Haber

Alexander McQueen Orjinallik Sorgulama

Bir markadan ürün satın almadan ya da aldıktan sonra orjinal ürün sorgulama yapılabilir. Örneğin, Alexander McQueen orjinallik sorgulama işlemi için buradaki yöntemi kullanabilirsiniz.

Alexander McQueen spor ayakkabıları oldukça pahalı fiyatlara satılmaktadır. Bu ürünü internetten almayı düşünenler ya da satın aldıktan sonra orijinalliği konusunda şüphe duyanlar burada anlattıklarımızı uygulayabilirler. Alexander McQueen ayakkabıların fiyatına baktığımızda genelde 10.000 TL ve üzerinde olduğunu görüyoruz. Peki, çok uygun fiyata bulduğunuz Alexander McQueen markalı bir spor ayakkabının orjinal ürün sorgulaması nasıl yapılır? Neyse ki sahte ürünleri orjinalinden ayırt etmek için bazı belli başlı yöntemler vardır.

Alexander McQueen Orjinal Ürün Sorgulama

 • Alexander McQueen ayakkabı kutularında logo önünde ve ortasında olur.
 • Genelde McQueen kutusunun rengi mat bir renge sahiptir fakat sahte ürünler biraz parlak olabiliyor.
 • Logo, “Alexander McQueen” ya da “Alexander MCQUEEN” şeklinde olmalıdır.
 • Barkod sorgulama yapılabilir.
 • Ürünü güvenilir yerlerden satın alın.
 • Üründe “Made in China” yazıyorsa ürün orjinal değildir.
 • McQueen marka ürünler İtalya’da üretilir ve “Made in Italy” etiketini taşır. Fakat bu her ürün için geçerli olmayabilir.
 • Orjinal ayakkabılar parlak renkte üretilir.
 • Ayakkabı dikişleri düzenli olmalıdır.
 • Logo parlak renktedir ve solmaz.

Alexander McQueen orjinallik sorgulama işlemini yapmak için yukarıdaki yöntemler uygulanabilir. Yukarıda anlatılan kontroller yapılarak ayakkabının orjinal olup olmadığını anlayabilirsiniz. Basit bir örnek vermek gerekirse Alexander McQueen ayakkabıların logosu aşağıdaki görseldeki gibi olur. Ayakkabıları kontrol ederseniz hep aynı logo kullanıldığını ve tamamen parlak olduğunu görürsünüz.

Ayakkabılardaki logo genelde yukarıdaki gibidir. Altın renginde olan Alexander McQueen logosu özel olarak tasarlanmıştır. Oldukça parlak ve belirgin görünür ve bu logo solmaz.

Alexander McQueen gerçek ürün kontrolü için yukarıdaki kontrolleri de yapabilirsiniz. Orjinal ayakkabılarda üst boğaz kısmı yuvarlak şeklindedir. Sahte ürünler de bunu yapmaya çalışsa da genelde aynı oranı yakalayamazlar. Diğer, Alexander McQueen orjinallik sorgulama yöntemlerine alt başlıklardan bakabilirsiniz.

Alexander McQueen Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Alexander McQueen Orjinal ürün sorgulama yöntemi sıklıkla aranan yöntemlerden biridir. Sorgulama yapmadan önce de genel olarak ayakkabıyı incelediğinizde ojrinalliğini test edebilirsiniz. Örneğin aşağıdaki görseli inceleyelim. Yukarıdaki ayakkabının taban dikişlerine baktığımızda düzgün bir dikiş görüyoruz, ancak aşağıdaki sahte olan model incelendiğinde dikişlerin özensiz bir şekilde olduğunu gözlemleyebiliyoruz.

Alexander McQueen Orjinallik Sorgulama

Bir ayakkabının orjinal olup olmadığını anlamak için tabii ki farklı yöntemler de vardır. Örneğin aşağıdaki orjinal ve sahte model görseline bakalım.

Soldaki model orjinal modeldir. Kırmızı ok işareti ile gösterdiğimiz dil kısmı ayakkabı ile orantılıdır. Ancak sağ kısımdaki modelde dilinin çok daha uzun ve orantısız olduğunu görebilirsiniz. Sahte ayakkabı üreticileri kendilerini her ne kadar geliştirseler de ürün kalitesi ve özenli üretim konusunda oldukça başarısız oldukları açıkça ortada.

Alexander McQueen Orjinallik Sorgulama

Alexander McQueen, lüks moda markasıdır ve ürünlerini dünya çapında satmaktadır. Eğer Alexander McQueen markasına ait bir ürün almak istiyorsanız ve bu ürünün orjinal olup olmadığından emin olmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Alexander McQueen markasına ait resmi bir mağazadan alınır: Alexander McQueen markasına ait resmi bir mağazadan alınan ürünler, orjinal olma olasılığı en yüksek olan ürünlerdir.
 • Ürünün ambalajı incelenir: Alexander McQueen markasına ait orjinal ürünler, kaliteli bir ambalaj içinde satılır ve ambalajın kalitesi düşük olmayacaktır.
 • Ürünün özelliklerine bakılır: Alexander McQueen markasına ait orjinal ürünler, kaliteli malzemelerden üretilir ve bu nedenle özellikleri de yüksek olacaktır.
 • Ürünün fiyatı incelenir: Alexander McQueen markasına ait orjinal ürünler, piyasa ortalamasının üzerinde bir fiyata satılır ve düşük fiyata satılan ürünlerin orjinal olma olasılığı düşüktür.
 • Markanın resmi web sitesine bakılır.

Alexander McQueen orjinallik sorgulama gibi yöntemlerle vakit kaybetmemek için orjinal ürünler satan güvenilir yerlerden ürünü alabilirsiniz.

Alexander McQueen Barkod Sorgulama

Alexander McQueen barkod sorgulama ya da QR kod sorgulama yöntemi şimdilik bulunmuyor ancak bunun yerine ürünü satın alırken fiyat kontrolü ile başlayabilirsiniz. Alexander McQueen ayakkabılar genelde 10.000 TL – 15.000 civarında satılıyor. Fakat bir satıcı size bu ayakkabıyı 5.000 TL ya da 500 TL’ye satıyorsa o ürünün orjinal olmadığını anlamak o kadar da zor değil.

Ayrıca ayakkabıyı satın alacak olursanız güvenilir satıcılardan alışveriş yapmayı unutmayın. Bu sayede ayakkabı ile ilgili yaşayacağınız bir problemde faturanız ile birlikte satış yapan markaya götürerek iade ya da değişim haklarınızı kullanabilirsiniz.

Alexander McQueen orjinallik sorgulama ile ilgili bazı yöntemleri burada açıkladık. Bununla birlikte ürün satın alırken güvenilir mağazalardan alışveriş yapmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir