Haber

Jojo İzleme Sırası – Jojo Animesi İzlenir Mi?

100 milyondan fazla kopya satan manga serilerinden biri olan JoJo’s Bizarre Adventure, yıllarla gelen anime filmleri ve yeni serileri ile büyük kitlelere ulaştı. Peki, Jojo izleme sırası ne şekilde olmalı? Bu yazımızda, efsane Anime olan Jojo izlenir mi ve izleme sırasını hem kronolojik hem de çıkış tarihine göre listeledik. Kısa süre önce bu animeye başladık ve konu hakkında bir içerik oluşturmak istedik. Eğer ilk defa izleyecekseniz ve anime hakkında hiç bilginiz yoksa sizler için tarafsız bir şekilde anlatacağız. Öncelikle şu an 2. sezondayız ve yorumumuzu da buna göre baz almanızı istiyoruz. Şuana kadar anime hakkında kısaca söyleyeceğimiz şey, mükemmel değil ama heyecanlı kendini izlettiriyor. Uzun soluklu bir anime arıyorsanız kesinlikle izlemenizi öneririz.

Jojo izlenir mi, bu sorunun yanıtı kişiden kişiye değişir. Fakat bizim fikrimiz, izlenebilecek animelerden biri olduğu yönünde. Eğer siz de izlemeye başlamadan önce tereddüt yaşıyorsanız, izlemenizi tavsiye ederiz. Başlangıç aşamasında çok hızlı ilerleyen anime, ilerleyen bölümlerde daha da netlik kazanıyor. Jojo izleme sırası, Anime ve manga alanında en sevilen serilerden olan Jojo’s Bizarre Adventure (no Kimyou na Bouken), yıllar geçmesine rağmen her geçen gün daha fazla değerleniyor. İlk olarak 1993-1994 yıllarında yayınlanmış olan orijinal video animasyon uyarlaması ile ekranlara gelen anime, çeşitli film ve dizilerle varlığını sürdürmeye devam ediyor.

jojo 1

Jojo’s Bizarre Adventure Anime Konusu

Hikaye, farklı kuşaklar olsa da aynı lakap ile çağırılan aristokrat Joestar ailesinin, çeşitli zaman aralıklarında kötücül varlıklara karşı verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Başlangıç aşamasındaki Jojo karakteri oldukça naif bir karakter olsa da, sezon ilerledikçe yeni Jojo karakterleri daha sert bir hal alıyor. İlk kahraman Jonathan Joestar, kendinden ve babasından nefret eden tek niyeti bu aileyi yok edip mirasına sahip olmak isteyen Dio Brando ile mücadele eder. Jojo’yu yok edemeyen Dio, aile yadigarlarından olan Taş Maskeyi bulur. Bu maskenin insanları Vampir’e çevirdiğini fark edince, kendini de Vampire çevirerek Jojo ile amansız bir mücadeleye başlar.

İkinci kahramanımız olan Joseph Joestar, dedesi Jonathan Joestar’ın mirasını devam ettirmektedir. Büyükbabasında olduğu gibi o da büyük güçlere sahip Hamon’u kullansa da daha çok zekasından ve kurnazlıklarından faydalanır. Anime’yi Türkçe dublaj olarak izlediğimizde bu güce Dalga denildiğini görüyoruz. Bazı anlarında bu dalga muhabbeti komik bir hal alabiliyor.

Jojo serisinin devamında ise yeni Jojo karakterleri de atalarından miras olarak aldıkları bu gücü, kötücül varlık ve insanlar karşı mücadele vermek için kullanıyorlar. Özet geçmemiz gerekirse, genel itibariyle paylaşılan evren aynı olsa da, bölümler ilerledikçe karakterler de hem görünüm hem de kişisel olarak büyük değişim sergiliyor. Jojo’s Bizarre Adventure’daki karakter gelişimi de dolayısıyla oldukça değerli oluyor.

Jojo İzleme Sırası

Jojo animesini ilk defa izleyecek olanlar doğal olarak izleme sırasını da merak ediyorlar. Netflix platformundan izleyebileceğiniz bu animeyi isterseniz ücretsiz film izleme sitelerinde de bulabilirsiniz. İzlemeye başlamadan önce aşağıdaki kronolojik ve çıkış tarihine göre olan izleme sırasını inceleyebilirsiniz.

1. Jojo Kronolojik İzleme Sırası

 • Jojo’s Bizarre Adventure (Phantom Blood, 1-9 bölüm)
 • Jojo’s Bizarre Adventure (Battle Tendency: 10-26 bölüm)
 • Jojo’s Bizarre Adventure (Stardust Crusaders 1. Sezon: 1-24 bölüm)
 • Jojo’s Bizarre Adventure (Stardust Crusaders 2. Sezon: 25-48 bölüm)
 • Jojo’s Bizarre Adventure (Diamond is Unbreakable: 39 bölümün tamamı)
 • Jojo’s Bizarre Adventure (Golden Wind: 39 bölümün tamamı)
 • Jojo’s Bizarre Adventure (Stone Ocean 1. Sezon 12 bölümün tamamı)

2. Jojo Çıkış Tarihine Göre İzleme Sırası

 • Jojo’s Bizarre Adventure (1993)
 • Jojo’s Bizarre Adventure (2000)
 • Jojo’s Bizarre Adventure Part 1: Phantom Blood (2012)
 • Jojo’s Bizarre Adventure Part 2: Battle Tendency (2012)
 • Jojo’s Bizarre Adventure Part 3: Stardust Crusaders (2014)
 • Jojo’s Bizarre Adventure Part 4: Diamond is Unbreakable (2016)
 • Thus Spoke Rohan Kishibe (2018)
 • Jojo’s Bizarre Adventure Part 5: Golden Wind (2019)
 • Jojo’s Bizarre Adventure Part 6: Stone Ocean (2021)

Jojo’s Bizarre Adventure İzlenir Mi?

Bahsettiğimiz gibi biz henüz Jojo’s Bizarre Adventure Animesinin ikinci sezonundayız. Genel itibariyle mükemmel olduğunu söyleyemeyiz. Fakat, Jojo’s Bizarre Adventure animesi heyecan verici ve merak uyandırıcı bir anime. Bu sebeple animeye bir şans vermenizi öneriyoruz. Netflix ya da çeşitli anime izleme sitelerinde Jojo’s Bizarre Adventure animesini bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir