Haber

İnternetten İngilizce Öğrenme Siteleri için 7 Ücretsiz Öneri

İnternetten İngilizce öğrenmek için 7 ücretsiz internet sitesi. Siz de yabancı dilinizi geliştirmek için İngilizce öğrenme siteleri arıyorsanız buradaki önerileri kesinlikle inceleyin. İngilizce nasıl öğrenebilirim diyorsan İngilizce öğrenme siteleri ile ücretsiz online eğitim rehberini incelemeye başlayın.

Eskiden farklı bir dil öğrenmek istediğinizde dil kursuna gitmeniz gerekirdi. Ancak günümüzde internetten “İngilizce öğrenme siteleri” sayesinde altyapı yani temel oluşturabilirsiniz. İnternette bir dil eğitimi almak artık çok kolay. Eskiden sınıflarda verilen bu eğitim artık internet ortamında da verilebilmektedir. Böylece, insanlar online internet dersi alarak aynı zamanda anadili İngilizce ve benzeri diller olan insanlarla iletişim kurabilirsiniz. Bu içeriğimizde İngilizce öğrenmek isteyenler için ücretsiz İngilizce öğrenme siteleri listesi oluşturduk.

İnternetten İngilizce Öğrenilir mi?

İnternetten İngilizce öğrenilir mi; evet, internetten İngilizce öğrenmek mümkündür. Yabancı dil öğrenmenize yarayacak ücretsiz internet siteleri, uygulamalar, Whatsapp grupları, online kurs ve birebir dersler internetten de verilmektedir. İnternetten İngilizce öğrenmek isteyenlerin en büyük avantajı öğrenme zamanını kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Bu sayede okul programı ya da iş yaşamınızı etkilemeden İngilizce öğrenebilirsiniz.

Ayrıca bazı İngilizce kursları, Whatsapp üzerinden de verilmektedir. İnternetteki bazı kurslar ücretli bazıları ise ücretsizdir. Ücretsiz kursları aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz. Size uygun olan platformları seçip yabancı dil öğrenmeye hemen başlayın.

İnternetten İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce seviyenizi öğrenip, İngilizce çalışarak yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz. Örnek verecek olursak, başlangıç seviyesindeyseniz gramer konularına videolu şekilde bakabilirsiniz. Bu sayede gramer hakkında daha fazla bilgi edindiğiniz için doğru cümle kurmayı da öğrenebilirsiniz. Orta ya da ileri seviyede İngilizceniz varsa, farklı dil topluluklarına katılıp sesli ya da yazılı konuşarak pratiğinizi geliştirebilirsiniz.

İnternetten İngilizce Öğrenme Siteleri için 7 Ücretsiz Öneri

1. Duolingo

Duolingo, farklı dil seçenekleri sunan en popüler dil öğrenme sitelerinden biridir. Bilgisayar, cep telefonu ya da tabletinizden ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Genel olarak İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar başlangıç olarak bu platformdaki derslere katılırlar. Okuma ve yazma becerilerini geliştirmenize olanak sağlayan Duolingo, kelime bilgisi, dil bilgisi ve konuşma pratikleri de sunmaktadır.

2. English Central

English Central İngilizce öğrenme sitesi, 20000’e varan video dersleri ve canlı dersler üstünden yabancı dil öğretmektedir. Aynı zamanda öğretmenlerle üyelerin dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmesine olanak sağlamaktadır. Platform içerisindeki okuma, anlama, kelime bilgisi ve dilbilgisi ögeleri ile oldukça başarılı bir platform olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kullanıcılar aktivitelerini de kaydedebiliyorlar. Başlangıç aşaması ya da orta seviye yabancı diliniz varsa English Central platformu oldukça başarılıdır. Böylece yapacağınız konuşmalar üzerinden telaffuz ve kelime kullanımı gibi geri bildirimler de alabilirler. Telaffuzunuzu ve kelime dağarcığınızı geliştirmek için de bu platformu tercih edebilirsiniz.

3. BBC Learning English

BBC Learning English, sadece İngilizce olarak kullanabileceğiniz, örgün eğitim tadında ilerleyen bir formata sahiptir. Okullarda ve kurslardaki gibi İngilizce dilinde okumalar, videolar ve çeşitli radyo kayıtları üzerinden eğitim veriyor. İngilizce öğrenmek isteyenlerin tercih ettiği platformlar arasındadır.

4. Memrise

Kartlarla İngilizce öğrenmenizi sağlayacak olan Memrise, çok fazla kullanıcı sayısına sahiptir. Sistematik bir şekilde İngilizce öğrenmenizi sağlar. Kapsamlı bilgi haznesi sayesinde öğrenme sürecini de kolaylaştıracaktır. Çok basit kalıplarla İngilizce öğrenebileceğiniz gibi pratikler de yapabilirsiniz.

5. Busuu

Eğer çok fazla vaktiniz yoksa günde sadece 10 – 15 dakika ayırıp Busuu uygulamasından öğrenebilirsiniz. Ana dili İngilizce olan insanlarla iletişime geçip, kelime dağarcığınızı geliştirebileceğiniz gibi iletişiminizi de kuvvetlendirebilirsiniz. Her kullanıcı için çalışma planı yapılabilmekle birlikte rutin şekilde, belirli öğrenme hedefleri doğrultusunda İngilizce öğretmeyi hedeflemektedir.

6. Open Culture

Open Culture, İngilizce öğrenmek isteyenler için dil dersi, kelimeler, dil bilgisi rehberi, telaffuz dersleri, sesli ve videolu kaynaklar sunmaktadır. Farklı üniversiteler ve dil okullarından elde edilen bu kaynaklar, günlük hayatta kullanacağınız İngilizce ve akademik seviyede İngilizce olmak üzere farklı seviyelerde dersler vermektedir. Bu sayede herkes kendine uygun bir dil modeli seçerek yabancı dil öğrenmeye başlayabilir.

7. British Council

British Council, IELTS sınavı için hazırlanmış olan öğrencilerin ise çok sık tercih ettiği İngilizce öğrenme sitesidir. Mobil cihazınızdan ya da bilgisayarınızdan giriş yapabilirsiniz. Hesap oluşturduktan sonra hemen kullanmaya başlayın. Kullanıcılar arasında çocukların, gençlerin ve yetişkinlerinde olduğu üç farklı kategoride, her bölüm için interaktif dersler, videolar, oyunlar ve podcastler sizi bekliyor.

Yabancı diliniz hangi seviyede olursa olsun, ilginizi çeken konuya göre British Council’de size uygun eğitimler bulabilirsiniz. İlginizi çeken konularda olacağından dolayı, daha kolay öğrenmenize olanak sağlar. Ayrıca İngilizce videolar ve podcastları izledikten ve dinledikten sonra anlamadığınızı düşünüyorsanız egzersiz yapma ve diğer öğrencilerle birlikte pratik yapma şansınız da var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir