Genel

Aziz Yıldırım Serveti 2024 Mal Varlığı

Aziz Yıldırım kimdir, Aziz Yıldırım kaç yaşında, Aziz Yıldırım serveti ve mal varlığı ülkemizde aranan haber konularından biridir. Burada Aziz Yıldırımın serveti ve kimdir konularına değindik.

Fenerbahçe‘nin efsane isimlerinden biri olan Aziz Yıldırım‘ın serveti ve mal varlığı hakkında araştırma yapanlar için burada çeşitli konulara değineceğiz. 70 yaşında olan iş adamı ve eski Fenerbahçe başkanının yaşını, doğum yeri, boyu ve merak ettiğiniz bilgileri burada başlıklar halinde açıklıyoruz. Fenerbahçe’nin en iyi başkanlarından biri olan Aziz yıldırım serveti, mal varlığı, Aziz Yıldırım kaç yaşında konularında bilgi edinebileceksiniz.

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım serveti ne kadar? sorusuna yanıt arayanlar için temelde burada mal varlığı hakkında da bilgiler vereceğiz. Buradaki bilgiler medyaya yansıyan bilgilerdir ve net rakam vermek doğal olarak imkansızdır. 2 Kasım 1952, Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde doğmuştur. İnşaat mühendisi, Türk iş adamı ve Fenerbahçe Spor Kulubü’nün gelmiş geçmiş en iyi başkanlarından biridir. Günümüzde dahi Aziz Yıldırım gelirse bu yıl garanti şampiyonuz şeklinde yorumlar dahi yapılıyor. Uzun süre boyunca Fenerbahçe SK. başkanlığı yapan Aziz Yıldırım, 1998 ve 2018 yılları arasında Fenerbahçe’nin başkanlığını yapmıştır.

aziz yıldırım mal varlığı

Aziz Yıldırım Kimdir?

Aziz Yıldırım 2 Kasım 1952 yılında Diyarbakır Ergani ilçesinde doğmuştur. Türk iş insanı ve inşaat mühendisidir. Buna ek olarak 32. Fenerbahçe Başkanıdır. İlkokul ve liste eğitimlerini Düzce’de yapan Aziz Yıldırım, Düzce’de Hamidiyespor Klübü’nde amatör futbol da oynamıştır. Sonrasında ise Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’nden inşaat mühendisi olarak mezun oldu. Gaflarıyla ve bazı atılımlarıyla ülkemizde çoğu insan tarafından sevildi.

Bir dönem Fenerbahçe’liler şampiyon olamadıkları için Aziz Yıldırım istifa şeklinde tezahüratlar yapmışlardı. Aziz Yıldırım ise pişman olursunuz şeklinde yorumlamıştı. Günümüzde baktığımızda Aziz Yıldırım’ın haklı olduğunu görüyoruz. Çoğu Fenerbahçeli taraftar Aziz Yıldırımın yönetime geri dönmesini istiyor.

32. Fenerbahçe SK Başkanı
Görev süresi
14 Şubat 1998 – 5 Haziran 2018
Yerine geldiğiAli Şen
Yerine gelenAli Koç
4. Kulüpler Birliği Başkanı
Görev süresi
14 Mart 2008 – 20 Eylül 2011
Yerine geldiğiÖzhan Canaydın
Yerine gelenYıldırım Demirören
Kişisel bilgiler
Doğum2 Kasım 1952 (70 yaşında)
Ergani, Diyarbakır, Türkiye
Evlilik(ler)Yıldız Yıldırım
(e. 1981; b. 2010)
Gonca Çelikkıran (e. 2011)
Bitirdiği okulAnkara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi
Mesleğiİnşaat mühendisi, İş insanı

Aziz Yıldırım Kaç Yaşında?

Aziz yıldırım kimdir

Aziz Yıldırım 2 Kasım 1952 yılında Diyarbakır Ergani’de doğmuştur. Aziz Yıldırımın yaşı ise 70’dir. 70 yaşındaki iş insanı fanatik bir Fenerbahçelidir. Fenerbahçe ile ilgili hemen hemen her konuda adının geçtiğini de söyleyebiliriz.

Aziz Yıldırımın Boyu

Aziz Yıldırım’ın boyunu da araştırabileceğinizi düşündüğümüzden bu konu hakkında da bilgileri topladık. Topladığımız bilgilere göre fanatik Fenerbahçeli ve eski Fenerbahçe SK. başkanı Aziz Yıldırım’ın boyu 173 cm’dir.

Aziz Yıldırım Eşi ve Çocukları

Aziz Yıldırım ilk eşi Yıldız Yıldırım ile 2010 senesinde Yıldız Yıldırım ile boşandı. Boşandıktan sonra 2011 yılında Gonca Çelikkıran evlendi. Aziz Yıldırım’ın İlk Eşinden 2 kızı (Gülşah Gordi ve Hande Gamgam)  çocukları vardır. İkinci eşinden ise (Yaz Yıldırım) isimli bir kızı var..

Aziz Yıldırım Şirketleri

Uzun yıllar Fenerbahçe Spor Kulübünde başkanlık yaptığından dolayı çoğu kişi onu yönetici olarak tanıyor. Ancak Aziz Yıldırım birçok büyük şirketin de sahibi olan bir iş adamıdır. Aziz Yıldırım sahip olduğu bazı şirketler; inşaat, savunma, denizcilik, turizm gibi sektörlerde bilindik markalardır. İşte Aziz Yıldırımın bazı şirketleri:

 • AS İnşaat
 • AS Beton
 • İmsak Savunma
 • Maktaş Makine
 • ALY İnşaat
 • Gülhan Denizcilik
 • AG Denizcilik
 • Şahdem Süt Entegre Hayvancılık gibi şirketlerin sahibidir.

Aziz Yıldırım Serveti 2024

Ünlü iş adamı ve eski Fenerbahçe SK. başkanı Aziz Yıldırım’ın net mal varlığı bilinmiyor. Lakin bir aile büyüğünden 3- 4 milyar dolar kadar miras kaldığı söylentileri çeşitli camialarda dile getirilmektedir. Tabi ki bu bilginin doğruluğu bilinmemekle birlikte net bir rakam vermek imkansız.

Aziz YıldırımBazı Bilgiler
Doğum Tarihi1952
Serveti3 – 4 milyar dolar
Mesleğiİş Adamı, mühendis, mimar

Aziz Yıldırım Mal Varlığı

 • AS İnşaat
 • AS Beton
 • İmsak Savunma
 • Maktaş Makine
 • ALY İnşaat
 • Gülhan Denizcilik
 • AG Denizcilik
 • Şahdem Süt Entegre Hayvancılık

Direkt olarak mal varlığını bulamadığımız için sahibi olduğu şirketleri yukarıda listeledik. Aziz Yıldırım ülkemizin önemli iş insanlarından biri olmakla birlikte Fenerbahçelilerin de en sevdiği başkanlardan olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir