Kaç Km

Ankara Elazığ Arası Kaç Km? Kaç Saat? Yol Tarifi

Ankara Elazığ arasında yolculuk yapılırken karayolu ya da havayolu tercih edilebilir. Bu yazımızda karayoluyla ve uçakla gidecekler için, “Ankara Elazığ arası kaç km”, kaç saat ve yol tarifi konuları hakkında bilgilendiriyoruz. Ankara – Elazığ arası karayolu ile ulaşım sağlanacağı zaman; 781 kilometre yol gidilir. Fakat isteyenler, uçakla da seyahat edebilirler. Konu ile ilgili bütün detaylara aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Ankara Elazığ arası kaç saat, otobüs, uçak ve özel araçla yolculuk yapacak olan vatandaşların sorgulamış olduğu şeylerdendir. Üniversiteler açıldığından dolayı, öğrenciler de Ankara’dan Elazığ’a ve Elazığ’dan Ankara’ya yolculuk yapıyorlar. Yolculuklar çoğunlukla otobüsle yapılıyor. Otobüs yolculuğu yorucu ve çok fazla vakit gerektiren bir yolculuk olduğundan dolayı; ‘Ankara Elazığ arası kaç saat’ konuları da araştırılmaktadır. Ankara ülkemizin başkenti olduğundan dolayı, birçok ildeki Havalimanından Ankara’ya ulaşmak mümkün. Elazığ – Ankara arasında da her gün düzenli olarak uçak seferleri yapmaktadır. Bilet satış sitelerinden biletinizi alarak bu iki şehir arasında yolculuk yapabilirsiniz.

Ankara Elazığ arası kaç kilometre

Ankara Elazığ Arası Kaç Km?

Ankara Elazığ şehirleri arası kaç kilometre; iki il arası mesafe 781 kilometredir. Özel araçla ya da otobüsle yolculuk yapılacağı zaman vatandaşların 781 kilometre yol gitmesi gerekir. Bu bilgi iki şehrin de merkez konumu baz alınarak hesaplanmıştır. Eğer yola çıkacağınız ya da gideceğiniz nokta merkez nokta değilse mesafe uzayabilir ya da kısalabilir. Net mesafeyi kontrol etmek için, navigasyon uygulamalardan net konumunuzu ve gideceğiniz net konumu yazarak mesafeyi ölçebilirsiniz.

Ankara Elazığ arası otobüsle de yolculuk yapabilirsiniz. Otobüsle de yolculuk yapıldığında mesafe aşağı yukarı aynıdır. Fakat otobüs firmaları, belirli illerde yolcu aldığından dolayı bu mesafe biraz daha fazla olabilir.

Ankara Elazığ Arası Kaç Saat?

Ankara Elazığ arası kaç saat sürüyor; iki il arasında yolculuk yapılırken mesafe yaklaşık olarak 9 saat civarında sürmektedir. Fakat, hava durumu, trafik durumu, yol çalışmaları ve hızınız gibi çeşitli olgulardan dolayı bu süre uzayabilir.

Ankara Elazığ arası yolculuk yaparken, özel araçla gitmeyi düşünüyorsanız yaklaşık olarak 9 saat gibi bir sürede Elazığ’a varmış olursunuz. Fakat toplu taşıma, yani şehirler arası otobüslerde bu süre daha da uzamaktadır.

Ankara Elazığ Arası Yolculuklarda Sıkça Sorulan Sorular

Ankara Elazığ arası yolculuk yapacak olan vatandaşların en sık sorduğu soruları aşağıdaki başlıklarda yanıtladık. Bu başlıklardan, aradığınız sorunun cevabına ulaşabilirsiniz.

1. Ankara Elazığ Arası Otobüsle Kaç Saat Sürüyor?

Ankara Elazığ arası yolculuğu otobüs ile yapmayı düşünenler, çeşitli otobüs firmalarından bilet alarak yolculuk yapabilirler. Bu iki şehir arasında otobüsle yolculuk yaparsanız yolculuğunuz yaklaşık olarak 11 saat sürmektedir. Biletleme işlemi yaparken, firmanın yolculuk süresi bilgisini de inceleyebilirsiniz.

2. Elazığ Ankara Arası Uçakla Kaç Saat?

Elazığ Ankara arası yolculuklarınızı dilerseniz uçakla da yapabiliyorsunuz. Her gün iki şehir arasında uçak seferi düzenlenmektedir. Ankara – Elazığ arası uçuş süresi 1 saat 15 dakikadır.

3. Ankara Elazığ Uçak Var Mı?

Ankara > Elazığ , Elazığ > Ankara yönüne uçak seferleri düzenlenmektedir. Uçak bileti alarak iki şehir arasında yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

4. Ankara Elazığ Yol Tarifi Harita


Ankara Elazığ arası özel araçla yolculuk yapacak olanlar, telefon navigasyon uygulamasından ya da araç navigasyonundan gidilecek konumu belirleyerek yolculuğa başlayabilir.

5. Ankara Elazığ Arası Ne Kadar Yakar?

Ankara Elazığ arasında yolculuk yapacaklar ne kadar yakıt tüketimi olacağını da araltırıyorlar. Benzinli bir araçla yolculuk yapılacak olursa 781 kilometre için; yaklaşık olarak 50,8 litre yakıt tüketimi gerçekleşir. Dizel bir araçla yolculuk yaparsanız 47 litre civarında bir yakıt tüketimi yaparsınız. Akaryakıt fiyatları kısa aralıklarda sürekli değiştiğinden dolayı güncel fiyatlar üzerinden hesaplamayı yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir