Haber

Peri Alfabesi Yazma ve Çeviri

Sosyal medyada sıkça karşımıza çıkmaya başlayan Peri alfabesi hakkında detaylara değindik. Bu yazımızda Peri alfabesi harfleri ve Peri alfabesi ile yazma gibi işlemleri yapabileceksiniz. Ayrıca arkadaşınız size peri alfabesiyle yazılmış bir metin gönderdiyse, buradan çevirisini de yapabilirsiniz. Daha çok Youtube, Tiktok ve Instagram platformlarında yeni yeni yaygınlaşan bu alfabe tamamen uydurma bir alfabedir. Yazılan harfleri şekilli semboller ile ifade etmeye yarar. Fakat eğlence amacıyla sıklıkla kullanılan bir araçtır.

Peri alfabesi ile yazdığınız yazıları oyun içerisinde ya da Instagram biyografi alanlarında kullanabilirsiniz. Buradan hem Peri harflerini inceleyebilir, hem de bu harfleri kopyalayarak peri harfleri ile isim ya da uzun yazılar yazabilirsiniz. Ayrıca, arkadaşınız size peri alfabesi ile yazılmış bir yazı gönderirse buradan anlamına da bakabilirsiniz.

Peri Alfabesi Nedir?

peri alfabesi

Peri Alfabesi, sosyal medyada sıkça karşımıza çıkan bir tür alfabedir. Bu alfabede normal alfabedeki harfler farklı semboller ile gösterilmektedir. Bu semboller ile isim yazılabilir ya da cümleler oluşturulabilir. Eğer peri alfabesini kullanarak yazı yazmak istiyorsanız yukarıdaki görselde bulunan semboller ile yazıyı yazabilirsiniz. Bunun dışında, runik alfabe olarak da bilinen bu alfabenin farklı sembollerle de kullanıldığı bilinmektedir.

Aşağıdaki başlıkta bazı peri alfabesi harflerinin sembollerini bulabilirsiniz. Bu semboller ile arkadaşınızın adını yazıp, ardından ona gönderin. Bu ne diye sorarsa, peri alfabesiyle yazdım deyin. O da bunu araştırdığında özenerek peri alfabesiyle onun adını yazdığınızı öğrenecektir. Bu kadar uğraş verip, arkadaşınızın adını yazdığınız için aranızda özel bir bağ oluşur ve en iyi arkadaşlarınızdan biri olduğunu ifade etmiş olursunuz.

Peri Alfabesi Harfleri

Peri alfabesinin görselini yukarıda paylaştık. Bu alfabenin harflerden değil de yıldız, papatya ve hilal gibi çeşitli sembollerden oluştuğunu söyleyebiliriz. Aşağıdan bazı Peri alfabesi harflerini inceleyin:

A: ☆
B: ✿
C: ๑
D: ☾
E: ๑
F: ♀
G: ☽
H: ⊕
I: ▪
J: ✺
K: ✲
L: ≾
M: ♡
N: ♥
O: ⊙

Sosyal medya platformlarında ya da oyunlarda farklı semboller kullanarak adınızı yazmak istiyorsanız aşağıdaki sembolleri de kullanabilirsiniz.

: ̗̀➛

ׂׂૢ

╰┈➤

  • ,,

-‘๑’-

・❥・

༊*·˚

˗ˏˋ ´ˎ˗

☄. *. ⋆

✧.*

ੈ✩‧₊˚

·˚ ༘

ˏˋ°•*⁀➷

˚ ༘♡ ⋆。˚

*ೃ༄

⋆·˚ ༘ *

ೃ⁀➷

.ೃ࿐

*ੈ✩‧₊˚

⋆.ೃ࿔*:・

˚₊· ͟͟͞͞➳❥

┊͙ ˘͈ᵕ˘͈

⍣ ೋ

‗ ❍

¡! ❞

﹌﹌﹌

‿‿‿‿

*+:。.。

•·.·”·.·•

·˚ ༘₊· ͟͟͞͞꒰➳

  • ˚ ✦

ೄྀ࿐ ˊˎ-

. . . . . ╰──╮

╭──╯ . . . . .

↳ ❝ [] ¡! ❞

  • ͙۪۪̥˚┊❛ ❜┊˚ ͙۪۪̥◌

✧˚ · .

˚ · .

༉‧₊˚.

•.¸♡ ♡¸.•

+:ꔫ:

:ꔫ:+゚

⋆ ˚。⋆୨୧˚

˚୨୧⋆。˚ ⋆

✧・゚: ✧・゚:

:・゚✧:・゚

୨⎯ “text” ⎯୧

⇢ ˗ˏˋ text ࿐ྂ

≡;- ꒰ °text ꒱

≪•◦ ❈ ◦•≫

༶•┈┈┈┈┈┈୨♡୧┈┈┈┈┈•༶

.·:¨¨ ≈☆≈ ¨¨:·.

::::: 🧡 ━━━━━━━━━━━━━━ 🧡 :::::

——————✧◦♚◦✧——————⋆

Peri Alfabesi Çeviri

Peri alfabesi çevirisi yapmak için hemen aşağıdaki görseli inceleyin. Eğer biri size peri alfabesi kullanarak bir yazı yazıp gönderdiyse ya da böyle bir yazı gördüyseniz anlamını merak edebilirsiniz. Peri alfabesi ile yazılmış yazıyı aşağıdaki harf tablosuna bakarak çevirebilirsiniz. Peri alfabesinde toplam 3 farklı sembol vardır. Bu sembollerin bazıları harfleri ifade etmek için, bazıları da noktalama işareti olarak kullanılmaktadır. Hadi aşağıdaki peri alfabesine bakarak yazılan yazıyı çevirelim.

peri alfabesi çeviri

Siz de aşağıdan peri alfabesi ile yazdığınız yazıları yorum olarak gönderebilirsiniz. Peri alfabesi genelde küçük yaştaki kız çocukları arasında eğlence amacıyla kullanılmaktadır. Bu alfabe normal alfabe gibi harflerle değil çeşitli sembollerle oluşmaktadır. Noktalama işaretleri de mevcuttur. Peri alfabesi ile isim, cümle yazılabilir.

Alfabe, bir dilde kullanılan harflerin belli bir sıraya göre düzenlenmiş listelenmiş haline denir. Genellikle harf sıralaması, seslerin ya da sembollerin belirli bir düzene göre yazılmasını ve okunmasını kolaylaştırmak amacıyla oluşturulur. Alfabe, yazının bulunmasıyla birlikte ortaya çıkmıştır. Her dilin kendi özgün alfabesi vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir