Haber

Şehirler Arası En Hızlı Kargo Şirketi Hangisi?

En hızlı kargo hangisi, sorusu genelde bir yere kargo gönderecekler ya da kargo alacaklar tarafından sorgulanmaktadır. Kargonun zamanında gelmesi oldukça önemlidir. Örneğin tatile çıkmadan önce sipariş verdiyseniz ve kargonuz zamanında gelmezse muhtemelen bu ürünlere ulaşmak oldukça zor bir hal alacaktır. Bu nedenle ürün sipariş etmeden önce çoğu kişi kargonun hangi firma olduğuna bakıyorlar. Öyle ki bazı ürünleri sırf kargo firması yavaş diye tercih etmeyenler dahi var.

En hızlı kargo şirketini arayanlar için burada hızlarına ve hizmet kalitesine göre kargo şirketlerini listeledik. Bu listede ülkemizde hizmet vermekte olan kargo firmalarını görebilirsiniz. Ürün göndermeden önce ya da ürün bekleyenler için oldukça faydalı bir liste olduğunu düşünüyoruz. En iyi kargo şirketi hangisi diye merak ediyorsanız bu listeden incelemeye başlayın.

En Hızlı Kargo Hangisi?

  • Yurtiçi Kargo
  • MNG Kargo
  • UPS Kargo
  • PTT Kargo
  • Aras Kargo
  • Sürat Kargo
  • Kolay Gelsin
  • TNT Kargo
  • DHL Kargo
  • Gelal

Yukarıda en hızlı 10 kargo şirketini listeledik. Şehirler arası kargolarınızı gönderirken ya da paket alırken bu kargo şirketlerini tercih edebilirsiniz. Ancak genel itibariyle en hızlı kargo firmaları Yurtiçi ve MNG kargo diyebiliriz. Kargo firmaları hakkında detaylı bilgilere ise aşağıdaki başlıklardan bakabilirsiniz. En hızlı kargo şirketi hakkında araştırmalar yapanlar bu başlıktan şehirler arası hızlı kargo şirketlerini inceleyebilirler.

1. Yurtiçi Kargo

Yurtiçi Kargo

En iyi kargo şirketleri arasında ilk sırada Yurtiçi Kargo bulunuyor. Türkiye’nin her ilinde şubesi olan bu kargo firmasının oldukça hızlı hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Yurtiçi Kargo, 1982 yılında İstanbul’da kurulmuştur. İbrahim Arıkan tarafından Arıkanlı Holding bünyesi altında kurulmuştur. Türkiye’nin ilk Türk kargo şirketidir. Başlangıçta Türkiye’ye, daha sonra ise KKTC’ye kargo gönderimi yapan firma 1996 yılından itibaren yurt dışına da gönderiler yapmaya başlamıştır. Yani hem yurtiçi hem de yurt dışı kargolarınızı bu firma ile gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo çalışma saatleri hafta içi 09.00 – 18.00 arası hizmet vermektedir. Yurtiçi Kargo şirketi, hafta sonu cumartesi günleri 09.00 – 17.00 arası hizmet veriyor. Kargo şubesi Pazar günleri hizmet vermiyor.

2. MNG Kargo

MNG Kargo

MNG Kargo standart gönderiler maksimum 3 gün içerisinde teslim edilmektedir. Gönderilerinin daha hızlı iletilmesini isteyenler özel olarak kargo gönderebilirler. Normal kargo ücretine göre özel gönderim daha pahalıdır. Kargolar öncelik sırasına bakılarak alıcı tarafına ulaştırılır. Gündüz saatlerinde evde olmayanlara özel olarak akşam saatlerinde de teslimat yapılır. Bayram, tatil ve cumartesi günleri haricinde 19:00 ile 21:00 arasında kargo teslimatı yapılar.

MNG Kargo şubeleri hafta içi hizmet saatleri 08.30’da başlar 18.00’de kapanır. Hafta sonları yalnızca cumartesi günü çalışma saatleri 08.30 ile 14.00 arasında hizmet vermektedir.

3. UPS Kargo

UPS Kargo

En hızlı kargo şirketleri listemizde üçüncü sırada UPS, hızlı teslimat süreleri ile tanınmaktadır. Kargo gönderen kişinin önceden teslim süresini hesaplayabileceği bir kargo şirketidir. İnternet sitesi üzüerindne süre ve maliyet hesaplaması yapılabilmektedir. Cumartesi ve pazar teslimat yapan kargo şirketlerinden biridir. Yurtiçi kargo hizmeti verdiği gibi yurt dışına da kargo gönderebilirsiniz. UPS Express servisleri ile ertesi gün 09:00’a, 10:30’a, 12:00’ye ya da aynı gün kargo alıcıya teslim edilmektedir. Express kargo hizmeti belirli şehirlerde geçerlidir.

UPS Kargo çalışma saatleri hafta içi 09.00 ile 18.00 saatlerindedir. Hafta sonu cumartesi günü hizmet veren UPS Kargo’nun cumartesi çalışma saati 09.00 ile 15.00 saatleri arasınadır. Bu saatler arasında şubeye giderek kargo gönderebilirsiniz.

4. PTT Kargo

PTT Kargo

PTT Kargo; diğer kargo firmalarına göre ulaşabildiği alan daha fazla olsa da, kargo teslim süresi daha uzun olan firmalardan biridir. Kargo türü, kargonun fiyat hesaplaması ayrıca varış süresi gibi bilgilere internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Kargonun gideceği yer köy ya da merkeze uzak bir konumdaysa tahmini varış süresinin üzerine 1 – 2 gün eklenmesi gerekebilir. Ayrıca yine kargo takip numarası ile kargonuzun nerede olduğunu takip edebilirsiniz.

PTT Kargo hafta içi çalışma saatleri 08:30 – 17:30 saatleri arasındadır. Cumartesi günleri 08:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet veren PTT kargo pazar günleri kapalıdır.

5. Aras Kargo

Aras Kargo

Kargosunun aynı gün içinde ulaşmasını isteyenler; Aras Gün İçi hizmetinden faydalanabilirler. 30 kilograma kadar kargolar için bu hizmet verilmektedir. Türkiye genelinde hızlı kargo hizmeti vermektedir. Acil kargo göndermek istiyorsanız aynı gün içinde 11:00’a kadar Aras Kargo’ya kargolarını teslim etmesi gerekir. Kargo teslimi sonrasında kargo gönderen kişiye ve alıcı tarafa bilgilendirme mesajı iletilir. Aras Kargo internet sitesinden kargonuzun durumunu ve nerede olduğu gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aras Kargo çalışma saatleri hafta içi ve hafta sonu farklılık göstermektedir . Hafta içi Aras Kargo çalışma saati 09.00 ile 18.00 arasında hizmet vermektedir. Cumartesi günleri 09.30 ile 15.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Pazar günleri kapalıdır.

6. Sürat Kargo

Sürat kargo

Yurt içi ve yurt dışı kargoları gönderebileceğiniz bir şirkettir. Sürat Global Express hizmetinden hizmet alanlar, taahhüt edilen süre içerisinde iletilmesi halinde bilgilendirme mesajı alırlar. Kargolar genelde gönderim mesafesine bağlı olarak 2 – 3 gün içerisinde alıcıya iletilir. Şube yoğunluğuna bağlı olarak bu süreç değişebilir. Sürat Kargo Çağrı Merkezi üzerinden teslimat süreleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Sürat Kargo Takip ekranı sayfasına giriş yaparak kargonuzun nerede olduğuna dair bilgi alabilirsiniz.

Sürat Kargo çalışma saatleri, hafta içi sabah açılış saati 08:30, akşam kapanma saati ise 18:00’dir. Cumartesi günü 08:30’dan 14.00’a kadar çalışan Sürat Kargo, Pazar günü hizmet vermemektedir.

7. Kolay Gelsin

Kolay Gelsin

Kargo sektöründe öncü bir firma olan Kolay Gelsin, yeni bir perspektif sunmaktadır. Mobil uygulamamız aracılığıyla kargo teslimat sürecini takip etmek mümkündür. İstediğiniz Zaman Gelsin veya Farklı Adrese Gelsin seçenekleriyle, alıcının uygun zaman diliminde kargosu teslim edilebilir. Teslimat gününde alıcı, kargonun anlık konumunu takip edebilir. Ayrıca Komşuma Gelsin seçeneğiyle, evde olmadığı durumlarda kargonun komşusuna teslim edilmesini talep edebilirsiniz. Müşteri beklentilerine yönelik özel bir sistemle çalıştığımız için, kargo firmalarıyla yaşanan problemleri çözme hedefine sahibiz. Kolay Gelsin olarak, en hızlı kargo firmalarından biri olarak kargoları kısa sürede alıcıya ulaştırıyoruz.

8. TNT Kargo

TNT Kargo

Hemen gönder hizmeti ile paket ya da belgelerinizi, kısa sürede alıcı tarafa ulaşmasına olanak sağlar. 200’den fazla ülkede 70 yıldan uzun bir süredir hizmet veriyor. Kargo şirketi Express kargo seçenekleri ile müşterilerinin kargolarını aynı günde teslim etmektedir. TNT kargo, hafta içi 08.30 ile 18.00 arası hizmet vermektedir.

9. DHL Kargo

DHL Kargo

Hem paket hem de doküman gönderimlerinde, uluslararası taşımacılık ve kurye teslimatı konularında uzmanlaşmış bir firma olan DHL Kargo, müşterilerine kapsamlı bir hizmet sunmaktadır. Gönderilerin gümrük işlemleriyle ilgili destek gerektiren durumlarda, firma, müşterilerin evraklarını hazırlamalarına yardımcı olmaktadır. Ayrıca, teslimat süresi hakkında kesin bilgilere ulaşmak isteyen kullanıcılar, alıcı ve gönderici adreslerini DHL Kargo’nun web sitesine girerek teslimat süresini hesaplayabilirsiniz.

10. Gelal

Gelal

Gelal, yaya kurye, araba kurye, motor kurye, nakliye gibi çeşitli hizmetleri sunan bir firmadır. Gelal uygulaması aracılığıyla, şehir içi veya şehirler arası kargo gönderimleri yapmak mümkündür. Kurye çağırmak için Gelal uygulaması kullanılırken, gönderilecek kargonun boyutlarının Gelal’a bildirilmesi gerekmektedir. Türkiye genelinde birçok şehirde hizmet veren bir firma olan Gelal, gece gündüz veya hafta sonu fark etmeksizin istenilen her saat diliminde hizmet sağlamaktadır. Gönderilen kargonun anlık olarak nerede olduğu, uygulama üzerinden takip edilebilmektedir. Ayrıca, kargonun taşımasını üstlenmiş olan sürücüyle istenildiği zaman iletişime geçilebiliyor.

En hızlı kargo hangisi diye merak edenler için burada detaylıca anlattık. Bu kargo firmalarından hangileri ile çalıştınız? Çalıştığınız kargo firması ile ilgili olumlu ya da olumsuz deneyimlerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir