Teknoloji

Eski Twitter Logosuna Sahip iPhone’lar Rekor Fiyatlara Satılıyor

Twitter, son zamanlarda logosunun değişimi ile insanlar tarafından linçlenmeye başlandı. Çünkü yıllardır süregelen sembolü olan kuş artık X ile değişti. Ülkemizde de bu konu haber siteleri tarafından Elon Musk Twitter’ın logosunu X olarak değiştirdi şeklinde duyuruldu.

Elon Musk, geçtiğimiz hafta Twitter’ın artık X olarak yeniden markalandığını duyurdu. Bildiğimiz Twitter logosu X ile değişirken bu logonun değişmediği iPhone’lar rekor fiyata satılmaya başlandı.

Twitter geçtiğimiz günlerde olarak adını değiştirdi ve ardından hem web sitesindeki logoda hem de uygulama mağazalarındaki mavi kuş logosunu X ile değiştirdi. Bununla beraber, halen daha eski Twitter logosu olan iPhone modelleri koleksiyon ürünü olarak rekor fiyatlara satılmaya başlandı.

Mavi Kuş Logolo iPhone’lar Yüksek Fiyatlara Satışa Çıktı

Halen daha eski Twitter logosu olan iPhone modelleri çeşitli online alışveriş sitelerinde binlerce dolara satılmaya başlandı. Bu daha çok yurtdışında yapılan bir iş oldu. iPhone’lar birkaç bin dolardan 25.000 dolar fiyatlara listelenmiş durumda. Açık konuşmak gerekirse 25.000 dolar gibi bir fiyatı sırf bir logo için vermek biraz saçma olur diye düşünüyoruz. Ancak, geçmişte insanların bu gibi satışlara çok daha fazla paralar ödediğini biliyoruz.

Twitter’da yani yeni adıyla X’te yapılan yeni değişiklikler Apple App Store uygulama mağazasında yapılan güncelleme ile kullanıcılara sunuldu. Bu yenilikleri görmek yerine eski logoyu kullanmaya devam etmek isteyenler uygulamayı güncellemekten kaçınıyorlar.

Ancak bildiğiniz gibi uygulamalar belirli bir süre sonrasında çalışabilmek için en son sürümün yüklü olmasını gerektiriyor. Bununla birlikte uygulamayı güncellemeyen kullanıcılar eBay gibi internet sitelerinde eski Twitter logolu iPhone olarak satışa sunuyor.

25 bin dolara satışa sunulan eski Twitter logosu olan iPhone 11 Pro Max, ilanı ise ebay tarafından kaldırılmış durumda. Bazı açık göz insanlar bunun üzerinden de para kazanmaya çalışmış fakat eBay bunu fark ettikten sonra bu tür satılan telefonların satış konusunu kaldırmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir