Kaç Km

Adana Hatay Arası Kaç Km – Hatay Adana Kaç Saat

Adana, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan ve tarihi köklere sahip bir şehirdir. Hatay da Akdenize kıyısı olan illerimizden biridir. Yolculuk yapmadan önce “Adana Hatay arası kaç kilometre” ve Hatay Adana arası kaç saat sürer gibi konularda araştırma yapanlara yardımcı olmak için burada bu konulara değindik. Adana’dan Hatay’a yapılan yolculuğunuzda, güzel doğal manzaralar ve kültürel zenginliklerle dolu keyifli bir deneyim yaşayacaksınız. E90 ve Adana-İskenderun Otoyolu/Ceyhan-İskenderun Otoyolu/O-53/E91 üzerinden gidildiğinde 201 kilometre yol yaparsınız ve yaklaşık olarak 2 saat 38 dakika gibi bir sürede yolculuğu tamamlamış olursunuz. Seyahat edilirken Ayrıca, tren veya otobüs gibi toplu taşıma araçları da tercih edilebilir. Bu durumda gidilecek olan yolun süresi uzayabilir.

Adana – Hatay arası kaç km, sorusunun yanıtı seçilecek olan yola göre farklılık göstermektedir. Ancak en kısa yol tercih edildiğinde 201 kilometre yol yapılmış olur. Özel araçla seyahat edebileceğiniz gibi, Adana’dan Hatay’a sefer düzenleyen otobüs firmaları ve tren hatları da mevcuttur. Yolculuğunuzun rotası ve süresi seçtiğiniz ulaşım aracı ve güzergaha göre değişebilir. Ancak, Adana’dan Hatay’a yapılacak olan bu yolculuk, Akdeniz’in güzelliklerini keşfetmek ve farklı bölgelerin kültürlerini deneyimlemek için harika bir fırsat olacaktır.

Özel Araçla Adana Hatay Arası Kaç Km?

Özel araçla seyahat edecekseniz gideceğiniz yola göre KM ve süre farklılık gösterebilir. Ayrıca süreye etki eden bir diğer etken ise trafik yoğunluğu, mevsimsel koşullar ve yol durumundan dolayı değişkenlik gösterebiliyor. E90 üzerinden gidildiğinde 280 kilometre yol gidersiniz. Bu da yaklaşık olarak 3 saat 21 dakika gibi bir sürede Hatay’a ulaşabilirsiniz. Bir diğer yol olan E90 ve Adana-İskenderun Otoyolu/Ceyhan-İskenderun Otoyolu/O-53/E91 güzergahı seçildiğinde 201 kilometre yol 2 saat 38 dakika gibi bir sürede gidilebilir.

Yukarıdaki haritadan da gideceğiniz yol hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Adana – Hatay arasında seyahat edilirken, hangi il ve ilçelerden geçileceğini haritadan inceleyin. Doğal güzelliklerle dolu bir yolculuk yapacağınız bu güzergahta araçla saatte 100 km hızla gitmeniz halinde yaklaşık olarak 2 saat 38 dakika gibi bir sürede yolculuğu tamamlarsınız.

Özel Araçla Adana Hatay Arası Kaç Saat Sürer?

E90 ve Adana-İskenderun Otoyolu/Ceyhan-İskenderun Otoyolu/O-53/E91 güzergahı üzerinden yolculuk yaparsanız 201 kilometre yol gitmiş olursunuz. Sonuç olarak Adana Hatay arası; 2 saat 38 dakika sürmektedir. Bu süre aracın hızına, türüne, trafik durumuna ve hava koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Adana Hatay Arası Kaç Saat Otobüsle

Adana Hatay arası farklı otobüs firmaları sefer yapmaktadır. Gidilecek olan mesafe aynı olsa da durak sayısı ve mola süresi farklı olduğundan dolayı süreler değişkenlik göstermektedir. Otobüs biletinizi internetten alırsanız bilet detaylarında kalkış ve varış süreleri de yazmaktadır. Buna ek olarak Adana Hatay arası otobüsle; 3 saat civarında sürmektedir.

Adana İlçelerin merkeze olan uzaklığı:

ADANA ilçeleriİlçe Merkez NüfusuMerkeze Uzaklık
ADANA (Büyükşehir)1.130.7100
SEYHAN (Merkez ilçe)807.9340
YÜREĞİR (Merkez ilçe)322.7760
ALADAĞ6.674100
CEYHAN108.60247
FEKE4.632118
İMAMOĞLU30.42844
KARAİSALI6.88352
KARATAŞ9.18949
KOZAN75.83369
POZANTI9.627114
SAİMBEYLİ5.198152
TUFANBEYLİ5.332190
YUMURTALIK4.74581

Hatay Adana Arası Kaç Kilometredir?

Adana Hatay arası kaç saat; Adana Hatay arasındaki yol mesafesi 178 kilometredir. Ortalama hızı 90km/saat olan bir araç bu mesafeyi 2 saat 00 dakika sürede gidebilir. Adana Hatay arası mesafe otobüs ile ortalama olarak 2 saat 30 dakika – 3 saat arasında sürmektedir.

Adana Hatay Arası Ne Kadar Yakar?

Adana Hatay arası en kısa mesafe karayolu ile yaklaşık 178 kilometre civarındadır.

Dizel bir araç ile yolculuk yapılacak olursak yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplandı.)

Benzinli bir araç ile yolculuk yapılacaksa 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt tüketen bir araç için ortalama hesap yapılmıştır.) Yakıt tüketimi araç kullanımı, klima çalıştırma ve dur kalk sürelerine göre farklılık gösterebilmektedir. Buradaki bilgiler ortalama bilgilerdir. Şehirler arası mesafelerin kaç kilometre olduğunu merak ediyorsanız “kaç km” kategorisini ziyaret edin. Burada çeşitli şehirler arasındaki mesafe ve yolculuk süreleri hakkında bilgiler verilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir