Faydalı Bilgiler

Facebook Silinen Mesajları Geri Getirmek İçin 4 Yöntem

Facebook silinen mesajları geri getirme 2024 işlemi için 4 farklı yöntem mevcut. Bu işlemleri sırası ile burada adım adım anlatıyor olacağız. Facebook‘ta silinen mesajları geri getirmek mümkün fakat bunun için farklı yöntemler denemek gerekir. Bilinçli ya da yanlışlıkla sildiğiniz FB mesajlarını geri getirin. Facebook’ta silinen mesajlar nasıl getirilir bu sorun nasıl çözülür detaylarıyla beraber anlattık.

Facebook silinen mesajlar geri gelir mi, bu sorunun cevabı evet. Eğer bu işlemleri yaparsanız silinen mesajları geri getirebileceksiniz. Sosyal medya uygulamalarında bazen isteyerek bazen de istemeyerek mesajları silebiliyoruz. Bir kanıta ihtiyaç duyduğumuzda bu mesajları geri getirmek isteriz. Bu durumda da yapılması gereken şey, mesajı geri getirme yöntemini uygulamaktır. Nasıl yapıldığını bilmiyorsanız alt başlıktaki adımları uygulayın. Dava, tartışma ya da çeşitli sıkıntılardan dolayı kanıt olarak Facebook Messenger mesajlarını göstermek isteyebilirsiniz. Fakat, mesajları bilerek ya da bilmeden sildiyseniz bunu yapmak biraz zorlaşıyor. Fakat aşağıda anlatmış olduğumuz Facebook silinen mesajları geri getirme 2024 yöntemlerini uygulayarak mesajları geri getirin.

Facebook Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır 2024?

Siz de telefondan ya da bilgisayardan Facebook silinen mesajları getirme iPhone nasıl yapılır diye merak ediyorsanız aşağıdaki yöntemleri uygulayın. Bu yöntem sayesinde artık Facebook Messenger silinen mesajlar geri getirilebilecek.

Bu yöntemler ile mesajları geri getirmek mümkün. Facebook bununla alakalı olarak da açıklama yapmıştır. Yapılan açıklamaya Buradan bakabilirsiniz. Şimdi konumuza dönelim, mesajları geri getirmenin bir yöntemi yok mu? Tabi ki var fakat burada bahsi geçen şekilde anlatılanları yapın.

1. Sohbet Kopyasını Karşı Taraftan İstemek

Messenger silinen mesajları geri getirmek için, mesajlaştığınız kişiden ilgili mesajlaşma ile alakalı ekran görüntüleri ya da sohbet yedeğini talep edebilirsiniz. “iPhone Facebook Messenger silinen mesajları geri getirmek” için uygulanabilecek yöntemlerden biridir.

Facebook Messenger ile mesajlaşırken, mesajı sil silseniz dahi karşı taraftan silinmemektedir. Önemli dosya, fotoğraf ya da videolar bu sohbette varsa karşı taraftan isteyebilirsiniz. Bu sayede mesajlaşmanın yedeğini almış olursunuz.

2. Mesajlar Arşivleniyorsa Arşivi Kontrol Edin

Eğer Facebook’ta önceden bir arşivleme yaptıysanız bu arşiv içerisinden ‘Messenger silinen mesajları geri getirme’ işlemi de yapılabilir. Messenger uygulamasından Arşiv bölümüne ulaşmak için yuvarlak sembole basın, Arşivlenen konuları seçin. Bu sayede arşivlenen mesajları da görüntüleyebilirsiniz.

Telefondan ya da bilgisayardan bu yöntemi uygulayarak silinen mesajlarınızı geri getirin. Fakat, önemli bir hatırlatmada bulunmamız gerekirse, mesajlarınızı silmeden önce yedeklemeyi unutmayın.

3. E-posta Üzerinden Mesajlara Bakın

Facebook’ta mesaj geldiğinde E-postanıza da mesajları almak mümkün. E-posta bildirimleri bölümünden aktif olup olmadığına bakmak için Menü>Ayarlar>Bildirimler>E-posta bölümüne gidin.

Eğer önceden bu şekilde ayarlayıp aktif hale getirdiyseniz mesajlaşmalarınız e-posta adresinize de gelecektir. Buna ek olarak, Ayarlar/Genel menüsüne bakıp Facebook hesabınızın bağlı bulunduğu e-posta adresini de inceleyebilirsiniz.

4. Facebook Bilgilerini İndirerek Mesajları Geri Getirme

Facebook ayarlarında silinen mesajları geri getirmek için bilgilerinizi indirmeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıda anlattıklarımızı yapın.

1- Telefondan ya da bilgisayardan Facebook hesabınıza girin.

2- Ayarlar>Genel Hesap Ayarları bölümüne gelin.

3- Ayar menüsünden Facebook Bilgileriniz seçeneğine dokunun.

4- Sağ kısımdan Bilgilerinizi indirin seçeneğine basarak bilgilerinizi indirin.

5- Mesajlar kısmını seçin ve Dosya Oluştur düğmesine basın.

6- Bunları yaparak hesap bilgilerinizin mesaj bölümünü indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayı açarak mesajları kontrol edin.

Facebook Mesajlar Nasıl Arşivlenir?

Facebook Messenger uygulamasındaki mesajları arşivleyebilirsiniz. Siz de daha sonrasında lazım olma durumuna karşın mesajları arşivlemek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Telefondan Facebook Messenger uygulamasına girin.
  2. Son sohbet listesine giriş yapın ve arşivlemek istediğiniz mesajları seçin.
  3. Seçimi yaptıktan sonra uzun basın, üç yatay çizgi menüsünü seçin ve Arşiv kısmına gelin.

Bunu yaparak Facebook mesajlarınızın arşivlenmesini sağlayabilirsiniz. Eğer bu ayarlar yapılmazsa, Facebook mesajları arşivlenmeyecektir.

Bazen yasal durumlarda bazen de farklı nedenlerden dolayı silinen mesajları geri getirmek isteyebiliyoruz. Örneğin, borç alışverişlerinde, dolandırıcılık durumlarında ve benzeri durumlarında kanıt olarak Facebook mesajlarını göstermek isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda silinen mesajı geri getirmek isteyebilirsiniz. Nasıl yapıldığını bilmiyorsanız yukarıda bazı çözüm yöntemlerini anlattık. Bu çözüm yöntemlerinden uygun olanını deneyebilirsiniz. Mesajları yedeklemek için Mesaj arşivleme özelliğini aktif etmeyi unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir