdiyse ❤️ emojisini gönderdiği anlamına gelmektedir.

Bilgisayardan ya da mobilden Web Whatsapp üzerinden, Facebook, Instagram gibi sosyal medya uygulamalarında <3 yazıldığında direkt olarak kalp emojisine dönüşmektedir. İsterseniz buradan küçüktür ve 3 sayısının yan yana olduğu alanı kopyalayıp Whatsapp üzerinden deneyebilirsiniz.

<3 Ne Demek?

<3 ne demek; sevgi, aşk ve hisleri yansıtmak için kullanılır. ❤️, emojisi ile aynı anlama gelmektedir.

Küçüktür ve 3 rakamının yan yana gelmesi ile oluşturulan sembol, kalp şeklini andıran bir semboldür. Hatta bu iki sembolü yan yana getirip mesaj olarak gönderdiğinizde kırmızı bir kalbe dönüştüğünü görebilirsiniz. Sosyal medya platformlarında, uygulamalarda ve oyunlarda sıkça kullanılmaktadır.

Bu sembol, mesaj yazarken ya da yazılı iletişim halinde duygu ve düşünceleri karşı tarafa yansıtmak için kullanılır. Anlam itibariyle sevgi, aşk ve sevinç gibi duyguları karşı tarafa anlatmak için kullanılır. Örnek verecek olursak; biri size gönderdiği mesaja “<3” ekliyorsa sevgi ya da destek olduğunu anlatmak istiyordur. Sembolü Youtube video yorumlarında, video kapak görsellerinde ya da açıklamalarında da görebilirsiniz.

Sonuçta, “<3” sembolü geldiğinde mesajı gönderen kişinin size güzel duygular beslediğini düşünebilirsiniz. Kalp emojisinin sembolik hali olduğundan dolayı, bu tür bir mesaj gönderen birinin sizi sevdiğini belki de aşık olduğunu da düşünebiliriz. Örneğin, sevgiliniz ya da eşiniz bu tür bir mesaj gönderiyorsa aşkını göstermek için kalp göndermiş gibi düşünebilirsiniz.

Bu sembolü halen daha kalp emojisine benzetemediyseniz, telefonunuzu sola doğru çevirip tekrar bakmanızı öneririz. Bu sayede küçüktür işaretinin kalbin alt kısmını 3 rakamının ise kalp emojisinin üst kısmını oluşturduğunuz görebileceksiniz.

<33 Ne Demek?

<3 şeklinde mesaj gönderen kişi, bilinçli ya da bilinçsiz olarak birden fazla 3 eklemiş olabilir. Eğer bilinçli olarak birden fazla 3 rakamını eklediyse bu birden fazla kalp anlamına gelebilir. Hatalı eklendiyse de yine <33 sembolünün kalp emojisi anlamına geldiğini düşünebilirsiniz. Biri size <3 şeklinde bir mesaj gönderirse ve ona karşı bir duygu besliyorsanız siz de kalp emojisi göndererek karşılık verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir