Haber

Görünmez Boşluk Kopyala, Instagram Öne Çıkanlar

Instagram öne çıkanlar görünmez boşluk kopyala nasıl yapılır. Bu yöntem Whatsapp, Instagram, Tiktok, yorum ve nicklerde kullanmak için ideal bir yöntemdir. Buradaki özel boşluğu kullanarak kullanıcı adını boş bırakma ya da görünmez nick yapma gibi işlemler yapabilirsiniz.

İsterseniz hemen, görünmez boşluk kopyala sayfasından kopyalayarak Whatsapp’ta boş mesaj gönderebilirsiniz. Whatsapp boş mesaj gönderme, Instagram boş yorum yapma ve buna benzer birçok alanda kullanılabilir. Boşluk tuşu ya da bir diğer adıyla Space tuşu her uygulamada boşluk bırakmak için kabul edilmemekte. Bu nedenle boşluk özelliğini kopyala yapıştır yapmamız gerekir. Bu başlıkta size boşluk kopyala yapıştır hakkında bilgileri topladık.

Günümüzde onlarca sosyal medya uygulaması ve oyun bulunmakta. Oyunlarda nick alırken boşluk bırakmak için çoğu zaman oyun üreticisi izin vermemektedir. Bununla birlikte Whatsapp gibi sosyal medya uygulamalarında da boş mesaj göndermeye izin verilmiyor. Fakat açıklayacağımız yöntem sayesinde artık nick arasına boşluk bırakılabilir, istenilen kişiye boş mesajlar gönderilebilir. Çünkü internette imkansız diye bir şey yoktur.

Görünmez Boşluk Kopyala

Boşluk kopyala, boşluk kopyalamak için özel olarak oluşturduğumuz kutucuğu kullanmaya ne dersiniz? Oyunlarda, Instagram öne çıkanlar kapağında, Whatsapp hakkımda kısmında ya da Instagram biyografi ortalama gibi işlemlerde bu görünmez boşluk kopyala yapıştır adımları izlenebilir.

Boşluk kopyala:

 • Whatsapp için
 • Instagram için
 • Telegram için
 • Instagram için
 • Oyun nickleri için
 • Facebook
 • Tiktok
ㅤㅤㅤㅤ Kopyalandı!

Yapmanız gerekenler:

 • Görünmez Boşluk Kopyala butonuna dokunun
 • Bu butona bastığınızda boşluk otomatik olarak kopyalanır
 • Kullanmak istediğiniz yere yapıştırın

Boşluk Kopyala Yapıştır

Boşluk kopyala yapıştır, çok basit şekilde yapılabilir. Eğer herhangi bir alanı seçip kopyalamakla uğraşmak istemiyorsanız direkt olarak yukarıdaki boşluk kopyalama butonuna basın ve boşluğu kopyalayın. Yukarıdaki boşluk kullanacağınız yerde işe yaramazsa hemen aşağıdaki parantezin içinde bulunan boşluk karakterini kopyalayabilirsiniz.

 ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎  ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎  ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎  ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎  ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎  ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎‏‏‎‏‏‎ Sol kısımdaki siyah alanı kopyalayıp boşluk kullanmak istediğiniz yere yapıştırmalısınız.

Boşluk Tuşu Bozuldu Boşluk Bırakma

Boşluk tuşu bozuldu boşluk bırakma nasıl yapılır? Boşluk kopyala yapıştır yöntemini kullanabileceğiniz gibi klavyede tuşlama yaparak da boşluk bırakılabilir. Space tuşu bozuk klavyede boşluk bırakma işlemini tuşlar ile yapmak için.

 • Alt + 255 tuşlarını kullanarak,
 • Alt + 0160 tuşları kullanılarak boşluk bırakılabilir.

Eğer bir oyun ya da sosyal medya uygulaması nick arasında boşluk bırakmanıza izin vermiyorsa yine yukarıdaki tuşlamayı yaparak boşluk bırakabilirsiniz.

Whatsapp Boş Mesaj Gönderme

Whatsapp boş mesaj gönderme
Whatsapp boş mesaj gönderme

Whatsapp boş mesaj atma telefondan ya da bilgisayardan yani Web Whatsapp ile yapılabiliyor. Fakat bunu yapmak için telefonun boşluk tuşu ya da bilgisayardaki Space boşluk bırakma tuşu işe yaramamaktadır. Eğer boş mesaj göndermek isterseniz bu sayfada anlatmış olduğumuz görünmez boşluk kopyalama yöntemine başvurmanız gerekiyor. Zaten yapılması gereken işlem de çok basit. Sadece Boşluk kopyala butonuna dokun ve kullanmak istediğin yere yapıştır. Whatsapp boş mesaj kopyala iPhone ya da Android telefonundan istediğin kişiye yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi hemen gönder. Yapmanız gereken;

 • (‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎) Parantezin içindeki boş alanı kopyala,
 • Boş mesaj göndermek istediğin kişi ile olan konuşmanı aç,
 • Yazı yazma yerine basılı tutarak yapıştır ve Gönder butonuna dokun.

HTML Boşluk Kodu

HTML dilinde boşluk bırakabilmek için Space tuşu kullanılıyor, kaynak kodunda da görmüşsünüzdür space tuşuna basarak kaç defa boşluk bırakırsak bırakalım yalnızca bir adet boşluk oluyor.

HTML kodlama dilinde space tuşu ile yalnızca 1 adet boşluk bırakabilirsiniz. Birden fazla boşluk bırıaka bilmek için “ ” ifadesini kullanmak gerekir.

 

ya da

 

Html kodunu kullanarak istediğiniz sayıda boşluk bırakabilirsiniz. Yukarıdaki görünmez boşluk kopyala işlemi ise bu yöntemden bağımsız bir yöntemdir.

Pubg Görünmez Harf

görünmez boşluk kopyala

Pubg Mobile görünmez harf kullanarak Nick alanında boşluk bırakılabilir. Pubg Mobile oyunu nick arasında boşluk bırakmanıza izin vermiyor. Fakat bu nickinizi görünmez yapamayacağınız ya da adınızın arasında boşluk bırakamayacağınız anlamına gelmez. Buradaki özel görünmez harf kullanılarak nick arasında boşluk bırakılabilir.

 • Yukarıdaki Görünmez harf kopyalama butonuna dokun,
 • Pubg isim değiştirme sayfasına gel,
 • Adını yaz,
 • Boşluk bırakacağın yere buradan kopyaladığın “Ħ” harfini yapıştır,
 • Ardından kaydet ve boşluk nickini kullanmaya başla.

Görünmez Boşluk Karakteri

Görünmez boşluk karakteri özel bir karakterdir. Telefon, tablet ve bilgisayarlardaki boşluk bırakma tuşunun işe yaramadığı yerlerde buradaki görünmez boşluk kopyalama kullanılabilir. Pek çok farklı internet sitesi bunun ile ilgili bilgiler vermeye çalışmış ancak genelde eksik ya da yanlış bilgiler olduğunu gözlemledik. Bununla birlikte oldukça karmaşık anlattıkları için insanların da kafası karışmış durumda. Bizler bu karışıklığı yitirmek adına nasıl boşluk kopyalama yapılacağını adım adım anlatmayı tercih ettik.

Boşluk Kopyalama Sitesi

Boşluk kopyalama sitesi arıyorsanız doğru adrestesiniz. Görünmez boşluk Instagram öne çıkanlar kapak açıklamasında, Biyografi ortalamada, Whatsapp isim gizlemede, instagram görünmez kullanıcı adı yapmakta, Free Fire nick boşluk bırakma ve Pubg Mobile görünmez nick yapmak gibi bir çok alanda kullanılabilir.

Ama en çok kullanıldığı alan ise Whatsapp boş mesaj gönderme, boşluk mesaj atma gibi alanlardır. Telegaram gibi uygulamalarda da boş mesaj göndermek adına bu yöntem kullanılmaktadır.

Instagram Öne Çıkanlar Boşluk Kopyala

Çoğu kişi Instagram öne çıkanlar açıklamasını boş bırakmak istiyor. Fakat mobil cihazdan ya da bilgisayardan boşluk bırakıp kaydetmeye çalıştığımızda buna izin verilmiyor. Fakat burada paylaşmış olduğumuz özel boşluk sembolü ile Instagram öne çıkanlar açıklamasını boş bırakabileceksiniz. Nasıl ki Whatsapp gibi uygulamalarda boş mesaj göndermeye yarıyorsa burada da işe yarayacaktır.

Instagram öne çıkanlar boşluk kopyala işlemini yukarıda bulunan mavi kopyalama butonuna dokunarak yapabilirsiniz. Boşluğu kopyaladıktan sonra Instagram öne çıkanlar kapak açıklamasına gelip yapıştırmanız yeterlidir.

Sınırsız Boşluk Kopyala

Sınırsız boşluk kopyala yapıştır, Oyunlarda görünmez nick yapmak için ya da Whatsapp’ta uzun boş mesajlar göndermek için kopyalanabilir.

 • (‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎  ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎  ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎  ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎  ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎  ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎‏‏‎‏‏‎) Sınırsız boşluk kopyala yapıştır yapmak için parantezin içindeki boşluğu kopyalayıp birden fazla defa yapıştırmanız yeterlidir.

Şekilli Semboller

Whatsapp ya da Telegram gibi platformlarda kullanıcı adını gizlemek için boşluk kullanabileceğiniz gibi farklı semboller de kullanabilirsiniz. Aşağıdan beğendiğiniz sembolü kopyalayıp isim kutucuğuna yapıştırarak şekilli isimler yapabileceğiniz gibi adınızı sadece sembol olarak görünecek şekilde de ayarlayabilirsiniz.

 • ▄︻┻═┳一
 • ︻╦̵̵͇̿̿̿̿╤─kïllér
 • ☬๖ۣۜǤнσsτ༻
 • 『 VLT 』
 • 〖ℳℜ〗
 • ▄︻━一 ʜᴇᴀᴅsʜᴏᴛ
 • ︻デ═一 ▸
 • シ ツ ヅ ッ ㋡ ㋛

Görünmez karakteri kopyalayarak mesajlarınızda boş mesaj gönderebileceğiniz gibi aynı zamanda isim gizleme, discord kanal adında boşluk bırakma veya buna benzer şeyler yapılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir