Haber

Denflor Nedir, Ne İşe Yarar? 2023

Denflor Nedir? Denflor ne için kullanılır, Denflor yan etkileri neler?

 İçerisinde  ince bağırsaktaki doğal florada bulunan yararlı bakterilerinin çoğalmasını hızlandıran ve zararlı mikroorganizmaların çoğalıp yayılmasını engelleyen probiyotikleri barındırır. Takviye edici gıda olarak tanımlanır. Genellikle sindirim sistemi bozukluğu sonucu ortaya çıkan diyare (ishal) tedavisinde kullanılır.

Bağırsağımızın iç yüzünde milyonlarca bakteri işbirliği yapmaktadır. Kimi zaman dışarıdan gelen zararlı bakteriler bu dengeyi bozabilmektedir. Ortamı doğal haline tekrar çevirebilmek için dışarıdan ek olarak probiyotik desteği sağlamamız faydalı olabiliyor. Bu konuda da en çok tercih edilen medikal yol denflor takviyesidir.

Probiyotik Ne İşe Yarar?

Probiyotikler genel sağlık ve sindirim sistemi açısından faydalı mayalar ve canlı bakterilerdir. Bakteri denildiği zaman aklımıza gelen zararları olsa da probiyotikler sağlığımız açısından dost bakterilerdir.

Probiyotikler bağırsaklarımızda bulunan zararlı ve yararlı bakterilerin eşitliğini koruyan denge sağlayıcılardır. Probiyotikler sindirim sistemi üzerinde olumlu etkilere sahiplerdir ve bağırsakları rahatlatırlar.

Denflor Nasıl Kullanılır ?

Doktor tavsiyesine uyularak kullanılır. Genel olarak günlük alım dozu çocuklarda 1 saşeyken yetişkilerde bu 2 saşeye çıkabilmektedir.   Araştırmalar doğrultusunda probiyotiklerin alımının tok karnına olması gerektiği belirtilmiştir.Bunun nedeni ise aç karnına mide asitinin pH değerinin oldukça düşük olması ( yaklaşık 2 pH) ve mide asitinin probiyotik bakterilerinin bir kısmının ölmesi ile ilacın faydalanma oranının azalmasıdır. Yani yemekten yaklaşık yarım saat sonra alınması maksimum etkiyi sağlayacaktır. Genellikle probiyotik bakımından zengin olan yoğurda katılarak alınır. Tercih doğrultusunda su, süt, meyve suyu ile de ağızdan alınabilir. Bağırsak sağlığını dengede tutmak ve korumak için ihtiyaç duymayı beklememeli, günlük besin alımına probiyotikler de eklenmelidir.

denflor ne işe yarar

Denflor Ne İçin Kullanılır?

Vücudumuz tam bir denge içindedir. Özellikle bağırsaklarımız 2. Beyin olarak da bilinir. Mide ve bağırsak iç duvar yapısı sayısız mikroorganizma ile donatılmıştır. Bazı durumlarda üremeleri normal hızının altına düzen bağırsak florası bakterileri yetersiz sayıda kalınca zararlı mikroorganizmalar da buralara kolayca yerleşebiliyor ve ileriki durumlarda sindirim kanalında enfeksiyona neden olabiliyorlar.

Bu gibi durumların en büyük kurtarıcısı şüphesiz probiyotiklerdir. Probiyotikler, sindirim kanalındaki yararı bakterilerin çoğalmasına katkı sağlarken zararlı bakterileri de sindirim sisteminin iç duvarını koruyor. Hastalığı beklemeden probiyotiklerin düzenli kullanılması enfeksiyon gibi ciddi hastalıklardan bizleri koruyacaktır.

İşte  denflor hangi hastalıklar için kullanılır sorusunun cevabı da burada. Zengin probiyotik içeriğiyle gastrointersinal (GİS) sistem florasını korur, mutualist bakterilerin çoğalmasını sağlar. Zararlı mikroorganizmaların neden olduğu diyarenin (ishal) engellenmesinde sıklıkla tercih edilir. Korumanın yanı sıra rotavirüs gibi bulaşıcı ishal hastalıklarının tedavisinde de denflor hekimlerin order ettiği ilaçların arasındadır.

Denflor İçeriği Nedir?

Zengin probiyotik kaynakları mikroorganizma barındıran takviye gıda içinde izomat, hacim arttırıcı olarak mannitol, saccharomyces boulardii ve aroma vericiler bulunmaktadır.

Denflor Güncel Fiyatı 2023

Güncel fiyatı nedir? genellikle 10 saşe şeklinde satılan ilacın fiyatı üreticisine göre değişse de eczanede 19 – 30 Türk lirası arasındadır.

Denflor nedir

Denflor Faydaları

Homostaziyi sağlamak vücudumuzun  1 numaralı görevidir. Beden sistemli ve olması gerektiği gibi çalışır. Bazı durumlarda, özellikle enfeksiyonda, kararlı iç dengenin tekrar sağlanabilmesi için vücut işe başlar. Örneğin bağırsağımıza zararlı bakterilerin yerleşmesi ile vücut zararlı bakterileri öldürmek için savaşmanın yanında bağırsaktaki mutualist, yararlı bakteri sayısını da arttırır. Probiyotik ve çeşitli vitamin eksikliğinde bu işlevler aksar. İşte bütün probiyotik ihtiyacımızı karşılaması için geliştirilen denflorun faydası burada başlar. Gerekli olan probiyotik desteği ile vücut fonksiyonlarının yerine gelmesine katkıda bulunur. Bizlere sayısız faydası olan bağırsak mutualist bakterilerinin sayılarını arttırır.

Peki bu bakteriler ne işe yarar?

Bağırsak bakterileri vücudumuz tarafından sindirilemeyen besinleri kendi enzimleri ile parçalayıp bağırsak endotelleri tarafından emilmelerini sağlar. En nemli görevlerinden biri zararlı bakterilerin yerleşmesine engel olacak şekilde bağırsak duvarı boyunca yerleşim sağlamalarıdır.  Bizler var oldukça yaşamlarını sürdürecek olan bağırsak bakterilerimiz K vitamini ve folat sentezinin yanı sıra bazı kısa zincirli yağ asitlerinin de üretilmesinde katkıda bulunur.

Kısacası yeme düzeni aksadığında veya vücut dışından sindirim kanalına zararlı bakteri girişi olursa vücudumuza destek olması için ek olarak probiyotik desteği sağlanması bizler için faydalı olacaktır. Vücudumuz bizim en büyük varlığımız ve ona karşı yapılan her iyilik kaliteli yaşamın en önemli koşuludur. Gerektiğinde bu desteği sağlamak vücudumuza karşı uzun vadeli yatırımdır. Bu konuda da en çok tercih edilen medikal tedavi şüphesiz denflordur. Eczanelerden reçetesiz satılabilen bu ilaç günümüz hastalıklarından sıkça karşılaşılan diyare (ishal) konusunda kesin ve ulaşımı kolay bir tedavi imkanı sunacaktır. Sağlıklı kalın.

Fikir ve görüşler için yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir