Haber

Puma Orjinallik Sorgulama Sitesi – Ayakkabı Barkod Sorgulama

Satın alınan ayakkabının orjinal ürün olduğundan emin misin? Hemen sen de buradan, Puma orjinallik sorgulama ve Puma ayakkabı barkod sorgulama yöntemlerini öğrenin.

Burada, Puma orjinal ürün sorgulama nasıl yapılır çeşitli yöntemleri bulabilirsiniz. Puma çeşitli spor malzemeleri ve ayakkabı üretimi yapan dünya genelinde ünlü markalardan biridir. Suede, RS Collection, Slipstream, X-Ray, Günlük Giyim, Koşu & Yürüyüş türlerinde ayakkabıları bulabilirsiniz. Piyasada bu markaya ait çakma yani orjinal olmayan ürünler de satılıyor. Satın almadan önce ya da satın aldıkları ayakkabının orjinal olup olmadığını merak edenler için çeşitli çözüm yöntemlerini listeledik. Birçok Avm’de çeşitli ayakkabı mağazalarında Puma markasına ait ayakkabıları da bulmak mümkün.

Çoğu ayakkabı satıcısında bu markaya ait ayakkabıları bulmak mümkün. Ancak hangisi gerçek ve orjinal olanı satıyor bilmek gerekir. Ülkemizde de en çok bilinen spor markalarından biridir. Bu markanın ayakkabı, tişört, şort, eşofman, ayakkabı ve bu türde bir çok spor malzemesini Puma’da bulabilirsiniz. En güvenilir alışveriş için resmî internet sitesinden ya da güvenilir mağazalardan satın almanız gerekir. Peki, Puma orjinallik sorgulama nasıl yapılır:

Puma Orjinallik Sorgulama

Siz de orjinal ürün sorgulama sayfasına ulaşmak için yukarıdaki görselde bulunan QR kodunu okutabilirsiniz. Ayrıca, ayakkabı orjinallik sorgulama yöntemi için etiketleri karşılaştırabilirsiniz. Puma ayakkabıları için özel kutular üretir. Bu nedenle ayakkabıda bulunan bilgiler ile kutusundaki kodların aynı olması gerekir.

Puma Orjinallik sorgulama nasıl yapılır

Puma Orjinallik sorgulama nasıl yapılır:

 • Ayakkabının içindeki etiketi bulun
 • Ayakkabıda bulunan etiketteki seri numarası ve bilgilerin iki ayakkabıda da aynı olup olmadığına bakın
 • Yine ayakkabıda bulunan bilgilerin ayakkabı kutusunda da aynı olup olmadığını inceleyin
 • Kodlar birbiriyle uyuşuyorsa ayakkabı orjinaldir

Yukarıdaki yöntemi kullanarak satın aldığınız ya da alacağınız ayakkabının orjinalliğini sorgulamak mümkündür. Bütün Puma ayakkabı türleri için bu yöntem geçerlidir. Ancak bu tür işlerle uğraşmak istemiyorsanız direkt olarak resmî Puma internet sitesinden ya da güvenilir mağazalardan alışveriş yapmalısınız.

Puma Barkod Sorgulama

Puma Barkod sorgulama
Puma Barkod sorgulama

Barkod sorgulama yöntemi de sık kullanılan yöntemlerdir. Bu yöntemi sorgulamak için ürün kutusunda bulunan barkoddan faydalanılır. Barkod sorgulandığında ilgili ürünün bilgilerinin bulunduğu bir web sayfası açılır.

Puma Barkod sorgulama:

 • Üründe ya da ürün kutusunda bulunan QR kodu bulun
 • QR kodu bulduktan sonra telefonunuzdaki QR okuyucuyu açın
 • Sonrasında bu QR kodunu okutun
 • Ürün ile ilgili bilgilerin yer aldığı web sayfasının açılması gerekir.

Puma orjinal ayakkabı nasıl anlaşılır sorusuna yanıt bulmak isteyen çoğu kişi bu yöntemi tercih ediyorlar. Diğer yöntemlere göre çok daha hızlıdır. Ancak ayakkabı kutusu yoksa yine aşağıdaki yöntemleri de kullanabilirsiniz. Orjinal puma ayakkabı nasıl anlaşılır sorusuna yanıt için aşağıdaki yöntemi de deneyebilirsin.

Puma Ayakkabı Orjinallik Sorgulama

Puma Ayakkabı Orjinallik Sorgulama
Puma Ayakkabı Orjinallik Sorgulama

Puma ayakkabı orjinallik sorgulama yöntemlerinden biri ise fiyat kontrolüdür. Günümüzde Puma ayakkabılar 1000 – 1500 TL civarında fiyatlarla satılmaktadır. Eğer satın alacağınız ürün 250 TL gibi çok daha uygun bir fiyata satılıyorsa bu ürün orjinal değildir. Ayrıca, Puma ayakkabı orjinallik sorgulama:

 • Ayakkabı fiyatını inceleyin,
 • Ardından resmi Puma internet sitesine giriş yapın,
 • Resmi sayfadan da fiyat karşılaştırması yapın,
 • Bu sayede ayakkabının orjinal olup olmadığını anlarsınız.

Sorgulama yöntemleri için farklı yöntemler de var tabii ki. Bu yöntemlerde biri de QR kod sorgulamaktır. Yukarıdaki QR kodu telefonunuzdan okutarak QR kod sorgulamanın nasıl yapıldığını anlatan sayfaya giriş yapabilirsiniz. Direkt olarak ayakkabının orjinalliğini sorgulamak için bir üst başlıktaki yöntemi kullanın.

Satıcı güvenilirliği de burada büyük önem taşımaktadır. Satın alacağınız satıcı ile ilgili yapılan yorumları da incelemeniz oldukça önemlidir.

Puma Orjinal Ürün Sorgulama

Siz de Puma orjinal ürün sorgulama yapmak istiyorsanız eniyisor.com olarak listelediğimiz yöntemi kullanabilirsiniz. Bu tür bilgilendirici haberler için buradan bizi takip edebilirsiniz. Puma orjinallik sorgulama yöntemlerinden biri de kutu içeriğini ve kutuyu incelemektir. Çünkü bu marka kutuları da özel olarak üretmektedir. Ayakkabı satın alırken öylesine bir kutu ile ayakkabı size verilmez. Bunun yerine özel kutular üretilmiştir.

Ayakkabı kutusunun içinde ayakkabıyı korumak için genelde kağıttan özel bir kaplama olur. Aynı zamanda ayakkabı kutusunun üstündeki etikette ve ayakkabılarda seri no, üretim yeri ve QR kod gibi bilgiler bulunur. Bu bilgileri de karşılaştırıp ayakkabının orijinallik testi yapılabilmektedir.

Puma Orjinal Olduğunu Nasıl Anlarız

Puma ürünlerinin orjinal olduğunu nasıl anlarız sorusunun ilk yanıtı fiyattır. Günümüzde Puma ayakkabıları 1000 TL – 4000 TL arasında fiyatlara satılmaktadır. Eğer sizin alacağınız ayakkabı 250 TL gibi bir fiyattaysa bu ürün orjinal değildir. Ayrıca ürünü satın almadan önce ürün bilgisini internetten de inceleyebilirsiniz. Bu sayede ürün ile ilgili güncel fiyat bilgilerini de görebilirsiniz.

Güvenilir yerlerden satın almak bu konuda en önemli durumlardan biridir. Çünkü ayakkabıda kullanımın ardından kısa sürede hatalar gözlemlenebilir. Örneğin dikişlerin kısa sürede sökülmesi gibi. Bu durumda ayakkabıyı iade ya da değişim süreci ile değiştirmek için orjinal ürün satışı yapan yerlerden satın alın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir