Genel

En İyi 10 Animasyon Filmleri 2024

Bu tür filmler genelde çocuklara yönelik gibi görünse de, yetişkinlere yönelik ‘animasyon filmleri’ de mevcut. Buna örnek verecek olursak Buz Devri Animasyon filmi hem büyük hem de küçük yaştaki seyirciler tarafından beğenilmektedir. Animasyon filmleri, hayal gücü ile oluşturulmuş filmlerdir. Bu filmler bazıları tarafından çocuk filmi olarak görülse de, yetişkinlerin de sevdiği onlarca animasyon filmi bulunmaktadır. Yetişkinlerin animasyon filmini sevmesinin nedeni ise genelde hikaye tutarlılığıdır. Bu yazımızda, her yaştan izleyici için eğlenceli ve en iyi animasyon filmini listeliyor olacağız.

En iyi animasyon filmleri 2024, yılında çıkacak olan filmleri de içermektedir. Özetle bu içeriğimizde eski filmlere yer verdiğimiz gibi yeni çıkacak olan filmleri de paylaştık. Bu listede Buz Devri film serisi gibi, kült haline gelmiş bazı animasyon film içeriklerini bulabileceğiniz gibi en yeni filmleri de bulabilirsiniz. Bu içeriği Animasyon türünde film seven arkadaşlarınızla paylaşmak için aşağıdaki sosyal medya düğmelerini kullanabilirsiniz. Hadi içeriğimize konu olan Animasyonları birlikte inceleyelim.

En İyi Animasyon Filmleri 2024

Ailenizle, kardeşinizle, çocuğunuzla ya da sevgilinizle izleyebileceğiniz en iyi animasyonları listelemeye özen gösterdik. Bu listede toplamda 10 farklı animasyon filmi bulunmaktadır. Filmlerin süre bilgisi, konusu ve fragmanları her başlıkta yer almaktadır. Fragmanı izleyebilmek için ilgili animasyonun altında bulunan Fragman yazısına dokunun. O halde listemize başlayalım.

1. Mavka: Ormanın Şarkısı

Mavka Ormanın Şarkısı

Nereye bakarsa baksın iyilik gören Mavka’nın hikayesi. Ormanın Şarkısı animasyon filmini hem küçük yaşta olanlar hem de yetişkinler oldukça beğenecekler. Ormanın ruhu Mavka, yetenekli bir müzisyen olan Lukash’ı ilk gördüğü zaman, ondan etkilenir ve Ormanın Kalbi’nin Koruyuculuğu ve aşkı arasında çok zor bir seçim yapmak zorundadır. Mavkanın sevgisi insan ruhunu güçlendiren ve kötülüklere karşı çıkan bir sevgidir ve film de bu konu üzerine işlenmiştir. Fantastik Macera türünde olan Animasyon filmi 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Fragman ▼

2. Örümcek-Adam: Örümcek Evrenine Geçiş

Örümcek-Adam Örümcek Evrenine Geçiş

Marvel yapımı olan bu animasyon filmi, Örümcek Adam hayranları için oldukça güzel bir alternatif olacaktır. 2023 yılında çıkan filmde birden fazla Örümcek Adam görebiliyoruz. Spider-Man: Into the Spider-Verse, radyoaktif bir örümcek tarafından ısırıldıktan sonra bambaşka bir hayata adım atan, özel yeteneklere sahip Miles Morales’in maceralarını kkonu almıştır. Gwen Stacy ile yeniden yan yana gelen Miles, Çoklu Evrenlere geçiş yapar.

Aksiyon/Bilim Kurgu türünde olan 2023 yapımı Animasyon, 2 saat 20 dakika sürmektedir. İzleyicilerin geneli tarafından da beğenilmiştir. Küçük yaştaki çocuklar ve yetişkinler tarafından oldukça fazla ilgi görmüştür.

Fragman ▼

3. DC Süper Evciller Takımı

DC Süper Evciller Takımı

Film, Metropolis’te Superman’le beraber suçlulara karşı mücadele veren Süper Köpek Krypto’nun, kaçırılan Superman ve Adalet Birliği üyelerini kurtarmak için kurduğu ekiple, verdiği mücadeleyi konu almaktadır. Macera, Animasyon, Fantastik türünde olan film 1 saat 45 dakika sürüyor. İzleyicilerin geneli tarafından beğenilmiştir.

Fragman ▼

4. Buz Devri

Buz Devri

Ülkemizde ve Dünya çapında yetişkinler tarafından da, en çok sevilen Animasyon filmlerinden biridir. Komedi ve Aile türünde olan bu animasyon filmini çocuklarınızla ya da eşinizle izleyebilirsiniz. Film seri halindedir ve animasyon izlemeyi seviyorsanız ilk filmden başlamanızı tavsiye ediyoruz. Filmde, bir mamut, bir kaplan ve miskin hayvanları temsil eden Sid karakteri var. Yolculukları bir bebek ile kesişen bu üç karakterin öyküsünü anlatan güzel bir film.

Türkçe Dublajı da oldukça başarılı olan Buz Devri serisini ücretsiz film sitelerinde de rahatça bulabilirsiniz. Ayrıca, Netflix, Google Play Filmler gibi ücretli servislerden de bu animasyonu izleyebilirsiniz.

Fragman ▼

5. Çizmeli Kedi: Son Dilek

Çizmeli Kedi Son Dilek

Animasyon filmleri listesi yaparken bu filmi eklememek büyük haksızlık olurdu. 2024 yılında izleyebileceğiniz animasyon filmlerinden biri de, Çizmeli Kedi: Son Dilek filmidir. 9 canının 8’ini umursamazca harcayan Çizmeli Kedi’nin kalan son canını vermemek için elinden gelen bütün mücadeleyi verdiği anları izleyeceğiniz bir film.

8 canını umursamazca harcayan Çizmeli Kedimiz, son canı kalınca bunun değerini anlıyor ve hayatına düzen veriyor. Ölüm ile olan sahnelerine ise bayılacaksınız. Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Çocuk, Macera türünde olan filmin süresi ise 1 saat 40 dakika. Her macerayı son maceranmış gibi yaşa.

Fragman ▼

6. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

Başlangıçta ejderhalara düşman olan bir Viking kabilesinin, ardından ejderhaları eğitmesini ve onları korumasını konu alan bir filmdir. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin film serisinin toplamda 3 farklı filmi bulunmaktadır. Bu filmleri Netflix ve benzeri platformlarda bulabileceğiniz gibi ücretsiz film izleme sitelerinde de bulabilirsiniz. Film hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından oldukça beğenilen bir türde.

Fragman ▼

7. Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası

Ninja Kaplumbağalar Mutant Kargaşası

İnsanların dünyasını onlar fark etmeden korumaya çalışan 4 küçük kahraman var. Ayrıca insanları korurken kendilerini büyük bir tehlikenin içinde bulan Kaplumbağa kardeşlerin hikayesini anlatan bir animasyon filmidir. 2023 yapımı olan Animasyon filmi Bilim Kurgu, Komedi türündedir ve 1 saat 40 dakikalık bir filmdir.

Fragman ▼

8. İnanılmaz Aile

İnanılmaz Aile

İnanılmaz Aile animasyonu da, yine seri halinde bir filmdir. Film konusunu tam anlayabilmek için ilk filmden başlayarak izlemenizi öneriyoruz. İnanılmaz güçleri olan bir aileyi konu alan film size eğlenceli vakit geçirecek. Bu filmi izlerken, bolca gülecek ve keyifli anlar yaşayacaksınız. Süper kahraman filmleri izlemeyi seviyorsanız bunu da kesinlikle seveceksiniz. Disney Pixar yapımı animasyon filmidir.

Fragman ▼

9. Ainbo

Ainbo

Amazon’da yaşayan genç ve cesur Ainbo’nun yaşadığı bu cennet benzeri orman, yeraltı kaynakları için yok edilmesi planlanıyor. Ainbo yaşam alanını ve oradaki canlıları korumak için, en yakın arkadaşı olan prensesi ikna etmeye çabalar fakat başarılı olamaz. Bu durumda, hayvan dostlarıyla beraber yağmur ormanlarını ve yuvasını koruyabilmek için büyük bir mücadele verir. Macera türünde olan Animasyon filmi 1 saat 24 dakika sürüyor.

Animasyon ve macera türünde filmler izlemek istiyorsanız, bu filme bir şans vermenizi öneririz. Neşeli Ayaklar ve Çizmeli Kedi animasyonunun yapımcılarından yeni film Ainbo. Amazon ormanlarında güçlü olmalısınız. Heyecan dolu bir macera. Mücadelede başarılı olmak için kendine inanman yeterli olacak. Ücretsiz Film izleme siteleri aracılığıyla bu filmi Türkçe Dublaj olarak bulabilirsiniz.

Fragman ▼

10. Entergalactic

Entergalactic

New York’ta hayatını sürdürmek ve geçimini sağlamak için mücadele veren genç Jabari’nin hikayesini konu edinmiştir. Yeni komşusu olan Meadow ile tanıştıktan sonra, hayatları müziğe olan aşkları sayesinde birbirine bağlanır ve kısa süre sonrasında ise birbirlerine aşık olurlar. Bu animasyon filmi daha çok yetişkinlere yönelik bir filmdir. Türü ise; Romantik türündedir. Netflix özel yapımı olan bu animasyonu çeşitli film ve dizi izleme sitelerinde de bulabilirsiniz.

Fragman ▼

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir