Haber

Nissan Skyline R34 Türkiye’de Neden Yasak? 2024

Nissan Skyline R34 görünümü ve motor gücüyle oldukça dikkat çeken araçlardan biridir. Peki, Nissan Skyline R34 Türkiye’de neden yasak? Fiyat bilgisi ve araç özellikleri rehberi. Araçla ilgili bütün bilgileri ve bununla birlikte Türkiye’de neden yasak olduğu gibi bilgilere buradan bakabilirsiniz.

Günümüze kadar 11 türde Nissan Skyline R34 modeli üretildi. R34‘ü üzerinden zaman geçmesine rağmen bugün kullanmak oldukça keyifli. Gaza bastığınız anda kısa sürede turbo etkisini hissediyorsunuz. Otomobilin hız kazanma süresi günümüz araçlarına göre oldukça iyi durumda.

Nissan Skyline R34 kaç beygir?

Aracın özellikleri: Nissan Skyline GT-R X (R34) 2.6 i 24V Turbo 4WD (2, 2000, 2001, 2002. En g özde araçlardan biri olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Nissan Skyline R34, Nissan tarafından 1999’dan 2002’ye kadar üretilmiş bir spor otomobildir. Nissan Skyline GT-R’nin dördüncü neslidir ve genellikle Skyline serisinin en ikonik ve aranan modellerinden biri olarak kabul edilir. 2,6 litrelik çift turboşarjlı sıralı altı motorla çalışır ve dört tekerlekten çekişe ve 6 ileri manuel şanzımana sahiptir. R34 GT-R, gelişmiş dört tekerlekten çekiş sistemi de dahil olmak üzere ileri teknolojisi ve etkileyici performansıyla tanınır ve bu da onu araba tutkunları arasında popüler bir seçim haline getirir.

Nissan Skyline R34 Türkiye’de Neden Yasak?

Bildiğiniz gibi Türkiye’ye Nissan Skyline GTR R34 araç getirilmesi yasak. Bir çok kişinin en popüler aracı olan bu otomobil neden Türkiyeye getirilemiyor:

  • Bunun sebebi 3 yaşından büyük olan otomobiller Türkiye’ye getirilemiyor.
  • Sonuç olarak Türkiye’ye kesin dönüş yapacaklar beraberinde 1 araba getirme hakkına sahipler.

Türkiye’ye yurtdışından araç getirmek için bazı şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Eğer şartlara uygun değilseniz yurtdışından araç getiremezsiniz. Son dönemde otomobil piyasasında yaşanan artışlardan dolayı birçok kişi aracını yurtdışından getirmeyi düşünüyor. Çünkü fiyat karşılaştırması yapıldığında yurtdışında araç sahibi olmak çok daha uygun fiyata tekabül ediyor. Tabi ki bu araç gençlerin ve spor araba tutkunlarının beğenisini kazanmıştır.

Nissan Skyline R34 Fiyatı Ne Kadar?

Günümüzde merak edilen konulardan biri de bu aracın fiyatı oluyor. Bu aracı Türkiye’ye sokmak yasak bu nedenle çoğu kişi araç hakkında bazı bilgileri daha fazla merak ediyor. Peki aracın fiyatı ne kadar:

Modelİlan BaşlığıFiyat
Nissan GT-R R352017 NİSSAN GT-R R 35 3.8 V6 4WD 570 HP HATASIZ7.770.000 TL
Nissan GT-R R35Nissan Skyline GT-R / Premium Edition / R35 Facelift6.250.000 TL
Nissan GT-R R352013 MK3 GTR ECUTEK ALPHA KİT 44.000KM 6.450.000 TL
Nissan GT-R R352016 NISSAN GT-R R35 4WD 3.8 V6 570HP7.450.000 TL

Ülkemizde R34 bulunmadığından dolayı fiyat bilgisini de görüntüleyemiyoruz. Sahibinden oto alım satım sayfasında R35 otomobillerin fiyatlarını bulup burada listeledik.

Supra Türkiye’de Neden Yasak?

Toyota’nın 2021 yılında tanıtmış olduğu 2021 model Supra, Avrupa’da yasaklandı. Gelen bilgiler doğrultusunda Supra‘nın Avrupa’da satışının yasaklanmasının sebebi, uzun zamandır otomotiv üreticilerini zor duruma getiren emisyon değeri.

Bildiğiniz gibi ülkeler artık çevre kirliliğini önlemek için otomobillerin emisyon değerine de önem veriyorlar. Bu doğrultuda üretilen ve piyasaya sürülen araçların önceden belirlenmiş olan emisyon değerlerine uygun şekilde üretilmesi gerekiyor.

Nissan Skyline R34 Kaç Dolar?

Sınırlı sayıda üretilmiş olan araçlar seri üretim araçlara göre daha pahalı oluyor. Toplamda 282 adet üretilmiş olan Nissan Skyline GT-R R34 Midnight Purple II (LV4) ABD’de 315 bin dolara satıldı. Sonrasında ise Japonya’da 2002 model ve yalnızca 10 kilometrede olan Nissan Skyline GT-R R34 V-Spec II Nur, açık arttırma sonucunda 550 bin dolara satışı gerçekleşmişti.

Nissan GT R Kaç Beygir?

Nissan GT R Nismo Motor teknik özellikler
Türbin :Turbo Intercooler
Sıkıştırma Oranı :9.0
Maksimum beygir gücü :6 bhp or 4 rpm
Maksimum tork :6 lb.ft @ 3600 rpm

Nissan Skyline GTR R32 Kaç Beygir?

Nissan R32 Skyline GTS-t Coupe Motor özellikleri
Sıkıştırma Oranı :8.50
Maksimum beygir gücü :2 bhp or 1 rpm
Maksimum tork :265. lb.ft @ 6400 rpm
Çekiş :RWD

Nissan Skyline R34, 1999 yılında Nissan tarafından son derece popüler ve başarılı R33 modelinin halefi olarak tanıtılan bir spor otomobildir. Dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte turboşarjlı 2.6L sıralı-6 motora sahiptir ve yolda güvenilir güç ve kavrama elde etmesini sağlar.

ATTESA E-TS Pro’nun dahil edilmesi, makineye yüksek hızlarda viraj alırken inanılmaz kontrol seviyeleri sağlar. İçeride, beş kişilik alana sahiptir ve gelişmiş bir dijital ses sistemi, klima ve isteğe bağlı bir yerleşik GPS navigasyon sistemi gibi lüks özelliklerle donatılmıştır. Köşeli farlar, agresif ızgara ve aktif spoyler gibi farklı stil ipuçlarıyla birleşen Skyline R34, sürücülere uzun yolculuklar için lüks konforun yanı sıra olağanüstü performans sunar.

Araç ülkemizde hızlı ve öfkeli isimli sinema filminden dolayı tanınıyor. Eğer fotoğraflarını görmek istiyorsanız aşağıdaki başlıktan araç fotoğraflarına da bakabilirsiniz.

Nissan Skyline R34 Fotoğrafları

Nissan Skyline R34 fotoğrafları arayanlar için galeri halinde 4 adet farklı fotoğrafını da eklemeyi unutmadık. Birçok kişinin hızlı ve öfkeli filminden tanıdığı bu araç popülerliğini halen korumakta.

Nissan Skyline R34 araç yalnızca Hızlı ve Öfkeli sinema filminde değil daha sonrasında birçok sinema filminde de karşımıza çıktı. Nissan Skyline R34 aracı Hızlı ve Öfkeli filminde Paul karakteri kullanıyordu.

Nissan Skyline R34 Türkiye’de neden yasak sorusuna yanıt arayanlar için haberimizde detaylı bilgilere yer verdik. Bununla birlikte araç özelliklerini de yine bu haberimizden inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir