Hobi

Hamster fare mi? Hamster fiyatları 2024 Petshop yavru hamster türleri

Hamster denince akla ilk gelen soru “fare mi?” sorusu oluyor. Halk arasında fare olarak bilinse de aslında başlı başına tamamen farklı bir türdür. Fakat, fareler gibi kemirgen türlerden biri olduğunu da söyleyebiliriz. Hamsterlar kendi içlerinde de farklı türlere ayrılırlar. Birçok petshop farklı türlerde hamster satışı yapmaktadır. Bu yazımızda yavru hamster fiyatları hakkında bilgi vereceğiz. Ayrıca, hamster türleri ve hamsterlar ne yer gibi birçok soruya da yanıt vermiş olacağız.

Hamster fiyatları 2024 petshop, öncelikle internetten fiyatları incelediğimizde bazı pet forumları bunun ile alakalı olarak satış konuları açmış durumda. Genelde sahiplendirme şeklinde başlıklar açılsa da iletişime geçildiğinde ücret bilgisi verilmektedir. Peki, Hamster fare mi, hamster fiyatları 2024 ne kadar? Hmaster türleri nelerdir? İşte tüm bu soruların cevabı haberimizde.

Hamster fare mi?

Hmaster genel itibariyle insanlar arasında fareye benzetildiği için fare olarak isimlendirilir. Fakat hamsterlar farklı bir türdür. İlk olarak 1930’lu yıllarda Hebrew Üniversitesinde araştırmalar yapılırken gündeme gelmiştir. Günümüzde ise Suriye sınırları içinde ilk tanımlaması yapıldı. 1940 yılında Avrupa ülkelerinde yayılan bu hayvanlar. Küçük çöl canlıları olarak bilinir. Haberimizi oluştururken bu sorunun da sıkça sorulduğunu bildiğimizde cevaplamak istedik. Özetle hamsterlar fare değildir.

Hamster kendi arasında da türlere ayrılmaktadır. Birçok ülkede farklı türlerde hamsterların yaşadığı bilinmektedir. Petshoplarda satışı yapılan bu minik canlılar insanlar tarafından yoğun ilgi görmektedir. Bakımı kolay olduğundan dolayı birçok evcil hayvan dükkanında en sık tercih edilen hayvanlar olduğunu da söyleyebiliriz.

Yavru hamster fiyatları 2024 Petshop

Öncelikle hamster fiyatları türlerine ve satıcıya göre farklılık gösterebilir. Ayrıca bulunduğunuz il‘e bağlı olarak da fiyat değişkenlik gösterebiliyor. Buna örnek verecek olursak İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde farklı fiyatlara hamsterlar satılabilir. Ancak ortalama olarak hamster fiyatları şu şekilde:

Hamster Fiyat Listesi 2024
TürYavru Fiyatı (TL)Yetişkin, Damızlık Fiyatı (TL)
Avrupa Hamster350650
Çin Hamster400800
Gonzales Hamster450900
Suriye Hamster350700

Hamster fiyatları 2024:

Petshoplarda ortalama olarak yavru ve yetişkin yani damızlık hamster fiyatları aşağıdaki gibidir. Ancak bu fiyatlar bulunulan il, satıcı ve çeşitli etkenlere göre farklılık göstermektedir.

 • Yavru Raborovski Hamster Fiyatı: 1200 TL
 • Yetişkin, Damızlık (Doğurgan Anaç) Raborovski Hamster Fiyatı: 3000 TL
 • Yavru Winter White (Sibirya) Hamster Fiyatı: 2500 TL
 • Yetişkin, Damızlık (Doğurgan Anaç) Winter White (Sibirya) Hamster Fiyatı: 5000 TL
 • Yavru Campbell Hamster Fiyatı: 3500 TL
 • Yetişkin, Damızlık (Doğurgan Anaç) Campbell Hamster Fiyatı: 7000 TL

Hamster Türleri

Genelde tek bir tür olarak bilinse de Hamsterların da türleri vardır. Türlerini merak edenler için hem görsel olarak hem de liste olarak burada listeledik.

 • Avrupa Hamster
 • Çin Hamster
 • Gonzales Hamster
 • Suriye Hamster
 • Raborovski Hamster
 • Winter White (Sibirya) Hamster
 • Campbell Hamster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir