Kaç Km

Düzce İstanbul Arası Kaç Km, Kaç Saat? Yol Tarifi

Düzce İstanbul arası kaç kilometredir? Düzce İstanbul arası kaç saat sürer? Otobüsle ve özel araçla kaç saat? Ne kadar yakıt tüketir gibi bilgiler burada başlıklar halinde rehber olarak hazırlandı.

Şehirler arası yolculuk yapılırken, ilk merak edilen şey yolculuğun ne kadar süreceği ve iki şehir arasındaki mesafedir. Bu yazımızda Düzce İstanbul arası kaç km, kaç saat sürüyor ve yol tarifi gibi bilgiler verdik. Düzce – İstanbul şehirleri arasında yolculuk yapacaklar için kaç kilometre ve kaç saat olduğunu başlıklar halinde açıklıyoruz. Otobüsle ve özel araçla yolculuk yapacaklar için ayrı ayrı kaç saat sürdüğü bilgisini de veriyor olacağız. Yolculuk yapmadan önce bu bilgilere ihtiyaç duyuyorsanız, buradan incelemeye başlayın.

İstanbul – Düzce ya da Düzce İstanbul arasında yolculuk yaparken aynı mesafe kat edilir. Ayrıca yolculuk süresi de aynıdır. Ancak seçeceğiniz güzergaha, trafik durumuna, hava durumuna ve yol çalışmalarına göre varış süresi farklılık gösterebilir. Eğer bu iki il arasında yolculuk yapacaksanız merak ettiğiniz her şeyi aşağıdaki başlıklardan inceleyin.

Düzce İstanbul Arası Kaç Kilometre

Düzce İstanbul Arası Kaç Kilometre?

Düzce İstanbul arası; 217 kilometredir. Düzce İstanbul arasında yolculuk yapılırken üç farklı güzergah tercih edilebilir. Bu güzergahlardan ilki 217 kilometre, diğerleri ise 225 kilometredir. Kuzey Marmara Otoyolu/O-7 yolundan gidilirse 217 kilometre yolculuk yapılır. Bu rotada ücretli geçişler vardır. Anadolu Otoyolu/O-4 üzerinden gidilmesi halinde 223 kilometre yol gidilir. Kuzey Marmara Otoyolu/O-7 ve Anadolu Otoyolu/O-4/E80 güzergahından gitmek isterseniz 225 kilometre mesafe gidersiniz.

Yolculuk esnasından ara sapaklara girilmesi ya da farklı yollar tercih edilmesi durumunda mesafe uzayabilir. Ayrıca bu bilgiler Google Maps haritalardan alınmıştır. Yolda çalışma olması durumunda ya da trafiğin çok yoğun olması halinde varış süresi de değişebilir.

Düzce İstanbul Arası Kaç Saat Sürer?

Düzce İstanbul arası kaç saat sürer konusu da sıkça araştırılan konulardan biri olduğundan bu soruya da yanıt vermek istedik. Seçeceğiniz güzergaha göre bu süre değişmektedir. Ayrıca hızınıza, trafik durumuna, hava koşullarına göre yolculuk süresi uzayabilir.

GüzergahYolculuk Süresi
Kuzey Marmara Otoyolu/O-7 üzerinden: 2 saat 31 dakika.
Anadolu Otoyolu/O-4 üzerinden2 saat 42 dakika
Kuzey Marmara Otoyolu/O-7 ve Anadolu Otoyolu/O-4/E80 üzerinden2 saat 38 dakika

Düzce İstanbul Arası Otobüsle Kaç Saat?

Düzce İstanbul arası yolculuğunuzda otobüsü tercih ederseniz Anadolu yakasına 2 saat 30 dakikada ulaşmış olursunuz. Düzce İstanbul arasında yolculuk yapılırken Avrupa yakasına gidilecekse 3 saat 40 dakika sürmektedir. Varış süresi otobüsün hızına, trafik durumuna ve molalara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak otobüs firmaları sattıkları biletlerde varış süresini de vermektedir. Ortalama varış süresi ise bahsettiğimiz şekildedir.

Düzce İstanbul Arası Yol Tarifi

Düzce Merkez’den İstanbul’a yolculuk edenler aşağıdaki güzergahı takip ederek İstanbul’a gidebilirler. Yolculuk esnasında araç navigasyonunu ya da cep telefonunuzdan navigasyon açarak da ilgili güzergahta yolculuk yapabilirsiniz.

Düzce
Düzce Merkez/Düzce

Merkez konumunda C. Ayral Blv. ve Anadolu Otoyolu Düzce Bağlantısı üzerinden Anadolu Otoyolu/O-4/E80 konumuna gidin.
8 dk. (5,7 km)

İstanbul konumunda Barbaros Blv. hedefine gitmek için Anadolu Otoyolu/O-4/E80, Kuzey Marmara Otoyolu/O-7 ve Anadolu Otoyolu/O-4 rotasını izleyin. İstanbul Çevre Yolu/O-1/D100 ara yolunu izleyip Beşiktaş/Karaköy yönündeki çıkışı kullanın.
2 sa. 2 dk. (204 km)

Barbaros Blv. üzerinde ilerleyin. Alemdar konumunda Alemdar Cd. hedefine gitmek için Dolmabahçe Cd., Meclis-i Mebusan Cd., Kemeraltı Cd. ve Ankara Cd. rotasını takip edin
25 dk. (7,3 km)
İstanbul

Anadolu Otoyolu/O-4/E80 ve Kuzey Marmara Otoyolu/O-7 üzerinden gidilecekse;

Düzce
Düzce Merkez/Düzce

Merkez konumunda C. Ayral Blv. ve Anadolu Otoyolu Düzce Bağlantısı üzerinden Anadolu Otoyolu/O-4/E80 hedefine gidin
8 dk. (5,7 km)

İstanbul konumunda Barbaros Blv. hedefine gitmek için Anadolu Otoyolu/O-4/E80 ve Kuzey Marmara Otoyolu/O-7 rotasını izleyin. İstanbul Çevre Yolu/O-1/D100 ara yolunu izleyip Beşiktaş/Karaköy yönündeki çıkışı kullanın.
2 sa. 6 dk. (212 km)

Barbaros Blv. üzerinde ilerleyin. Alemdar konumunda Alemdar Cd. hedefine gitmek için Dolmabahçe Cd., Meclis-i Mebusan Cd., Kemeraltı Cd. ve Ankara Cd. rotasını takip etmelisiniz.
25 dk. (7,3 km)
İstanbul

Düzce İstanbul Arası Ne Kadar Yakar?

Düzce İstanbul arasında özel araçla yolculuk yaparken, aracın ne kadar yakıt tüketeceği de merak edilmektedir. Benzinli araçla gidilirken ortalama olarak 22.32 Lt benzin tüketilir. Dizel bir araçla gidilecek olursa 14.88 litre yakıt tüketir. LPG’li araçlar ise 27.28 litre civarında yakıt tüketecektir. Güncel yakıt fiyatlarına göre hesaplama yapabilirsiniz. Bu bilgi ortalama bir araç için verilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir