Teknoloji

İstediğin Şarkıyı iPhone Zil Sesi Yapma Değiştirme

iPhone şarkıyı zil sesi yapma programı Apple marka cep telefonu kullanıcıları tarafından sık aranıyor. Burada program kullanmadan iPhone zil sesi yapma ve değiştirme nasıl yapılır anlatıyoruz. iPhone telefonunuzdan istediğiniz herhangi bir şarkıyı zil sesi yapın.

Android cihazlarda şarkıyı zil sesi yapmak oldukça kolaydır. Fakat iPhone kullanıyorsanız zil sesi değiştirme işlemi biraz daha karmaşık bir işlemdir. iPhone da telefon çalarken farklı zil sesleri kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat Apple yalnızca önceden belirlenmiş olan zil seslerinden birini seçmenize olanak sağlıyor. Bunu değiştirmek istiyorsanız buradaki bilgiler çok işinize yarayacak. Sevdiğiniz bir şarkıyı ya da müziği zil sesi yapmak istiyorsanız buradaki adımları takip edin. Hemen iPhone şarkıyı zil sesi yapma adımlarını takip ederek bunu yapabilirsiniz.

iPhone Zil Sesi Değiştirme Nasıl Yapılır?

iTunes’u kullanmadan yani bilgisayara gerek kalmadan şarkı ya da müziği zil sesi yapabilmek için farklı uygulamalar kullanmanız gerekir. Eğer bilgisayarınız varsa iTunes kullanarak zil sesi değiştirme işlemi yapılabilir. Ayrıca halihazırdaki müziklerden birini seçmek isterseniz aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

iPhone zil sesi değiştirme işlemi için:

 • Ayarlar > Ses ve Dokunuş’a gidin.
 • Sesler ve Dokunuş Modellerinin alt kısmında bulunan, müzik seslerinden birini seçin.
 • Çalan müziği dinlemek için zil sesi ya da uyarı tonlarından birine dokunun.
 • Seçimi yaptıktan sonra zil sesini kaydedebilirsiniz.

iPhone Kişiye Özel Zil Sesi Yapma

 • Kişiler uygulamasını açın.
 • Zil sesini değiştirmek istediğiniz kişiyi seçin.
 • Kişinin sağ üst kısmındaki Düzenle’ye basın.
 • Zil Sesi’ne ya da SMS Tonu’na basın, buradan yeni bir ses seçin.

Şarkı Müzik iPhone Zil Sesi Yapma

iPhone telefonunuzdan müzik zil sesi yapmak için, iTunes’tan ilgili şarkıyı bulun ve sonra üstüne sağ tıklayıp bilgi ver seçeneğine dokunun.

Buradan bilgi ver kısmına tıklayın açılan pencereden, seçeneklere girin ve başlama ile durdurma sürelerini seçin. Şarkıyı müzik sesi yaparken 40 saniyelik kısmını seçmeniz gerekiyor. Bu sayfadan seçiminizi yapın. Seçtiğiniz şarkının 40 saniyelik kısmını seçtikten sonra aşağıdaki adımları uygulayın.

Seçtiğiniz müziğe tekrar sağ tıklayın, AAC oluştur seçin ve 40 saniyelik kırpılmış müzik dosyası aşağıda görünür.

Bunları yaptıktan sonra Windows Gezgini veya Finder üstünden açarak, dosya formatında değişiklik yapmak gerekir.

M4R dosya biçimine çevirin ve 40 saniyelik müziği, iTunes üstünden iPhone’a zil sesi olarak atayın ve müzik yapmayı seçin. Bu yöntemi kullanarak iPhone telefonunuzdan herhangi bir şarkıyı zil sesi yapabilirsiniz. Kişiye göre de zil sesi belirleyebilirsiniz.

iTunes iPhone Müzikleri Zil Sesi Yapma

iTunes ile iPhone zil seslerini değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Bu adımları uygulayarak iTunes üzerinden telefonunuzun zil sesini değiştirebilirsiniz.

iTunes kullanarak iPhone zil sesi değiştirme nasıl yapılır:

 • Bilgisayarınızdan iTunes’u açın.
 • “Dosya” seçeneğine dokunun ve “Dosyayı Arşiv’e Ekle”yi seçin.
 • Aynı zamanda fareyle zil sesini iTunes’a da sürükleyerek de bu işlemi yapabilirsiniz.
 • Açılan pencereden zil sesini seçin.
 • Eklemiş olduğunuz şarkı “Ses Tonları” klasörüne eklenir.
 • Sonra iPhone’u bilgisayara bağlayın.
 • Son olarak “Ses Tonları” sekmesini seçtikten sonra Eşzamanlayın.

Yukarıdaki adımları yaptıktan sonra telefonunuza istediğiniz zil sesini seçebilirsiniz. iPhone telefonlar Android cihazlar gibi zil sesi değiştirmeye izin vermediğinden dolayı buradaki yöntem uygulanmalıdır. İstediğiniz herhangi bir müzik ve şarkıyı bu sayede iPhone’unuz için zil sesi olarak ayarlayabilirsiniz. İTunes indirme sayfasına giriş yaparak programı bilgisayarınıza indirip kullanmaya başlayın.

iPhone Zil Sesi Yapma İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

iPhone zil sesi nasıl değiştirilir?

iPhone zil sesi değiştirmek için iTunes yöntemi kullanılabilir. Varsayılan müzik seslerinden birini direkt olarak cep telefonundan seçebilirsiniz.

iPhone kişiye özel zil sesi nasıl yapılır?

Kişiler uygulamasını açın, sonrasında zil sesini değiştireceğiniz kişiyi seçin. Ardından Zil sesi seçeneğine dokunun buradan o kişi için zil sesi seçebilirsiniz. Zil sesini oynatmak için üstüne dokunmanız yeterlidir.

iPhone şarkıyı nasıl zil sesi yapabilirim?

Çoğu kişi indirdiği şarkıyı ya da müziği zil sesi yapmanın yöntemini arıyor. Eniyisor.com olarak gelen soruları yanıtladık ve iPhone zil sesi yapma yöntemini adım adım anlattık. İtunes programını kullanarak telefonunuzu bilgisayara bağlayıp zil sesini değiştirebilirsiniz.

iPhone zil sesi yapma programı nedir?

iPhone zil sesi yapma programı direkt olarak Apple tarafından sunulan iTunes programıdır. Bu programı bilgisayarınıza indirdikten sonra burada bahsedilen adımları uygulayıp zil sesini değiştirmek mümkün.

iPhone cihazınız ile ilgili yapmayı düşündüğünüz farklı ayarlar varsa yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz. Ayrıca merak ettiğiniz teknoloji ya da diğer konuları da burada bize sorun. Bu sayede sizin için araştırma yapıp konu ile ilgili haber oluşturabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir