Teknoloji

Instagram’da dm’de Yazıyor Gözükmüyor

Instagram, milyonlarca insanın sosyalleşmek için kullandığı en popüler uygulamalardan biridir. Bu uygulamada mesaj yazdığınızda karşı taraf yazıyor uyarısını görür. Fakat bazen Instagramda yazıyor gözükmüyor, bunun nedeni ise çoğu kişi tarafından merak edilmektedir. Bu makalemizde dm’de mesaj bölümündeyken, karşı taraf mesaj gönderse dahi “yazıyor” uyarısı görünmüyorsa bunun nedenini açıklıyor olacağız.

Instagram’da dmd’de yazıyor gözükmüyor, bunun birden fazla nedeni olabilir. Başlıca nedenleri ise; görüldü kapalı olabilir veya internet bağlantısında kopma olmuş olabilir.

Instagram Yazıyor Ne Demek?

Instagram yazıyor uyarısı; biriyle DM kutusundan mesajlaşırken karşı taraf size mesaj yazdığında görünür. Ayrıca karşı taraf, siz mesaj yazarken bu uyarıyı görür. Nasıl ki siz karşı tarafın yazdığını görüyorsanız karşı taraf da aynı şekilde görmektedir.

Instagram ayarlarında yazıyor özelliği kapatılabilir ya da tekrar aktif edilebilir. Asıl konumuza dönelim, yazıyor uyarısı neden gözükmez sorusunu yanıtlayalım.

Instagram’da dm’de Yazıyor Gözükmüyor Ne Yapmalıyım?

1- Instagram’da dm de mesajlaşırken, karşı taraf mesaj yazdığında “yazıyor görünmüyor”. Bu uyarıyı neden görmüyorum gibi sorular sıkça sorulmaktadır. Bunun birden fazla nedeni olabilir. Ancak çoğu kullanıcı, Instagram’da görüldü kapattıktan sonra mesaj yazarken yazıyor uyarısı gözükmüyor şeklinde arama yapılmaktadır.

2- Doğal olarak, yazıyor gözükmüyor probleminin nedeni; görüldü özelliğinin kapalı oluşundan kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda karşı tarafın ya da sizin internetinizde kopukluk olursa da yazıyor uyarısı görünmez.

3– Bazen Instagram uygulaması güncel olmadığında da bu sorunla karşılaşılabiliyor. Uygulama mağazasından Instagram’ın güncel olup olmadığını kontrol edin.

4- Eğer karşı tarafın yazıyor bildirimi kapalıysa sizin yapabileceğiniz bir şey yok.

5- Eğer karşı tarafın yazıyor bildirimi kapalı değilse ve sizin de çevrimiçi özelliğiniz kapalı değilse sorun yaşanmaya devam ediyorsa; telefonu kapatıp açarak tekrar kontrol edebilirsiniz.

Instagram Yazıyor Kapatma ve Açma

Instagram uygulamasında mesaj yazarken karşı tarafın yazıyor uyarısını görmesini istemiyorsanız bunu kapatabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, profilinize gidin ve gizlilik ve ayarlar bölümüne giriş yapın. Buradan okundu bilgisi açık durumdadır, kapalı konuma getirirseniz mesaj yazdığınızda yazıyor uyarısı da görünmeyecektir.

Eğer tekrar, yazıyor uyarısı görünsün isterseniz yine Ayarlar ve Gizlilik menüsünden okundu bilgisini aktif hale getirmeniz gerekir. Instagram ayarları ve özellikleri ile alakalı diğer haberler için aşağıdaki başlıkları da ziyaret edebilirsin.

Benzer Konular: Instagram Beğeni Gizleme | Instagram Facebook Bağlantısı Kaldırma | Instagram “Ara verme zamanı gelmedi mi?” Ne Demek | Instagram Hikayene Gönderi Ekle Çıkmıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir