Genel

Evli Bir Erkeğin Size Aşık Olduğunu Nasıl Anlarsınız? 10 Belirti

Evli bir adamın size aşık olduğunu nasıl anlarsınız? Evli bir erkeğin size aşık olduğunu nasıl anlarsınız? Evli ancak bir erkeğin size aşık olduğunda göstereceği bazı belirtiler.

Bir erkeğin evli ancak size de ilgi duyduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu içeriğimizde evli bir erkeğin size aşık olduğunu nasıl anlarsınız konusu hakkında bazı belirtileri listeliyor olacağız. Ancak içeriğe başlamadan uyarmamız gerekir ki, insanların iyi niyetini yanlış anlamadığınızdan emin olmalısınız. Hadi o zaman içeriğimize geçelim.

Arkadaşınız olan ya da yeni tanıştığınız evli bir erkeğin sizden hoşlandığını ya da aşık olduğunu düşünebilirsiniz. Doğal olarak bu konuda emin olmak için de “evli erkeklerin aşık olma belirtileri” konusunda bilgiler arıyorsunuz. İçeriğimizde evli bir adam size aşık olursa nasıl davranır konusunda çeşitli belirtileri listeliyor olacağız.

Evli Bir Erkeğin Size Aşık Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

 • Sürekli sizinle iletişim kurmaya çalışır.
 • Size yakın olmaya özen gösterir.
 • Sizinle daha fazla vakit geçirmek ister.
 • Yanınızdayken stres ve heyecan belirtileri gösterebilir.
 • Sürekli göz teması kurar.
 • Tanımak için sorular sorar.
 • Kıskançlık.
 • Sizi destekler.
 • Paylaşım.
 • Beden dili.

Evli ancak size çok ilgili bir adamın aşık olup olmadığının belirtileri yukarıdaki gibidir. Tabii ki buna eklemeler yapılabilir. Bu konuları detaylandıracak olursak yukarıdaki ana belirtileri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Sürekli Sizinle İletişim Kurmaya Çalışır

Sürekli Sizinle İletişim Kurmaya Çalışır

Eğer gün içerisinde yan yana gelebiliyorsanız bunun dışında iş ile alakasız olarak sizinle iletişim kurmaya çalışır. Örneğin, şu an sana yakınım sen ne yapıyorsun gibi bir mesaj alabilirsiniz. Bu mesajın amacı genelde müsaitsen görüşelim şeklinde yorumlanabilir. Bununla beraber, sabah günaydın mesajları akşam da iyi akşamlar mesajları almanız olasıdır.

Boş sebeplerden konular açarak sizinle olan iletişimini maksimum seviyeye çıkarmaya çalışır. Bu da size ilgi duyduğunun belirtilerinden biridir.

Size Yakın Olmaya Özen Gösterir

evli erkek aşk belirtileri

Günlük hayatınızda neler yaptığınızı merak eder. Problemlerinizde hiç üstüne düşmese de size yakın olarak problemlerinizi çözmek için sizi destekler. Evli bir erkeğin size aşık olduğunu nasıl anlarsınız konusunda en belirgin belirtinin bu olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca örneğin aynı yerde çalışıyorsanız iş molalarında dahi sürekli yanınızda olmak için çaba gösterir.

Ailevi ya da bireysel problemlerinizin çözümü için elinden geleni yapar. Bu da yine bir erkeğin en büyük aşık olma belirtilerinden biridir.

Sizinle Daha Fazla Vakit Geçirmek İster

Sizinle Daha Fazla Vakit Geçirmek İster

Evli olmasına rağmen sizinle daha fazla vakit geçirmek ister. Yemek davetleri, kahve içmek için davet edebilir, bununla birlikte sinemaya çok güzel bir film gelmiş beraber gidelim mi gibi bir soruyla da karşılaşabilirsiniz. Normalde eşiyle yapması gereken aktiviteleri sizinle yapmak ister. Ayrıca yanınızdayken tavrınıza bağlı olarak çok mutlu ve neşeli olabilir.

Yanınızdayken Stres ve Heyecan Belirtileri Gösterebilir

Yanınızdayken istemese de stresli ya da heyecanlı tavırlar sergileyebilir. Bazı erkekler, size ilgi duyduğunu hissetmenizi isterken bazıları daha çekingen ve utangaç olabiliyor. Bu da doğal olarak stresli olmasına neden olabilir. Bununla beraber seni gördüğünde heyecanlanıyor, kelimeleri şaşırıyor ve zaman zaman kekeliyor da olabilir.

Bu da yine bir erkeğin size aşık olduğunu gösteren belirtiler arasındadır. Eğer yanınızdayken yersiz yere stresli ve heyecanlı hissediyorsa bunun nedeni eşine yakalanmak ya da size olan ilgisinin anlaşılmasından korkuyor da olabilir.

Sürekli Göz Teması Kurar

Yanınızdayken Stres ve Heyecan Belirtileri Gösterebilir

Uzaktan ya da yanınızdayken, sizinle konuşurken ya da farklı bir şeyle ilgilenirken ilgi duyan bir erkek sevdiği insanlar göz teması kurar. Bunu kadınlar da çekimser olsalar dahi istemsizce yaparlar. Çünkü insanlar ilgi duydukları kadın ya da erkeğin gözlerine bakmaya bayılırlar.

Tanımak İçin Sorular Sorar

Tanımak İçin Sorular Sorar

Hakkınızda daha fazla bilgi edinmek için sorular sorar. Neleri sevdiğinizi, nelerden hoşlanmadığınızı ve insan ilişkileri hakkında sorular yöneltebilir. Ayrıca günlük rutininizi de öğrenmek isteyebilir. Bununla beraber hafta sonu neler yaptığınız, boş zamanlarını nasıl değerlendirdiğini ve buna benzer bir çok soru soracaktır.

Bu soruların sorulmasının nedeni ise hakkınızda çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve tavır ve davranışlarını ona göre yönlendirmektir. Ayrıca boş zamanlarınızı nasıl değerlendirdiğinizi sormasının nedeni ise örneğin, hafta sonu bir yerde kahve içmeyi sevdiğinizi söylerseniz muhtemelen o gün o da orada olacaktır.

Kıskançlık

kıskançlık

Bir erkek sizi seviyorsa, diğer erkeklerin sizinle yakın ilişkiler kurmasından veya sizinle fazla zaman geçirmesinden rahatsızlık duyacaktır. Kıskançlık veya koruyuculuk belirtileri gösteren bir erkeğin de sizi sevdiğini söyleyebiliriz.

Eğer bir erkek sizi seviyorsa ve ilgi duyuyorsa büyük olasılıkla kıskançlık yapacaktır. Bu kıskançlık sonucunda da size dün konuştuğun adam kimdi gibi sorular sorabilir. Bununla beraber şu kişiyle aranda bir şey mi var gibi bir soruyla karşılaşabilirsiniz. Buradaki en büyük belirti evli bir erkeğin size aşık olduğunu nasıl anlarsınız konusundaki kıskaçlıktır.

Sizi Destekler

Sizi Destekler

Zor zamanlarınızda ve hayallerinizi gerçekleştirmek için sürekli sizi destekler ve yanınızda olduğunu hissettirir. Maddi ve manevi olarak her daim yanınızda olmaya özen gösterir. Sizinle beraber büyümek, sizi desteklemek ve ihtiyaçlarınızı karşılamak isteyen bir erkek, aşkını gösterme konusunda da kararlıdır. Sizin hedeflerinize, tutkularınıza ve hayallerinize destek olacak ve sürekli motive etmek için elinden geleni yapacaktır.

Paylaşım

paylaşım

Sorunlarını, mutluluklarını ve daha bir çok konudaki şeyi sizinle paylaşabilir. Nasıl ki size sorular yöneltip hakkınızda bilgi edinmek istediyse yine kendi hakkında da bilgi vermek için birçok şeyini sizinle paylaşacaktır.

Aşık olan bir erkek, hayatının bir parçası olan şeyleri sizinle paylaşmak isteyecektir. İç dünyasını, hayallerini, hedeflerini, duygularını ve deneyimlerini sizinle paylaşmaya başlar. Sizi de bu hayallere ve hayatına dahil etmek ister.

Beden Dili

Beden Dili

Evli bir erkeğin size aşık olduğunu nasıl anlarsınız belirtileri nelerdir içeriğimizin sonuna geldik. Son belirti ise beden dilidir. Beden dili, bir kişinin hissettiklerini ifade etmede önemli bir rol oynamaktadır. Eğer bir erkek size karşı aşk ve sevgi duyuyorsa, size doğru eğilir, size dokunma ya da kucaklama gibi fiziksel temaslar sergileyebilir. Sürekli göz temasında olur ve genelde size yönelik bir şekilde pozitifliğe sahiptir. Hata yapsanız dahi normalde çok sinirleneceği şeyleri alttan alabilir.

Evli Bir Erkeğin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın?

Evli ya da bekar bir erkek sizi sevdiğinde sürekli sizinle iletişim kurmaya çalışacaktır. Buna ek olarak aşağıdaki davranışlarda da bulunabilir:

 • Kıskançlık.
 • Sürekli iletişim kurma çabası.
 • İlişki durumunuzu sorabilir.
 • Sürekli mesaj gönderebilir.
 • Hakkınızda her şeyi öğrenmek ister
 • Neleri sevdiğinizi ve nelere önem verdiğinizi merak eder.
 • Sürekli sizi destekler.
 • Sizi mutlu eden davranışlarda bulunur.
 • Hep yanınızda olmak ister.
 • Yanınızda heyecanlı ve çekingen davranabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir