Teknoloji

İphone NFC Açma – NFC Nerede 2024? (Tüm Modeller)

iPhone Nfc Açma işlemini gerçekleştiremeyenler için İphone nfc nasıl aktif edilir? Detaylı bir şekilde anlatacağız. Siz de cep telefonunuzdan NFC özelliğini kullanmak istiyorsanız buradaki işlemleri uygulayarak açın. Near Field Communication kısa adıyla NFC açma ile yakınınızdaki cihazlarla veri paylaşabilirsiniz. NFC bluetooth ile benzerlik gösterse tamamen farklı çalışırlar. Örneğin Bluetooth kullanırken eşleştirme yapmanız gerekir ve gönderdiğiniz verinin karşı tarafa aktarılması biraz fazla zaman alabilir. Ama İphone Nfc ile eşleştirme yapmanıza gerek yoktur ve verileriniz karşı tarafa olabildiğince kısa sürede aktarılır. Bu haberimizde iphone 13 pro max nfc açma, iphone 11 nfc açma ve iphone 12 nfc nasıl açılır gibi sorularınızın yanıtını bulabileceksiniz.

Nfc İphone ile olabildiğince kısa işlemler yapmanız mümkün. İphone Nfc özelliği ne işe yarar bilmeyenler için şöyle anlatayım İphone Nfc sayesinde örneğin bir restaurant da kredi veya banka kartınızın yanınızda olmasına gerek kalmadan telefonunuzu okutarak hesabı ödeyebilir, aracınıza aldığınız yakıtın ücretini ödeyebilirsiniz. Oldukça güvenilir olan bu sistem hem doğa dostu hem de cüzdanınızdaki fazlalıklardan kurtulmanızı sağlıyor.

iPhone 11 Nfc Açma

iPhone 11 Nfc açma özelliği sık aranıyor. Aranmasının nedeni ise Nfc özelliği dünya genelinde en çok sevilen yeni teknolojilerden biri oldu. Ülkemizde de iPhone telefonundan bu özelliği kullanmak isteyenler etkinleştirmek istiyorlar. iPhone 11, iPhone 11 Pro Nfc nasıl açılır, “iPhone Nfc açma nasıl açılır:

 • Ayarlar menüsüne girin,
 • Ara kısmına NFC yazın,
 • Nfc uygulamasını açın,
 • Açılan ekrandan NFC özelliğini aktif hale getirin.

iPhone Nfc Açma 2024

Nfc Hangi İphone Modellerinde var? sorusunun cevabı makalemizde sizler için cevaplandı. İphone Nfc Açma özelliği bulunan modeller şu şekildedir.

 • Apple İphone 6 ve 6 Plus Modeli
 • İphone 6s ve 6s Plus Modeli
 • İphone 7 ve iphone 7 Plus modeli
 • İphone 8 ve 8 Plus modelleri
 • İphone SE modeli
 • İphone X modeli
 • İphone XR modeli
 • İphone XS ve XS max modeli
 • İphone 11 ve 11 pro modelleri
 • İphone 12, 12 mini, 12 pro ve 12 pro max modelleri
 • İphone 13, 13 pro ve 13 pro max modeli
 • iPhone 14, İphone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
 • iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max

Nfc bulunan İphone modelleridir.

İphone Nfc Nasıl Açılır?

Bir çok insana iphone nfc özelliği karışık gelse de aslında hayatı kolaylaştıran bir uygulamadır. Cihazınız Nfc Uyumlu İphone modelleri arasındaysa eğer bu özelliği denemenizde fayda var.

 1. Nfc uyumlu iphone cihazınızdan Ayarlar kısmına giriş yapmalısınız.
 2. Ayarlar kısmına girdikten sonra bağlı cihazlar listesine girmeniz ve buradan NFC menüsüne giriş yapmalısınız ve sonrasında NFC etkinleştirme seçeneğine tıklayarak İphone nfc etkinleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak Nfc halen bazı ülkelerde geçerli değil.

İphone Nfc Güvenli Mi?

Siz onaylamadığınız sürece cihazınız Nfc özelliğini otomatik olarak açmaz. Temassız ödeme gerçekleştirme özelliği sayesinde çantanızda cüzdanınızda kart aramadan saniyeler içerisinde ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Göndermek istediğiniz dosyaları İphone nfc ile saniyeler içerisinde göndermenize olanak tanır.

Telefonumda NFC özelliği var mı? ve İphone Nfc Nasıl Aktifleştirilir? sorularının cevabını makalemizde bulabilirsiniz. Atlamış olduğumuz Nfc bulunan iphone modelleri varsa yorumlar kısmından bize yazmayı unutmayın. İphone Nfc açma ile alakalı siz ne düşünüyorsunuz? Bu özellik daha da geliştirilebilir mi?

iPhone Nfc Nasıl Kullanılır?

iPhone’da NFC (Near Field Communication – Yakın Alan İletişimi) özelliği, telefonunuzu bir çok farklı nesneyle etkileşime geçirmeyi sağlar. Örneğin, bir NFC etiketine dokunarak bir URL açabilir, bir NFC kartıyla ödeme yapabilir veya bir NFC etiketine bir not ekleyebilirsiniz.

iPhone’larda NFC özelliği, iPhone 7 ve sonrası modellerde vardır ve çalıştırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Ayarlar > Genel > NFC ve İç Ödeme’yi açın.
 2. Bir NFC etiketine dokunarak etiketle ilgili bilgilere erişin. Örneğin, bir URL açmak için bir URL etiketine dokunun veya bir ödeme yapmak için bir ödeme etiketine dokunun.
 3. NFC etiketine eklemek istediğiniz bir not veya bilgi varsa, iPhone’unuzu etiketin üzerine tutun ve “Etikete Ekle” seçeneğini seçin.

Bu adımları takip ettiğinizde, iPhone’unuzda NFC özelliğini kullanmaya hazırsınız. Unutmayın, NFC özelliği sadece NFC etiketleriyle ve diğer NFC cihazlarıyla çalışır ve tüm cihazlarla uyumlu olmayabilir.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir