Genel

Breaking Bad Ne Demek? – Breaking Bad Türkçe Anlamı

Breaking Bad ne demek, Breaking Bad Türkçesi anlamı nedir? Arkadaşlarınıza bana bir dizi öner dediğinizde büyük olasılıkla; Breaking Bad dizisi öneriler arasında olacaktır. Konusu ve seyircilerin puanına bakacak olursak izlemeye değer bir dizidir. Öyle ki, IMDB’de 9,5 puan ile en yüksek puana sahip yabancı dizilerden biridir. Breaking Bad dizisi tür bakımından Dram, Gizem, Aile, Kara Mizah, Gerilim ve Polisiye gibi bir çok türü içerisinde barındırmaktadır.

Breaking Bad Türkçe anlamı, diziyi izlemeye başlayanlar, dizi hakkında araştırma yapanlar ve İngilizcesini geliştirmek isteyenler tarafından araştırılmaktadır. Bu rehber içeriğimizde hem dizi hakkında hem de Breaking Bad’in anlamı hakkında bilgi veriyor olacağız.

Breaking bad ne demek:

Breaking Bad, İngilizce bir söyleyiştir ve Türkçe de tam karşılık gelecek bir anlamı yoktur. Fakat anlam bakımından “Kötü biri olmak, Yoldan çıkmak, Ahlaki açıdan çöküş yaşamak” şeklinde ifade edilebilir. Dizideki anlamı ise “Kötü Adam Olmak” şeklindedir.

Breaking Bad Türkçe anlamı:

Breaking Bad Türkçe anlamı kötü adam olmak şeklinde ifade edilebilir. Genel olarak bir insanın değişimi ve kötüye evrilmesi anlamına geliyor. Diziyi izlerken de başrolümüzün normal bir vatandaştan, nasıl bir karaktere dönüştüğünü göreceksiniz.

Breaking Bad’in Türkçe’ye çevirirken zorlanılmasının sebebi ise, birden fazla anlama geliyor oluşudur. “Break” sözcüğü “kırmak” anlamına geliyor, “bad” kelimesi ise “kötü” anlamında kullanılmaktadır. Fakat bu iki sözcük yan yana getirildiğinde tamamen farklı bir anlam ortaya çıkıyor.

Breaking Bad Dizi Oyuncuları

“Breaking Bad” dizisinin ana oyuncu kadrosu şu şekildedir:

 1. Bryan Cranston – Walter White
 2. Aaron Paul – Jesse Pinkman
 3. Anna Gunn – Skyler White
 4. Dean Norris – Hank Schrader
 5. Betsy Brandt – Marie Schrader
 6. RJ Mitte – Walter White Jr.
 7. Bob Odenkirk – Saul Goodman (Jimmy McGill)
 8. Jonathan Banks – Mike Ehrmantraut
 9. Giancarlo Esposito – Gustavo “Gus” Fring
 10. Jonathan Banks – Mike Ehrmantraut
 11. Jesse Plemons – Todd Alquist
 12. Laura Fraser – Lydia Rodarte-Quayle

Breaking Bad Kaç Sezon Sürdü

Dizi, 5 sezon sürdü. İlk bölümü 20 Ocak 2008’de yayınlanmıştır. Final bölümünü, 29 Eylül 2013’te yayınlanmıştır.

Breaking Bad Kaç Bölüm

IMDB’de 9,5 puana sahip olan dizi 5 sezon sürmüştür ve toplamda 62 bölümdür. İlk bölümü 2008 yılında yayınlanırken, finalini 2013 yılında yapmıştır.

Breaking Bad dizisi nerede çekildi?

Breaking Bad dizisi, New Mexico’da çekilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir