Haber

En İyi Riddick Benzeri Filmler

Riddick, ilk filmi olan Derin Karanlık ile 2000 yılında sinemaya çıktı. Daha sonrasında ise devam filmleri geldi. Peki, Riddick benzeri filmler var mı? Bu yazımızda Riddick serisi ve bu seriye benzer sinema filmleri hakkında bilgi veriyor olacağız. Fantastik, Aksiyon türünde film izlemeyi sevenler için türün en iyilerini listeliyor olacağız. Bu filmleri Netflix ve internetteki çeşitli film izleme sitelerinden bulabilirsiniz. Filmlerin konusu ile birlikte süresi ve aldığı puanı da eklemeyi unutmadık.

Riddick benzeri filmler Fantastik/Bilim Kurgu/Aksiyon türünde filmlerdir. Riddick 3 sinema filmi 1 animasyon filmi olmak üzere toplamda 4 filmden oluşmaktadır. Filmlerin başrolünde Riddick karakterini canlandıran Vin Diesel bulunuyor. İkinci film olan Riddick Günlükleri ile animasyon filmi olan Riddick: Korkunç Öfke 2004 yılında çıkmıştır. Son film ise Riddick adıyla 2013 yılında çıkmıştır. Eğer bu tarz Bilim Kurgu türündeki filmleri seviyorsanız aşağıdaki benzer filmleri de kesinlikle izlemenizi öneririz.

En İyi Riddick Benzeri Filmler

En Güzel Riddick Benzeri Filmler

  • Oblivion
  • Son Cadı Avcısı
  • Dünya İstilası: Los Angeles Savaşı
  • Kurtuluş Günü 2
  • Predator
  • Çin Seddi
  • Yukarıdaki Tehlike 2
  • John Carter: İki Dünya Arasında

Riddick benzeri Bilim Kurgu ve Aksiyon türünde filmler arıyorsanız yukarıdaki filmleri kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu filmler genel izleyici tarafından beğenilmiş ve iyi puanlara sahip sinema filmleridir. Filmlerin konularını ise aşağıdaki başlıklardan inceleyebilirsiniz.

1. Oblivion

Oblivion

Oblivion 2013 Amerikan yapımı kıyamet sonrasında yaşananları anlatan bir tür bilimkurgu filmidir. 2077 yılında geçen film görünürde; teknisyen ve asker Jack Harper dünya üstünde konuşlu küçük merkezlerde görevli olan tamirci görevlilerden biridir. 49 numaralı merkez kulede görevini yapmaktadır. Beraberinde iletişim subayı Vica (Victoria) ile beraber çalışıyor ve aynı zamanda aşk yaşıyorlardır. Oyuncular ise Tom Cruise, Olga Kurylenko, Morgan Freeman gibi ünlü oyuncular yer almaktadır.

Fragmanı izlemek için: Oblivion Fragman

2. Son Cadı Avcısı

Son Cadı Avcısı

Korkusuz bir cadı avcısı olan Kaulder, Kraliçe Cadı ve takipçilerini öldürmeyi başarır. Aradan yüzyıllar geçer ve başrol karakterimiz diğer cadıları da avlamaya devam eder. Fakat eskiye göre biraz değişmiştir. Artık bütün cadıları değil sadece kötü niyetli cadıları yok eder. Kötü niyetli cadılar Kraliçe Cadıyı geri getirmek için Kaulder ise bütün kötü cadıları yok etmek için amansız bir mücadele veriyor. Soluksuz izleyebileceğiniz aksiyon filmidir.

3. Dünya İstilası: Los Angeles Savaşı

Dünya İstilası Los Angeles Savaşı

Tehlikeli ve bilinmez bir düşmana karşı dünya çapında mücadele başlar. Dünya istilası Los Angeles Savaşı herkesin beğendiği Aksiyon/Bilim Kurgu filmlerinden biridir. Kendilerini ve dünyayı korumak için canla başla savaşan bir avuç insanın mücadelesini anlatan ‘Dünya İstilası: Los Angeles Savaşı’ 2011 yılında sinemada yayınlanmıştır. Günümüzde birçok film izleme platformundan izlenebilir.

4. Kurtuluş Günü 2

Kurtuluş Günü 2

Kurtuluş Günü’nün üstünden 20 yıl geçti ve ESD (Earth Space Defense) isimli özel bir askeri program faaliyete geçirilmiştir. İlgili askeri program, 20 yıl önce gerçekleşen savaştaki uzaylı teknolojisini Dünya savunmasını güçlendirmek için kullanmayı ve geliştirmeyi hedeflemektedir. Hatta Ay’a gelişmiş bir üs yapılmıştır.

2016 yılında çıkan Bilim Kurgu/Aksiyon türündeki filmin süresi 2 saattir. Filmi online film izleme platformlarında bulabileceğiniz gibi film izleme sitelerinde de bulabilirsiniz.

5. Predator

Predator

Predator, tehdit altında olan insan ırkını, ölümcül Predator ırkından korumayı hedefleyen ve mücadele veren bir ekibin hikayesini anlatmaktadır. Riddick gibi seri filmlerden biridir. Küçük yaşlardaki bir çocuğun yaptığı hata, evrenin en ölümcül varlıkları olan Predator ırkının Dünya gezegenine gelmesini sağladı. Hiç olmadıkları kadar güçlü olan Predatörler ile olan mücadeleyi konu alan Aksiyon Bilim Kurgu türünde bir filmdir.

6. Çin Seddi

Çin Seddi

Barutu bularak Avrupa’ya götürebilmek için Uzak Asya’ya giden bir kervan başta bir çetenin, sonra da gizemli canavarların saldırısına uğrar. Barutu arayıp bulmak için yola çıkan ekipten yalnızca William ve Pero hayatta kalmıştır. William, kendilerine saldıran canavarla mücadele etmeyi başarmıştır. Fakat bu canavarların sayısı o kadar fazladır ki, barutu çalmaları gereken devlet yetkilileriyle ortak çalışmaları gerekecek.

7. Yukarıdaki Tehlike 2

Yukarıdaki Tehlike 2

Yukarıdaki Tehlike 2 filminde açığa alınmış Los Angeles polisi, uzaylı istilasından sonra sağ kalanlarla beraber katliamı durdurmaya ve uzaylılara engel olmaya çalışır. Filmi Netflix ve benzeri film izleme platformlarından izleyebilirsiniz.

8. John Carter: İki Dünya Arasında

John Carter İki Dünya Arasında

Bu film hem aksiyon hem komedi hem de bilim kurgu türünde bir filmdir. Savaş yorgunu eski bir asker olan John Carter (Taylor Kitsch) define ararken kendini bambaşka bir gezegen olan Mars’ta bulur. İki farklı ırkın yaşadığı bu gezegende hayatta kalmaya çalışan Carter, iki ırk arasındaki savaşı bitirmek için mücadele verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir