Haber

Hoş Geldin Bebek Paketi Başvurusu Formu (Ne Zaman Gelir?)

Hoş geldin bebek paketi başvurusu, doğum yapan annelere Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz bir şekilde verilir. Hoş geldin bebek çantası alabilmek için doğum yaptıktan sonra başvuru yapmanız gerekir. Başvurunuzun ardından ev adresinize kargo ile teslim edilir.

Hoş geldin bebek paketi ile beraber doğum yapan annelere verilen bebek çantasının yanında farklı sosyal yardımlar da verilmektedir. Ülkemizde çoğu il ve ilçede belediyeler tarafından verilmekte olan hoşgeldin bebek paketi hediyesi, bebeğin ihtiyaç duyduğu bazı malzemelerden oluşmaktadır. Devletin yeni doğmuş bebekler için sağladığı yardımların yanında belediyelerce de farklı sosyal yardımlar verilmektedir. Hoş geldin yardım paketi genel olarak dar gelirli ailelere verilen paketler arasındadır. Haberimizde “hoş geldin bebek paketi başvuru formu, hoş geldin bebek paketi ne zaman gelir” gibi sorulara yanıt veriyoruz.

Belediye Bebek Çantası Nedir?

Belediye bebek çantası, hoş geldin bebek yardım paketi olarak adlandırılır. Bu pakette yeni doğmuş bebeğin ihtiyacı olan malzemeler bulunmaktadır. Bunun içerisinde bebek bezi, zıbın, ateş ölçer gibi malzemeler bulunur. Ayrıca bütün belediyeler bu paketi dağıtmaya bilir. Ancak çoğu belediye yeni doğum yapmış ailelere başvuru yapması sonucunda bu paketi hediye etmektedir.

Hoş geldin bebek paketinin içeriği belediyeden belediyeye farklılık gösterir. İçeriğin başındaki görsel ise temsili bir görseldir. Ancak hoş geldin bebek paketlerinde genelde yukarıda belirttiğimiz eşyaların bulunduğunu söyleyebiliriz.

Hoş Geldin Bebek Paket Başvuru Şartları

Hoş geldin bebek yardım paketi başvuru şartları hakkında da bilgi vermek gerekir. Öncelikle başvuru belediyenin resmi internet sitesinden yapılır. Bununla beraber aşağıdaki şartları da karşılıyor olması gerekmektedir.

  • Bebek 0-3 aylık olması gerekir.
  • Bebek kimliğinin çıkarılmış olması gerekir.
  • Başvurular sadece internetten yapılır. (Bazı belediyeler için belediyeye gitmek gerekebilir.)
  • Başvuru formuna adres bilgisini doğru şekilde girmeniz gerekir.

Hoşgeldin Bebek Paketi Veren Belediyeler

Hoş geldin bebek paketi veren bazı belediyeler vardır. Yani ülkemizde bütün belediyeler bu paketi vermiyor. Genel itibariyle Büyükşehir Belediyeleri yeni doğmuş bebekleri için ailelere mama ve bez yardımıyla beraber yeni doğan bebek malzemeleri veriyor. Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa ve Antalya başta olmak üzere çoğu belediye başvuru yapılması halinde bu hediyeyi göndermektedir.

Başvuru yapılmış olan belediye hoş geldin bebek paketini ailenin formda belirtmiş olduğu adrese kargolar. Kargo ile hediye aileye teslim edilir.

Belediyenizin hoş geldin bebek paketi verip vermediğini öğrenmek için bulunduğunuz ilin adını ve hoş geldin bebek yazarak Google’da aratın. Örneğin “Şanlıurfa Hoşgeldin Bebek” yazıp aratın. Eğer belediyenin resmi sitesi açılıyorsa bu belediye de ilgili projede bulunuyor demektir.

Hoş Geldin Bebek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hoş Geldin Bebek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır

Hoşgeldin bebek paketi başvurusu yapmak için bulunduğunuz ilin belediyesinin resmi internet sitesinden ilgili sayfaya giriş yapmanız gerekir. Örnek vermek amacıyla İzmir belediyesinde bu başvurunun nasıl yapıldığını aşağıda adım adım anlatıyoruz.

  • İzmir Hoşgeldin bebek başvuru formu adresine girin.
  • Giriş yaptıktan sonra Tek, İkiz, Üçüz seçeneklerinden kendinize uygun olanı seçin.
  • Bebek için TC Kimlik Numarası, Adı Soyadı, Doğum Tarihi, Cinsiyeti bilgilerini doldurun.
  • Anne ve baba için istenilen bilgileri de eksiksiz bir şekilde doldurun.
  • En alt kısımda bulunan adres bilgisini de eksiksiz ve doğru şekilde yazmaya dikkat edin.
  • Son olarak güvenlik kodunu yazıp Başvuru yap seçeneğine dokunun.

Başvurunuz sonucunda belediye en kısa sürede gerekli paketi hazırlayıp, başvuru yaparken verdiğiniz adrese kargo ile gönderecektir.

Hoş Geldin Bebek Başvuru Formu

Hoş geldin bebek başvuru formu her il için ayrı ayrıdır. Bu nedenle yapmanız gereken şey bulunduğunuz ilin belediyesinin adını yazmak ve sonra da hoş geldin bebek başvuru yazmak. Örneğin “İzmir hoş geldin bebek” yazarak aratın. Eğer bulunduğunuz belediye hoş geldin bebek yardım paketi veriyorsa ilk sırada belediyenizin resmi internet sitesi yer alacaktır. Buraya giriş yaparak başvuru yapabilirsiniz.

Aynı zamanda isterseniz bulunduğunuz ilin Belediyesini arayarak hoş geldin bebek yardım paketi verip vermediklerini sorabilirsiniz. Eğer veriliyorsa bunu nasıl yapacağınızın bilgisini de yine belediye görevlisinden edinebilirsiniz.

Hoş Geldin Bebek Paketi Ne Zaman Gelir?

Hoş geldin bebek paketine başvuru yapanların merak ettiği bir diğer konu ise paketin ne zaman geleceğidir. Öncelikle şunu tekrar hatırlatalım, başvuru yaparken bebek, anne, baba ve adres bilgilerini eksiksiz ve doğru şekilde yazdığınızdan emin olun. Eğer bilgileri doğru yazdıysanız başvurunuz sonucunda en kısa süre içerisinde paket verdiğiniz adrese kargolanır.

Hoş geldin bebek paketi ne zaman gelir sorusuna gün bazlı yanıt vermek oldukça zor. Ancak başvuru yapıldıktan sonra en kısa sürede size ulaştırılacaktır.

Hoş Geldin Bebek Paketinde Neler Var?

Hoş Geldin Bebek paketinde; bebek sahibi anneler için bebek çantası, eldivenli alt – üst zıbın seti, şapka, battaniye, emzirme önlüğü, havlu, çocukların gelişimsel becerilerini arttırmak için hazırlanmış altı adet kitap bulunmaktadır. Bunlara ek olarak yeni doğan bebek adına dikilen fidan sertifikası verilmektedir.

Eğer çevrenizde yeni doğum yapmış bir anne varsa bu içeriği onunla da paylaşabilirsiniz. Paylaşmak için aşağıdaki Whatsapp butonunu kullanın. Ardından Whatsapp’tan göndermek istediğiniz kişiyi ya da direkt olarak durumunuzu seçip paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir