Genel

Roblox Hesap Silme 3 Adımda Telefondan

Roblox oyunu bağımlılık yapan oyun türlerinden biridir. Bu durumda da Roblox hesap silme nasıl yapılır gibi konular araştırılıyor. Çocuklarının ya da kendi hesabını silmek isteyenler için burada üyelik iptali nasıl yapılır anlatıyor olacağız. Bu sayede siz de Roblox oyun hesabınızı kalıcı olarak silebileceksiniz. Roblox, David Baszucki ve Erik Cassel (Roblox Corporation) tarafından geliştirilmiş ve 2006 yılında piyasaya sürülmüştür. Çıktığı günden günümüze kadar gelişerek gelen oyun içinde online arkadaşlarınızla da oyun oynayabiliyorsunuz. Aynı zamanda, oyun içinde modlar tasarlayarak yine bu modları da arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.

Roblox hesap nasıl silinir konusu ise ebeveynler tarafından araştırılıyor. Çünkü çocuklar bu oyunundan saatlerce gözlerini ayırmadan vakit geçiriyorlar. Dolayısıyla da aileler Roblox hesabını kapatmak için çözüm yollarını arıyorlar. Hem bilgisayardan hem de mobil cihazlardan oynanabilen bu oyunu isterseniz telefondan isterseniz de bilgisayardan silebiliyorsunuz. Çocuğunuzun güvenliği hakkında endişeleriniz varsa bu platformda bulunan hesabını silebilirsiniz. Hesap silme adımlarına geçmeden önce oyun hakkında da kısa bilgiler vereceğiz. Roblox hesap silme linki olmadığından dolayı hesap silme başlığında bahsettiğimiz işlemleri yapın.

Roblox Nedir?

Roblox, Sandbox türünde bir oyundur. Oyuncular kendi dünyalarını yapabilecekleri gibi online olarak diğer oyuncularla da vakit geçirebilirler. Ayrıca kendi ve arkadaşlarının yaptığı oyunları da bu oyun içinde oynayabiliyorlar. Online bir oyun olduğundan dolayı çok oyunculu bir şekilde oynanabilmektedir. Oyunlar, Minecraft’tan bildiğimiz dünyada geçmektedir.

Ayrıca oyuncular oyun yapabiliyorlar. Yani istedikleri türde bir oyun yapabilirler. Kaldı ki çocuklar daha çok kendi hayal dünyalarına göre basit bir oyun tarzı düzenleyeceklerdir. Ancak siz yine de çocuğunuzun oyununu da kontrol etmeyi unutmayın. Oyun hem bilgisayarlardan hem de mobil cihazlardan oynanabilmektedir. Bu da oyuna erişimi kolaylaştırıyor diyebiliriz.

Roblox birçok ebeveyn tarafından kötülense de oyun yapımcıları uygunsuz içerik ve davranışlara herhangi bir şekilde izin verilmediğini ve sürekli kontrol edildiğini belirtmiştir. Roblox oyunu, oldukça iyi bir güvenlik sistemine sahip olduğunu da iddia etmiştir. Bu sayede oyunu oynayan çocukların verilerinin korunduğu da öne sürülmüştür. Tabii ki oyun yapımcısının açıklamaları çoğu aile için bir geçerlilik taşımıyor. Eğer siz de kendi hesabınız ya da çocuğunuzun Roblox hesabını silmek istiyorsanız aşağıda bahsettiğimiz adımları takip ederek bunu yapabilirsiniz.

Roblox Hesap Silme Adımları

  • Hesap silme talebi oluşturmak.
  • Roblox destek e-postası gönderin.
  • Hesaba 1 yıl girmeyin.

Yukarıdaki yöntemleri uygulayarak çocuğunuzun ya da kendinize ait Roblox hesabını silebilirsiniz. Bu yöntemleri nasıl uygulayacağınızı bilmiyorsanız her bir seçenek için başlıklar halinde açıklamalı olarak anlattık. İşte detaylarıyla Roblox hesabı silme işlemi.

Roblox Hesap Silme Talebi Oluşturun

Roblox diğer oyun ve uygulamalar gibi direkt hesap silme işlemini barındırmıyor. hesap silmek isteyenler web tarayıcı üzerinden Roblox destek formunu doldurarak hesap silme talebi oluşturmalıdır. Talep oluşturmadan hesap silinemez.

Roblox’un destek formu ile üyelik silme talebi oluşturmak için yukarıdaki bağlantıyı ziyaret edin. Hesap silme işlemi için hesabınızla ilgili birçok bilgiyi vermeniz gerekir. Kategori bölümünde “hesap silme” ile ilgili ile ilgili seçeneği seçin. Sonrasında ise “Billing & Payments” seçeneğini seçin. Sonrasında ise “Cancel Membership” seçeneğini seçmelisiniz.

“Description of issue” bölümüne ise “Please delete my account completely” şeklinde kısa talebinizi yazın ve “Submit” butonuna basın.

Roblox gönderilen postaya göre gerekli incelemeleri yapıp sizinle iletişime geçecektir. Hesap silme işleminden önce kinlik doğrulaması yapmanız gerekecek. Bu nedenle hesabınızın tamamen silinmesi biraz zaman alacaktır.

Roblox E-Posta Gönderin

Hesap silme işlemi için isterseniz Roblox’a e-posta gönderebilirsiniz. Hesabınızın ya da çocuğunuzun hesabını silmek için info@roblox.com’a e-posta gönderin. E-posta gönderirken hesap bilgilerini ve bağlı olduğu mail bilgilerini de eksiksiz ve doğru bir şekilde yazmanız gerekmektedir.

Gönderdiğiniz e-postada hesap bilgisi ve kapatma nedeninizi açıklayan bilgileri yazmayı unutmayın. Yine Roblox tarafından inceleme yapıldıktan sonra konuyla alakalı bilgi verilecek ve işleminiz gerçekleştirilecektir.

Hesaba 1 Yıl Girmeyin

Roblox oyununa 1 yıl boyunca giriş yapmazsanız hesabınız otomatik olarak silinecektir. Tabi ki hesabın silinebilmesi için tam 1 yıl boyunca hesaba giriş yapılmaması gerekiyor. Bu süre çok uzun olacağından dolayı yukarıdaki yöntemlerden birini uygulamak daha faydalı olacaktır. Roblox hesabı silindiğinde arkadaş listesi, yapılan oyunlar, sahip olduğunuz ve satın aldığınız oyun içi ögelerin hepsi kalıcı olarak silinecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir