Teknoloji

Instagram Çöktü mü Ne Zaman Düzelecek 2023

Instagram çöktü mü ne zaman düzelir? Instagram ne zaman düzelecek soruları genelde uygulamalar çöktüğünde ve giriş yapılamadığında sosyal medya kullanıcılarının araştırdığı ilk şeydir. Instagram zaman zaman çökebiliyor ya da kısıtlanabiliyor. Kısıtlamadan kasıt; uygulamaya giriş yapılsa da mesaj gönderilemiyor ya da ana sayfa yenilenemiyor gibi hatalardır. Dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması da olsan bazen aksaklıklar oluyor. Eniyisor’a sorulan sorular arasında olan Instagram ne zaman düzelicek sorusu için araştırmalar yapıp güncel bilgileri burada bir araya getirdik.

Instagram çöktü mü araştırmaları ise genelde uygulamaya giriş yapılamadığında araştırılıyor. Milyonlarca kullanıcısı olduğundan dolayı aktif kullanıcılar uygulamayı kullanamadığında panik yapıyorlar. Instagram çöktüğünde ilk ziyaret edilen platform ise genelde Twitter oluyor. Twitter’da çöktü mü? Instagram ne zaman düzelecek gibi hashtag’ler ile karşılaşmak da mümkün.

iPhone ve Android işletim sistemlerinde dünyanın en çok indirilen uygulaması ile ilgili hata yaşandığında ne yapılmalı? Instagram’a giriş yapamıyorum çöktü mü problemi nasıl giderilir?

Instagram Çöktü Mü?

Instagram’a giriş yapamıyorum yine çöktü mü? Instagram hikayem açılmıyor Instagram galiba çöktü ne yapmalıyım? Kullanıcılar bazen ana sayfası yenilenmediğinde bazen de mesaj gönderemediğinde Instagram’ın çöktüğünü düşünebiliyor. Aynı zamanda hikayeler açılmadığında da uygulamanın çöktüğü düşünülebiliyor. Yılda en az bir defada olsa ig’ giriş yapılamıyor. Bu durumda kullanıcılar Instagram ne zaman düzelecek sorusuna yanıt arıyorlar. Öncelikle çöküp çökmediğini anlamak için;

 • İnternet bağlantınızı kontrol edin,
 • Hesabınızın aktif olup olmadığını kontrol edin,
 • Ana sayfanın güncellenip güncellenmediğine bakın,
 • Mesaj gönderebiliyor musunuz deneyin,
 • Başka bir arkadaşınıza instagram’da problem olup olmadığını sorun.
 • Son olarak hikayelerin açılıp açılmadığına bakarak Instagramın çöküp çökmediğini kontrol edebilirsiniz.

En çok bildirilen problemler

 • 56% Uygulama
 • 27% Gönderme
 • 17% Sunucu bağlantı

Eğer yukarıdaki bütün adımları uyguladıysanız ve sosyal medya platformunu halen daha kullanamıyorsanız uygulama çökmüştür.

instagram çöktü mü son dakika

İnstagram uygulaması çöktü mü son dakika haberleri? Sosyal medya uygulaması çöktüğünde genelde haber siteleri bunun ile ilgili haberler yapmaktadır. Eniyisor Instagram yazarak konu ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Buna ek olarak arkadaşlarınız da sizlere Instagram’da sorun mu var gibi mesajlar gönderebilir. Böyle bir mesaj aldığınızda muhtemelen Instagram’a giriş yapılamıyordur. Eğer giriş yapamıyorsanız;

 • Uygulama açılmıyorsa ve problem sizden kaynaklanmıyorsa yapabileceğiniz herhangi bir şey yoktur.

Instagram’a giriş yapılamamasının sebebi eğer internet değilse operatör ile ilgili bir problem yoktur. Yani mevcutta internet paketiniz varsa ve Instagram uygulamasına giriş yapılamıyorsa problem Instagram uygulamasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle Instagram ne zaman düzelecek sorusunun yanıtı için operatörünüzü aramanıza gerek yok.

Instagram Ne Zaman Düzelecek?

Giriş yapılmıyor Instagram ne zaman düzelecek? Uygulamaya giriş yapamıyorsanız ve problem internet bağlantınız ya da cihazınızla alakalı değilse yapacak pek bir şeyiniz kalmıyor. Instagram hemen hemen her yıl yılda en az 1 defa çöküyor. Genel takip ettiğimiz kadarıyla Instagram çöktü mü hatası;

 • 2 – 4 saat arası sürmektedir,
 • Hata giderildiğinde kullanıcılar uygulamaya girerek sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebiliyorlar.

Instagram zaman zaman hata verebiliyor. Bu durumun kaynağı genelde Instagram tarafından olduğu için kullanıcıların pek de bir şey yapması mümkün değil. Fakat sizden kaynaklanan bir problem olduğunu düşünüyorsanız buradaki çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir