Haber

Beton Direk Fiyatları 2023 Bahçe Tel Örgü

Bahçesini çitle çevirmek isteyenler ilk olarak “beton direk fiyatı” ile ilgili araştırma yapıyorlar. Burada sizin için güncel olarak beton direk fiyatları 2023 yılında ne kadar oldu bilgisini paylaştık. 1 tane beton direk fiyatı ne kadar gibi sorular çok sık araştırıldığı için bu konuyu yazdık. Buradaki fiyatlar ortalama fiyatlardır, bölgeden bölgeye değişmektedir. Aynı zamanda bu ücrete nakliye ücreti de dahil değildir. Son bir ekleme yapmamız gerekirse yüksek miktarlarda toplu alımlarda satıcıdan indirim talep etmenizi öneririz.

Bahçesine yabancı kişiler girmesin, yabani hayvanlar girmesin ya da kendi hayvanları dışarıya çıkıp insanları rahatsız etmesin isteyenler genelde tarla ya da bahçelerini çitle çevirirler. Demir direk fiyatları çok pahalı olduğundan dolayı beton direkt daha fazla tercih ediliyor. Beton direkler montaj bakımından da rahattır. Belirli oranda çukur kazıldıktan sonra çukura kısmen taş ardından önceden hazırladığınız çimento karışımını dökerek direği sabitleyebilirsiniz. Güncel beton direk fiyatlarını merak edenler için biz de araştırma yaptık ve edindiğimiz bilgileri burada sizlerle paylaşıyoruz.

Beton Direk Ölçüleri

Düz beton direk ölçüleri aşağıdaki gibidir. Ancak düz, eğik ve payanda olmak üzere üç farklı türde üretildiğini hatırlatmakta fayda var. Ancak bahçenize çit çekmeyi düşünüyorsanız ve düz beton direk satın alacaksanız ölçüleri genel olarak aşağıdaki gibidir. Fakat üretim yerine göre farklı boy ve ağırlıklarda üretilebilir.

UzunlukAltıOrtaAğırlıkDelik Sayısı
300 cm10_1410_10658 adet
240 cm10_1410_10658 adet
200 cm9_98,5_8,5428 adet
160 cm10_1410_10658 adet

Beton Direk Fiyatları 2023

Fiyatları incelemeden önce tekrar hatırlatalım, fiyatlar bölgeden bölgeye ve beton direk türüne, ağırlığına göre farklılık gösterebilir. Burada listelenen fiyatlar ortalama baz alınarak listelenmiştir. Aynı zamanda bu fiyatlara nakliye dahil değildir. Bu nedenle beton direk satın almadan önce birden fazla satıcı ile görüşüp ürününü inceledikten sonra satın almanızı öneririz. Bu sayede beton direk fiyatları hakkında daha net bilgi edinmiş olursunuz.

En güncel beton direk fiyat bilgisi:

  • BETON DİREK DÜZ 200 CM fiyatı 32,00 TL + KDV
  • BETON DİREK 240 CM fiyatı 35,00 TL + KDV
  • BETON DİREK 290 CM fiyatı 60,00 TL + KDV
  • BETON MOBİL ÇİT AYAĞI 38LİK/48 LİK fiyatı 40,00 TL + KDV
  • PAYANDA DİREK fiyatı 35,00 TL + KDV

Beton direk satın almadan önce arsa ya da tarlanızın boyunu da ölçmenizi öneririz. Kaç metrede bir direk dikileceği bilgisine sahip olursanız doğru sayıda direk alabilirsiniz. Genelde bahçe çiti çekilirken 2 metrede bir direk olacak şekilde hesaplama yapılır. Ancak bu durumda tercihe göre değişebilir.

Bahçe 2 Metre Düz Beton Direk Fiyatları

2 metre düz beton direk fiyatı 2023 yılında ne kadar oldu sorusu da vatandaşlar tarafından sık araştırılan bir konu olmuştur. 2 metre düz beton direk fiyatı ise: 32,00 TL + KDV şeklindedir. Bu fiyat bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir.

Tel Örgü Beton Direk Fiyatları Kaç TL?

Tel örgü için çok sık tercih edilen beton direklerin fiyatları boyutuna ve türüne göre farklılık göstermektedir. Beton direklerin fiyatını etkileyen bazı faktörler vardır. Bunlar kısaca demir, çimento fiyatlarıdır. Beton direkler her ne kadar beton olsa da içinde demir barındırmaktadır. Demir fiyatlarının arması halinde beton direklerin de fiyatı yükselir diyebiliriz.

Bazı bölgelerde ikinci el beton direk satışları da yapılmaktadır. Bu tür satış yapılan yerleri ziyaret ederek direkleri inceleyebilir eğer sağlam ve dayanıklıysa fiyatını sorduktan sonra satın alabilirsiniz. Fakat genelde bu ücretlere nakliye dahil edilmez.

Beton Direk Nedir?

Beton direkler bahçe çiti çekmek için kullanılır. Teller önceden dikilmiş olan beton direklere bağlanarak sabitlenir. Bu sayede dışarıdan birinin ya da yabani bir hayvanın bahçe ya da tarlaya girişi engellenmiş olur. Aynı zamanda bahçesinde hayvan besleyenler tarafından da bahçe teli çok sık kullanılır. Beton direklerin sık tercih edilişinin nedeni ise demir direklere göre daha uygun fiyatta oluşudur.

Beton direk satın almadan önce ürünün kalitesini incelemenizde fayda var. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi her firma aynı kalitede ürün üretmemektedir. Direklerin çatlak olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kurulum yapılırken de tel örgünün sağlam olabilmesi için beton direklerin belirli bir derinliğe gömülerek sabitlenmesi gerektiğini de unutmayın.

Beton direkler bahçe çevirmede kullanıldığı gibi bağ ve bahçe işlerinde de çok sık tercih edilir. Örneğin bağları yani üzüm ağacını tel üzerine çekmek için de beton direkler tercih edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir