Genel

Papara 3D Secure Nasıl Kapatılır?

Papara güvenlik amacıyla hesaplarında 3D secure kullanmaktadır. Kullanıcılar ise Papara 3D secure kapatma işlemini yapmak istiyorlar. Fakat Papara buna izin vermemektedir. Papara kart ile alışveriş yapılırken 3D secure servisini kullanmak güvenlik sebebiyle zorunludur. 3D servisinin kapanması güvenlik nedeniyle açığa sebebiyet verileceğinden dolayı böyle bir işlem yapılamıyor. Yani müşteri hizmetlerini arayarak ya da mobil uygulama üzerinden kapatma işlemi yapılamaz.

Papara 3D Secure nasıl kapatılır konusunda araştırma yapanlar için konuyu detaylıca sorguladık. Sonucunda ise böyle bir işlemin yapılmadığını gördük. Günümüzde binlerce kişinin kullandığı Papara, güvenli hizmet vermek için alışverişlerde 3D secure güvenlik önlemini kullanmaktadır. Bu güvenlik önlemi sayesinde, dolandırıcılık ve benzeri durumların önüne geçilmektedir. 3D secure güvenlik hizmeti sayesinde, kötü niyetli kişilerce kartınızdan işlem yapılmaz.

Papara 3D Secure Nasıl Açılır?

Papara 3D secure güvenlik önlemi kartın çıkışı ve hesabın açılışıyla birlikte aktif olur. Yani 3D secure aktif hale getirmek için herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Ayrıca güvenliğiniz nedeniyle 3D secure kapatılmamaktadır. Bu sayede, hesabınız ile ilgili izniniz olmadan herhangi bir ödeme yapılamayacaktır.

Papara kartınız ile bazı sitelerde bir defa alış veriş yaptıktan sonra tekrar 3D secure istemeyebilir. Bunun nedeni ise ilgili sitenin ve kartınızın ilgili siteyi güvenli listesine eklemesinden kaynaklanır. Fakat ilk defa alışveriş yapacağınız sitede 3D secure güvenlik önlemi devreye girmiyorsa aşağıdaki kanallar ile Papara’ya durumu bildirebilirsiniz.

  • Papara destek mail adres: destek@papara.com
  • Müşteri Hizmetleri: 0850 340 03 40

Papara 3D Secure Kapatma

Ödemelerinizi daha güvenli bir şekilde yapabilmeniz için Papara, 3D Secure güvenlik önlemini kullanmaktadır. Bu güvenlik önlemi kart ile birlikte otomatik olarak devreye girmektedir. Fakat kapatmak isterseniz; bankalarda olduğu gibi Papara’da da 3D secure güvenlik önlemini kapatma özelliği bulunmamaktadır.

Bankalar hem kendilerini hem de müşterilerini güvende tutmak için bu ve buna benzer güvenlik önlemleri almaktadır. Çünkü, örneğin 3D secure olmasaydı; papara kartınız kaybolduktan sonra bulan biri içindeki bütün parayı internet alışverişinde kullanabilir.

Papara 3D Secure Kodu Gelmiyor

Papara 3d secure kodu gelmiyor ise bunun farklı nedenleri olabilir. Genelde kodun gideceği telefon numarası farklı olabiliyor ya da sistemsel bir problem yaşanabiliyor. Bu gibi durumlarda müşteri temsilcisini arayarak, kayıtlı telefon numaranızı kontrol edebilir aynı zamanda sorunun neden kaynaklandığını kontrol ettirebilirsiniz.

Papara kartınızın 3D secure kodu telefonunuza gelmezse, Papara hesabınızda kayıtlı olan telefon numaranız ile 0850 340 03 40 Papara müşteri hizmetlerini arayarak numaranızı güncellemeniz gerekmektedir. Böylece sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Papara 3D Secure güvenlik kodunun gelmeyişinin bir diğer sebebi ise, kart bilgilerini yanlış girmenizdir. Ödeme yaparken kart bilgilerini doğru girdiğinizden emin olun.

Papara 3D Secure Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Papara 3d Secure numara değiştirme sayesinde, Papara sistemine kayıtlı telefon numaranızı değiştirip sms gelmeme sorununu düzeltebilirsiniz. Bunu yapmak için, müşteri hizmetlerini aramalı gerekli güvenlik adımlarını geçmeniz gerekir.

Papara hesabınızın kayıtlı olduğu telefon numarasını değiştirmek için; 0850 340 03 40 numarasını arayıp müşteri temsilcisine bağlanın. Ardından temsilcinin istediği bilgileri doğru ve eksiksiz vererek numara değiştirme talebinde bulunun. Bunu yaparak sorununuzu kısa sürede çözebilirsiniz.

Papara direkt bir banka hesabı gibi kullanabileceğimiz bir ödeme sistemidir. Söz konusu para olduğundan dolayı kendi bünyesinde bazı güvenlik önlemleri barındırmaktadır. Güvenlik önlemlerinden biri de 3d Secure hizmetidir. Bu hizmet özetle; ödeme yaparken Papara hesabının bağlı olduğu telefon numarasına güvenlik kodu gönderir. Müşteri bu güvenlik kodunu ilgili ekrana yazarak alışverişini tamamlayabilir. Bu sayede, benim onayım olmadan ödeme yapılmış gibi durumlar da yaşanmaz.

Papara ile ilgili diğer başlıklar

Papara Hesap Silme Kapatma Linki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir