Genel

Konya Kelebek Vadisi Nerede – Nasıl Gidilir?

Konya kelebek vadisi nerede, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi nasıl gidilir? Konya’ya gittiyseniz, ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri de Konya Tropikal Kelebek Bahçesidir. Burada kendinizi kocaman bir ormandaymış gibi hissedeceksiniz. Aynı zamanda, birbirinden farklı kelebek türlerini inceleme fırsatını da elde etmiş olursunuz. 2015 yılında açılan ve 1600 metrekarelik kelebek uçuş alanı ile Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise sayılı kelebek uçuş sahalarından biri olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi; 3 bin 500 m2 gezi alanı ile beraber toplamda 7 bin 600 metrekare kadar büyüklüğe sahiptir.

Konya kelebek bahçesi nerede, bu soru Konya’da yaşayan ve bu ile ilk defa giden vatandaşlar tarafından sıkça araştırılan konulardan biri haline gelmiştir. Bu bölgede, tropikal ülkelerden ülkemize gelen ve 45 farklı türde yaklaşık olarak 10 bin kelebeğe doğal bir konaklama alanı sunuyor. Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’nde farklı hayvanlar ve 98 türe ait yaklaşık olarak yirmi binden fazla bitki de bulunmaktadır.

Konya Kelebek Vadisi Nerede?

Konya kelebek bahçesi vadisi adresi: Parsana Mh. İsmail Kaya Cd. No:244 Selçuklu / KONYA, Konya, Turkey 42250

Otomobilinizin ya da telefonunuzdaki Navigasyon uygulamasına yukarıda verdiğimiz adresi yazarak Konya Kelebek vadisine gidebilirsiniz.

Kelebeğin Yaşam Döngüsü

Kelebekler, yaşamlarını yumurtadan kelebeğe dönüşene kadar 4 evreden geçer. Bir kelebeğin oluşabilmesi için aşağıdaki evreleri tamamlaması gerekir.

1. Yumurta
2. Tırtıl
3. Pupa
4. Kelebek

Konya Kelebek Vadisine Nasıl Gidilir?

Konya Kelebek Vadisi Bahçesine gitmek için; Konya Selçuklu bölgesine gitmeniz gerekir. Adres olarak: Parsana Mh. İsmail Kaya Cd. No:244 Selçuklu / KONYA, Konya, Turkey 42250 adresine gitmeniz gerekir.

İletişim Bilgileri

Görüş ve isteklerinizi iletin. istek@konyatropikalkelebekbahcesi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir