Haber

Kadıköy Hangi Yakada – İstanbul Kadıköy Nerede

Kadıköy hangi yakada ve İstanbul Kadıköy nerede soruları için rehber olarak bu içeriği hazırladık. Arnavutköy, İstanbul’un 39 ilçesinden biridir. İstanbul’un en çok bilinen semtlerinden biridir. Ayrıca, İstanbul’da birçok gece kulübü, eğlence mekanı ve benzeri yerin olduğu ilçesidir de diyebiliriz. Kadıköy, toplamda 21 mahallesi ile İstanbul’un en kalabalık ilçelerindendir. Kadıköy belediyesinin internet sitesinde bulunan resmi bilgilere göre: 2020 yılında nüfus 482.713 kişiye ulaştı.

Kadıköy, İstanbul‘un en kalabalık ilçelerinden biridir. İstanbul’a ilk defa gidecek olanlar ise Kadıköy nerede sorusunu sıkça araştırmaktadır.

Kadıköy Hangi Yakada:

Kadıköy, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan ilçelerden biridir. İstanbul ilinin orta kısımlarında olan Kadıköy, Boğazın Marmara kısmının doğu kısmında bulunmaktadır. Doğu tarafında Maltepe, batısında İstanbul Boğazı ve Marmara denizi, kuzey tarafında Üsküdar ve Ataşehir ilçelerine komşu olan Kadıköy’ün güneyi Marmara Denizi ile çevrilidir.

İstanbul Kadıköy Nerede:

İstanbul Kadıköy ilçesi Anadolu yakasındadır. Kadıköy altı tepe üzerine kurulmuştur. Bu tepeler doğudan batıya olacak şekilde sıralanacak olursa Göztepe, Fikirtepe, Acıbadem, Altıyol, Cevizlik (Küçük Moda), Koşuyolu şeklindedir. Yeşil alan bakımından da oldukça zengindir. Kadıköy’de Fenerbahçe Parkı, Göztepe Parkı, Özgürlük Parkı ile sahil boyunca devam eden yeşil alanlar bulunmaktadır.

Kadıköy Mahalleleri İsimleri:

Acıbadem, Hasanpaşa, Bostancı, Caddebostan, Dumlupınar, Eğitim, Caferağa, Osmanağa, Rasimpaşa, Koşuyolu, Erenköy, Fenerbahçe, Feneryolu, Fikirtepe, Göztepe, Kozyatağı, Merdivenköy, Sahrayıcedit, Suadiye, Zühtüpaşa, Ondokuzmayıs olmak üzere toplamda 21 mahallesi vardır..

Kadıköy Anadolu mu Avrupa yakasında mı?

İstanbul Kadıköy Anadolu yakasındadır.

Anadolu Yakası Asya mı Avrupa mı?

İstanbul’da sıkça kullanılan Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası zaman zaman kafa karıştırıcı olabiliyor. Vatandaşlar da Anadolu Yakası Asya mı Avrupa mı sorusunun yanıtını arıyorlar. Anadolu yakası Asya yakasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir