Kaç Km

Isparta Antalya Arası Kaç Km? Kaç Saat, Yol Tarifi

Turizm şehirlerimizden olan Antalya, yalnızca yurtdışından değil, yurtiçinden de turist çeken illerimizdendir. Bu da Isparta Antalya arası kaç km, kaç saat sürer gibi soruların sorulmasına neden oluyor. Çünkü diğer şehirlerden olduğu gibi, Isparta’dan da vatandaşlar tatil yapmak, üniversite için ya da çalışmak için Antalya şehrine gitmektedir. Isparta’dan Antalya‘ya yolculuk yapacak olanlar uçakla ulaşımı sağlamak istemeleri halinde, aktarmalı uçuşlardan biri için uçak bileti alabilirler. Ancak aktarmalı uçuşlar hem daha pahalı hem de yolculuk süresini uzattığından, vatandaşlar daha çok otobüs ve özel araçla seyahat etmeyi tercih ediyorlar.

Daha çok yaz aylarında yoğun nüfus artışı olan Antalya iline Isparta’dan gitmek için, kaç kilometre yol gidileceği ve yolculuğun kaç saat süreceği konularına buradan ulaşabilirsiniz. Isparta – Antalya birbirine yakın şehirler de olsa, aradaki mesafenin ne kadar olduğu ve yolculuğun ne kadar süreceği de araştırılıyor. Bu yazımızda hem yol tarifi, hem de süre bilgisini paylaşıyor olacağız.

Isparta Antalya Arası Kaç Kilometre

Isparta Antalya Arası Kaç Km?

Isparta’dan Antalya’ya giderken D685 güzergahından gidilirse 1 saat 47 dakika’da yolculuğu tamamlamış olursunuz. Isparta – Antalya Yolu ve D685 yolundan gidilirken 127 kilometre yol gidilir. Yolculuk yapılırken daha çok toplu taşıma yani otobüs firmaları tercih edilir. Otobüs firmaları da birbirine yakın olan bu iki şehir arasında gün içerisinde birden fazla defa, sefer düzenlemektedir.

Isparta Antalya arası yolculuk yaparken iki şehir arası mesafe çok kısa olduğundan yolculuk yaklaşık olarak 2 saat sürer. Birbirlerine oldukça yakın olduğundan direkt olarak uçak seferi bulunmamaktadır. Ancak İstanbul aktarmalı uçuşlar yapmak isterseniz aktarmalı olarak gidebilirsiniz. Fakat bu hem nakit olarak hem de zaman bakımından masrafa yol açar.

Isparta Antalya Arası Kaç Saat?

 Isparta ve Antalya arası 127 kilometredir. Karayolu ile ulaşım sağlandığında yaklaşık olarak 1 saat 47 dakika yolculuk yapmış olursunuz. Ancak bu süre, trafik durumu, mevsimsel koşullar ve yol durumuna bağlı olarak farklılık gösterebilir. Yolculuk yaparken, trafik kurallarına dikkat ederek gidin. Eğer ulaşım için Isparta Merkezden yolculuk yapıyorsanız yaklaşık olarak 2 saat gibi bir sürede Antalya’ya varmış olacaksınız.

Isparta Antalya Arası Otobüsle Kaç Saat?

Isparta Antalya arası otobüsle yolculuk yapacak olursanız; yaklaşık olarak 2 saat gibi bir sürede Anlatya iline varmış olurusunuz. Bu iki şehir arasında birçok otobüs firması hizmet vermektedir. Otobüs firmalarından bilet satın alırken de varış süresi hakkındaki bilgiyi inceleyebilirsiniz.

Isparta Antalya Yol Tarifi

Isparta’dan Antalya’ya yolculuk yaparken;
Isparta Merkez/Isparta

Vatan konumunda Adnan Menderes Blv./D685 hedefine gitmek için Çınar Cd. rotasını takip edin. 8 dk. (3,7 km) sürer. Antalya konumunda Aspendos Blv. hedefine gitmek için D685, Isparta – Antalya Yolu ve D685 rotasını takip etmelisiniz. 1 sa. 32 dk. (117 km) sürer.

Aspendos Blv. üzerinde ilerleyin. Muratpaşa konumunda arabayla Mevlana Cd. hedefine giderek Antalya’ya ulaşırsınız. 8 dk. (5,7 km) civarında sürmektedir.

Isparta Antalya Arası Ne Kadar Yakar?

Isparta Antalya arası 127 kilometredir. Benzinli araç kullanıyorsanız bu mesafe için yaklaşık olarak 8,3 Litre benzin tüketir. Dizel bir araçla yolculuk ediyorsanız 7,6 Litre mazot tüketir. Yakıt fiyatları sürekli değiştiğinden dolayı direkt olarak buraya fiyat bilgisi eklemedik. Ancak Litre’yi yakıt fiyatına çarparak ne kadar yakacağını hesaplayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir