Kaç Km

Ankara Sivas Arası Kaç Km – Kaç Saat Araba, Otobüs, Tren, Hangisi Daha Avantajlı

Ankara Sivas arası kaç km, kaç saat sürer konuları yolculuk yapacak olan vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Yola çıkmadan önce en fazla bakılan konular, arasında iki şehir arasındaki mesafe ve yolculuğun ne kadar süreceğidir. İki şehir, ekonomik, kültürel ve eğitim açısından vatandaşlar tarafından ziyaret edilen şehirlerimizdendir. Yolculuk için özel araç, otobüs ya da tren tercih edilebilir. İsterseniz uçakla da yolculuk yapabiliyorsunuz. Ancak direkt uçuş olmadığından dolayı, biletler hem pahalı hem de yolculuk süresi oldukça fazla olacaktır. Bu nedenle yolculuk için özel araç ya da otobüs tercih etmeniz daha avantajlı olacak.

Yolculuk yapmadan önce vatandaşlar iki şehir arasındaki mesafe, yolculuk süresi ve ne kadar yakar gibi konuları araştırmaktalar. Bizler de bu rehberimizde hem yolculuk mesafesini, hem süresini hem de ortalama olarak ne kadar yakıt tüketeceği bilgisini veriyor olacağız.

Araba Mesafesi440 km
Otobüs Mesafesi443 km
Uçuş Mesafesi58 dk. 
Yaklaşık Mesafe440 km
Özel Araçla Yolculuk Süresi5 saat 30 dakika
Otobüsle Yolculuk Süresi6 saat 45 dakika
Yürüme Mesafesi89 sa.
Ankara sivas arası kaç kilometre saat

Ankara Sivas Arası Kaç Kilometre?

Ankara Sivas arası kaç km; D200 ve D200/E88 üzerinden yolculuk yapılması halinde 440 kilometredir. Ankara Sivas arası yolculuk yapmak için farklı iki güzergah daha tercih edilebilir. Ancak en kestirme ve kısa yol D200 ve D200/E88 karayoludur.

Ankara – Tarsus Otoyolu/Niğde – Ankara Otoyolu/O-21 ve D260 üzerinden yolculuk yapılması halinde, 539 kilometre yolculuk yaparsınız. Ancak güzergah üzerinde ücretli geçişler bulunmaktadır. Yolculuğunuz da yaklaşık olarak 5 saat 37 dakika civarında sürecektir.

D260 ve D200/E88 karayolundan yolculuk yapmanız halinde, 491 kilometre yol gidersiniz. Bu yolculuk sırasında ortalama olarak 6 saat 19 dakika yol gidilir. Yolculuğunuzun kaç saat süreceğini merak ediyorsanız aşağıdaki başlıktan da seçeceğiniz karayoluna göre, ortalama olarak yolda ne kadar zaman geçireceğinizi inceleyin.

Ankara Sivas Arası Kaç Saat?

Ankara Sivas arası kaç saat sürer; D200 ve D200/E88 üzerinden: 5 saat 33 dakika, Ankara – Tarsus Otoyolu/Niğde – Ankara Otoyolu/O-21 ve D260 üzerinden: 5 saat 36 dakika, D260 ve D200/E88 üzerinden: 6 saat 8 dakika sürmektedir. Ancak yol durumu, trafik durumu, mevsimsel koşullardan dolayı yolculuk süresi uzayabilir.

Ankara Sivas Arası Otobüsle Kaç Saat Sürer?

Ankara Sivas arası otobüsle yolculuk; 6 saat 45 dakika sürmektedir. Fakat bu süre trafik durumu, otobüs firması, hava koşulları, yol çalışmaları gibi durumlardan dolayı farklılık gösterebilir. Online platformlardan ya da otogardaki bilet satış noktalarından Ankara – Sivas otobüs bileti alınabilir. Satın aldığınız otobüs biletinde yolculuk süresi de belirtilmektedir. Üniversite açıldığında, otobüsle yolculuk daha fazla tercih ediliyor. Bunun nedeni ise, hem eşya götürmek hem de mali açıdan çok daha uygun oluşudur.

Ankara Sivas Yol Tarifi

Ankara Sivar illeri arasında yolculuk yapacak olursanız yukarıdaki haritayı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda araç ya da telefonunuzun navigasyon uygulamasını açıp, yol tarifi alabilirsiniz. D200 ve D200/E88 üzerinden yol tarifi:

Ziraat konumunda Talatpaşa Blv, Kazım Karabekir Cd. ve Fatih Cd. üzerinden Turgut Özal 2 Blv/D200 hedefine gitmelisiniz. Bu yolun devamında; Sivas konumunda Muhsin Yazıcıoğlu Blv. hedefine gitmek için D200, E88 ve D200 rotasını izleyin. D200/E88 yolundan çıkış yapın. Sularbaşı konumundaki hedefe ulaşmak için Muhsin Yazıcıoğlu Blv. üzerinde ilerlemelisiniz. Bu güzergah üzerinden Ankara’dan Sivas’a gidebilirsiniz.

Ancak ilk defa yolculuk yapacak olursanız Navigasyon ve yoldaki tabelalara dikkat ederek yolculuk yapmanızı öneririz. Bu sayede daha sağlıklı bir yolculuk yapmış olursunuz.

Ankara Sivas Arası Ne Kadar Yakar?

Ankara Sivas arası özel aracınızla seyahat edecek olursanız yakıt masrafını da hesaplamanız gerekir. Ankar Sivas arası ne kadar yakar; Benzinli araçla yolculuk yapılırsa 28,5 Litre civarında yakıt tüketir. Dizel bir araçla yolculuk yapılırsa 23,9 Litre civarında tüketim yapar. Güncel yakıt fiyatlarına göre hesaplamayı yapabilirsiniz.

Ankara şehrinden Sivas şehrine yolculuk yapacaklar için yakıt tüketimi, yol tarifi, kaç kilometre ve kaç saat gibi bilgileri burada listeledik. Bu bilgiler sayesinde yolculuk ile alakalı birçok sorunun yanıtını bulabilirsiniz. Aklınıza takılanları ve yolculuğunuzla ilgili durumları aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir