Genel

İtalyan Erkek İsimleri ve Anlamları Nedir?

Yabancı erkekler ülkemizde çeşitli kesimler tarafından araştırılıyor. Peki, en güzel İtalyan erkek isimleri ve anlamları nedir? İtalya’da en çok kullanılan erkek isimlerini merak edenlere özel haber. Burada hem isimlere hem de ne anlama geldiklerine bakabilirsiniz.

İtalyanca erkek isimleri ve anlamlarını merak edenler için eniyisor.com olarak bütün isimleri burada bir araya getirdik. İtalya modasıyla ve filmleri ile dünya genelinde takip edilen ülkelerden biridir. Şarap, sanat ve futbol alanlarında ünlü olan İtalyanlar en çok hangi isimleri kullanıyor buradan bakabilirsiniz. İtalyan erkekleri yakışıklı, romantik ve nazik olarak tanınır. Çoğu kadının gönlünde de dizilerden izlediği İtalyan erkekleri bulunmaktadır. İtalyan erkeklerinin özellikleri ile birlikte isimleri de oldukça ilgi çekicidir.

İtalyan erkeklerin yüz özellikleri eşsiz güzelliktedir. Genelde bronz tenli, kahverengi saçlı, Roma burunlu olarak tarif edilebilirler. İtalyan erkekler genelde anneleri tarafından büyütülür ve kadına saygı gösterilmesi gerektiğini bilirler. Annelerine saygı gösterdiklerinden diğer kadınlara da saygı göstermeleri gerektiğini bilirler. İtalyan erkekleri annelerine genelde karşı gelemezler. Bu nedenle eşlerine de annelerine duydukları gibi saygı duyarlar. Peki, en güzel İtalyanca erkek isimleri nelerdir:

İtalyan Erkek İsimleri ve Anlamları

İtalyan Erkek isimleri ve Anlamları
İtalyan Erkek isimleri ve Anlamları

Leonardo: Bu isim İtalya’daki en popüler ve çok kullanılan isimdir ve günümüze gelmiş en ünlü İtalyanlardan birinin, ünlü Rönesans sanatçısı Leonardo da Vinci’nin adı olduğundan hemen hemen Dünya genelinde herkes en az bir defa bu adı duymuştur. Aslan anlamına da gelen Yunanca kelime genelde “Leo” olarak kısaltılır.

Antonio: İngilizce Antonius ya da Anthony Latince isminin İtalyanca türüdür. İtalyan erkek isimleri arasında en çok karşılaştığımız isimlerden biridir.

Niccolò: Bu isim, Yunanca “halkın zaferi” anlamına gelen Nicholas’ın İtalyanca da kullanılış şeklidir. Bu isme sahip en ünlü kişi Floransalı filozof Niccolò Machiavelli’dir.

Francesco: Bu adın Latincesi Franciscus, “Fransız” anlamına gelmektedir. İngilizcede kısaca Francis ya da Frank olarak kullanılmaktadır. 13. yüzyıldan sonra popülerleşen bir isimdir.

Alessandro: Köken bakımından Yunanca olan ve “insanları savunan” anlamına gelen isimdir. Alexander isminin İtalyanca kullanışıdır.

Lorenzo: Latince Laurentius isminden türetilen İtalyan Lawrence ismidir.

Andrea: Bu isim, Yunanca Andreas ya da Andrew isminin İngilizce türüdür. İsim “erkeksi” anlamına gelmektedir.

Edoardo: Eski İngilizcede dilinde “zengin muhafız” anlamına gelmektedir. İngilizce’deki karşılığı, birkaç Anglo-Sakson kralının ismi olan Edward’dır.

Riccardo: Almanca’daki anlamı “cesur hükümdar” olarak bilinir. İngilizce kullanımı ise Richard’dır.

Mattias: Yunancadaki Matthias isminin ve İngilizcedeki Matthew isminin İtalyanca şeklinde kullanımıdır. Bu ismin en ünlü sahibi ise 15. yüzyıl hükümdarı olarak bilinen Macaristan Kralı I. Matthias’tır.

Matteo: En sık kullanılan isimlerden biri olan Matteo, İbranice’de “Tanrı’nın armağanı” anlamını taşır. Matta’nın İtalyanca kullanışıdır. Bu isim Orta Çağ’dan beri popüler bir isimdir.

İtalyanca Erkek isimleri

İtalyanca erkek isimlerini merak edenler için eniyisor.com olarak isimleri araştırdık. Buradan İtalyan erkek isimlerine ve anlamlarına bakabilirsiniz. Sizin en çok duyduğunuz ve beğendiniz isim hangisi?

İtalyan erkek isimleri:

 • Alessio: Yunancadaki anlamı savunucu, yardım eden anlamına gelen alexo kelimesinden türetilmiştir.
 • Callisto: En güzel anlamına gelen İtalyanca isimdir.
 • Constantino: Sabit, kararlı anlamına gelir.
 • Dante: Kalıcı anlamına gelmektedir. Durante’nin ortaçağ türüdür.
 • Enrico: Hükümdar anlamına gelen Henry’nin İtalyanca türüdür.
 • Gerardo: Güçlü mızrak anlamına gelir.
 • Moreno: Koyu tenli anlamına gelen isimdir. İtalyan moro kelimesinden türetilmiştir.
 • Orlando: Ünlü toprak anlamına gelmektedir.
 • Salvatore: Kurtarıcı anlamına gelir.
 • Zeno: Gökyüzü ya da parlamak anlamlarına geliyor.

Genelde kültürlerin en romantik isimleri olarak bilinirler. Türkler ve diğer ülkelerdeki insanlar İtalyanları genelde Romantik ve ılımlı insanlar olarak tanırlar. İtalyan erkekler kadınları güldürmekten de zevk alırlar. Dizilerde de buna oldukça fazla değinilir. İtalyan erkek isimleri haberimizde en çok kullanılan isimleri yazdık. Bekar olan İtalyan erkekler, flört etmenin bir yolu için şakalar yapabilirler. İtalyan kültüründe ailenin büyük bir önemi vardır. İtalyanlar ailelerini korumakla birlikte geliştirmeye de önem verirler.

İtalyan erkekleri yalnızca güzel bir ten rengine sahip değillerdir, aynı zamanda kültür bakımından da zengindirler. Yapılan anketlere göre, dünyanın her tarafından yabancılar, İtalyan erkeklerini en iyi aşıklar olduğunu düşünüyorlar. Ayrıca İtalyan erkekler güvenilirdir. Arkadaşlığa ve sadakate oldukça önem verirler.

Bazı İtalyan Dizileri

italyan dizileri

İtalyan erkek isimleri gibi İtalya dizilerini merak edenler için dizileri de burada listeledik. Bu dizilerin fragmanlarına ve konularına bakarak izlemeye başlayabilirsiniz. İtalyan erkeklerinin dizilerde de ene kadar kibar, nazik, anlayışlı ve yakışıklı olduklarını görebilirsiniz. Aşağıda çeşitli platformlarda bulabileceğiniz İtalyan dizilerini bir araya getirdik. Eğer izlediğiniz ve önerdiğiniz farklı diziler varsa bunu da yorum kısmından yazabilirsiniz.

 • Fate: The Winx Saga (2021 – )
 • Benim Olağanüstü Akıllı Arkadaşım (2018 – ) My Brilliant Friend
 • An Astrological Guide for Broken Hearts (2021 – ) Guida astrologica per cuori infranti
 • Sadakat (2022 – ) Fidelity
 • That Dirty Black Bag (2022 – )
 • Tear Along the Dotted Line (2021 – ) Strappare lungo i bordi
 • Around the World in 80 Days (2021 – )
 • Harga (2021 – )
 • Don’t Leave Me (2022 – ) Non mi lasciare
 • Framed! A Sicilian Murder Mystery (2022 – ) Incastrati
 • Leonardo (2021 – )
 • Bang Bang Baby (2022 – )
 • Viola come il mare (2022 – )
 • The Ignorant Angels (2022 – ) Le fate ignoranti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir