Kaç Km

Ankara İzmir Arası Kaç KM? Kaç Saat Sürer?

Ankara - İzmir arası kaç kilometredir? Otobüsle, araçla ya da uçakla İzmir Ankara arası kaç saat sürer?

Ankara – İzmir arası kaç kilometre? sorusunun yanıtı gidilecek olan vasıtaya göre farklılık göstermektedir. Örneğin özel araç, otobüs ya da uçakla gidilecekse her biri için farklı sonuçlar verilmelidir. Çünkü, şehirler arası otobüsler belirli saat düzenlemelerine göre bu iki şehir arasında seyahat ederler. Ayrıca uçaklar daha hızlı seyahat etmemize olanak sağladığından dolayı bu süre daha da kısalmaktadır.

Ankara İzmir arası kaç km ve kaç saat, konularında araştırma yapanlar için burada bütün vasıtalar ile ne kadar sürdüğüne değindik. Bu bilgiler sayesinde İzmir’den Ankara‘ya gidecek olan yolcuların hem kaç saat hem de kaç kilometre yol gideceklerini öğrenebilirsiniz. Ankara İzmir arası; araçla D300/E96 üzerinden gidildiğinde 7 saat 3 dakika (590 km), Dumlupınar Bulvarı ve D300/E96 güzergahından gidildiği zaman 7 saat 17 dakika (588 km), Dumlupınar Bulvarı O-5 güzergahından gidildiğinde 7 saat 48 dakika (730 km), şehirlerarası otobüsle 8 saat 19 dakika (585 km), uçakla gidildiğinde yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika (522 km) ve yürüyerek gitmeye çalıştığınızda ortalama olarak 118 saat (583 km) sürer.

İzmir ankara arası kaç km

Ankara İzmir Arası Kaç KM?

Araba İle590 km
Otobüs İle Kaç Km585 km
Uçuş Süresi1 sa. 15 dk. 
Yaklaşık Mesafe590 km
Araba Süresi7 sa. 17 dk.
Otobüs Süresi8 sa. 20 dk.
Yürüme118 sa.
Bilet Fiyatı (Yaklaşık)1711 TL

Ankara – İzmir ya da İzmir – Ankara güzergahında yolculuk edileceği zaman Araçla gidildiğinde 590 kilometre, otobüsle gidildiği zaman 585 kilometre yol gidilmektedir. Şehirlerarası otobüs ile seyahat edildiğinde belirli yerlerde mola yapılarak yolcuların yemek, wc gereksinimlerini görmeleri beklenir. Uçakla seyahat edildiğinde ise yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Ankara – İzmir Yol Haritası

Yandex haritalar ya da Google Maps ile Ankara İzmir yol haritasını da incelemek isteyebileceğiniz için yukarıda direkt olarak Ankara İzmir yol haritasını paylaştık. Ayrıca ilk defa seyahat edecekseniz ve nasıl gidileceğini bilmiyorsanız araç Navigasyonu ile ya da telefonunuzdan Navigasyonu açarak seyahat edebilirsiniz.

Ankara İzmir Arası Kaç Saat Sürer?

Seyahat edecek olan vatandaşlar tarafından sıkça araştırılan bir diğer konu ise bu iki şehir arasındaki yol süresinin ne kadar olduğudur. Araç ile yolculuk yapılacaksa yaklaşık olarak 590 kilometre civarında yol gidilir. Yine özel araçla gidilecekse 7 saat civarında yol gitmiş olursunuz. Otobüsle gidildiğinde 8 – 8,5 saat civarında sürmektedir. Uçakla seyahat edildiğinde ise ortalama olarak 1 saat 15 dakika gibi bir sürede İzmir’e varmış olursunuz.

Ankara İzmir Arası Kaç Saat Otobüsle

Ankara İzmir arası otobüsle yaklaşık olarak 8 saat 20 dakika civarında sürmektedir. Bu süre yol durumu, hava durumu ve trafik durumuna bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Ankara İzmir Arası Uçakla Kaç Saat Sürer?

Ankara İzmir arası seyahatlerde en hızlı yolculuk için uçağı tercih edebilirsiniz. Uçakla Ankara İzmir / İzmir Ankara seyahatleri eğer aktarmasız bilet alındıysa yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika civarındadır. Bazen bu süre birkaç dakika azalabilir bazen de artış gösterebilir.

Ankara İzmir Arası Özel Araçla Kaç Saat

Ankara – İzmir arası özel araçla gidildiğinde yaklaşık olarak 7 saat 17 dakika sürmektedir. Gideceğiniz yol güzergahına göre değişkenlik göstermekle birlikte, trafik durumu hava durumu gibi farklılıklardan bu süre uzayabilir. Tabi ki bu süre aracın hızına bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

Ankara İzmir Arası Trenle Kaç Saat

Ankara – İzmir arası yolculuğunuzda Tren tercih edecek olursanız yaklaşık olarak 16 saat civarında demiryolu güzergahında seyahat edersiniz.

Ankara İzmir Arası Otobüsle Kaç Kilometre

Ankara İzmir arasında otobüsle seyahat edecek olursanız yaklaşık olarak 8 saat 20 dakika yolculuk edersiniz. İki şehir arası uzaklık ise 585 kilometre civarındadır.

Ankara Otel

İzmir’den Ankara’ya geldiyseniz ve kalacak yer arıyorsanız direkt olarak Google işletmelerden otelleri inceleyebilirsiniz. Eğer hızlıca otel bulmak istiyorsanız buradan işletmeleri inceleyip iletişime geçin.

İzmir Otel

Ankara’dan İzmir’e geldiyseniz ve kalacak yer arıyorsanız Google işletme hesaplarından otel ve apart kiralayan yerlerle iletişime geçebilirsiniz. Direkt olarak İzmir’de kalacak yer arıyorsanız buradan Otel ve Apartları inceleyip iletişim geçerek rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir