Kaç Km

Samsun Trabzon Arası Kaç Km, Saat? Yol Tarifi

Samsun - Trabzon arası kaç kilometredir? Samsun Trabzon arası kaç saat sürer? Otobüsle ve arabayla Trabzon Samsun kaç km ve kaç saattir?

Samsun ve Trabzon illeri arasında yolculuk yapmadan önce, iki mesafenin birbirine olan uzaklığı ve yolculuğun ne kadar süreceği bilgisi araştırılır. Kaç km kategorisinde yayınladığımız Samsun Trabzon arası kaç kilometre ve kaç saat başlığında bu konuları yanıtlıyor olacağız. Hem arabayla hem de otobüsle yolculuk yapacaklar için, iller arası yolculuk süresinin kaç saat sürdüğünü de buradan öğrenin.

Samsun ilinden Trabzon iline seyahat edecek olan vatandaşlar yola çıkmadan önce yolculukla ilgili araştırmalar yaparlar. Samsun ili ile Trabzon şehri arasının kaç km ise en çok merak edilen konudur. Arabayla, otobüsle ve uçakla kaç saat sürdüğü sorusu araştırılarak yolculuğun ne kadar süreceği öğreniliyor. Samsun Trabzon arası kaç km? Arabayla, otobüsle kaç saat sürer? Yolculuk yapmadan önce aklınıza takılan her şey burada.

Samsun trabzon arası kaç kilometre

Samsun Trabzon Arası Kaç Kilometre

Samsun’dan Trabzon’a gidilirken D010/E70 karayolu kullanılır. Bu karayolu ile yolculuk yapıldığında Samsun Trabzon arası; 325 kilometredir. İlk defa bu iki şehir arasında yolculuk yapacak olanlar, yoldaki tabelaları takip ederek yolculuğu tamamlayabilirler. Yol, genel itibariyle düz olduğundan dolayı pek kafa karıştırıcı bir yanı yoktur. İsterseniz araç ya da telefonunuzdan Navigasyon’u açarak iki şehir arasındaki yol güzergahını takip edebilirsiniz. Ayrıca bu sayfada iki şehir arası takip edeceğiniz yolun da haritasını paylaştık.

GPS koordinatları:

(Enlem/ Boylam)
Samsun: 41.292782, 36.33128 * = 41° 17′ 34.0152″, 36° 19′ 52.6074″ **
Trabzon: 41.1, 39.7333333 * = 41° 6′ 0″, 39° 43′ 59.9988″ **

Samsun Trabzon Arası Kaç Saat?

Samsun Trabzon arası kaç saat; 4 saat 30 dakika civarında sürmektedir.

Samsun Trabzon illeri arasında seyahat etmek için D010/E70 üzerinden yolculuk yaparsınız. Bu yol üzerinden gidildiğinde yolculuk ortalama olarak 4.5 saat sürüyor. Fakat, Samsun ilinden Trabzon şehrine gidilirken, hava durumu, yol durumu ve trafik durumuna bağlı olarak yolculuk süreniz artabilir. Ayrıca hızınıza bağlı olarak da varış süresi farklılık gösterebilir.

Samsun Trabzon Arası Otobüsle Kaç Saat

Samsun şehrinden Trabzon şehrine girmek için otobüsü tercih ederseniz iki şehir arasındaki yolculuğunuz; 4 saat 15 dakika ila 5 saat arasında sürmektedir. Otobüsle yolculuk yapmak için internetten ya da otogardaki bilet gişelerinden, Samsun Trabzon seferi yapan otobüs firmalarından bilet alabilirsiniz.

Samsun – Trabzon arası sefer yapan otobüs firmaları; Lüks Karadeniz, Ali Osman Ulusoy, Kanberoğlu Turizm, Kamil Koç, Metro, Süha gibi firmaları gösterebiliriz. Bu otobüs firmalarından otobüs bileti satın alınarak Samsun’dan Trabzon’a gidilebilir.

Trabzon Samsun Arası Ne Kadar Yakıt Tüketir?

Samsun Trabzon arası yolculuklarda özel araçla gidildiğinde ne kadar yakıt tüketileceği de araştırma konularından biri h aline gelmiştir. Yakıt fiyatları hemen hemen her hafta değiştiği için direkt olarak fiyat bilgisi vermek yerine ne kadar yakıt tüketileceğinin bilgisini paylaştık. Siz de güncel yakıt fiyatına bakarak ortalama maliyeti hesaplayabilirsiniz.

Trabzon ile Samsun yol güzergahında benzinli bir araçla seyahat edilecekse 325 Km mesafede yaklaşık olarak 21,2 Litre yakıt tüketimi gerçekleşir. Güncel benzin litre fiyatına bakarak hesaplamayı yapın. Yolculuk esnasında dizel araç kullanılacaksa 17,8 Litre yakıt tüketimi yaparsınız. Güncel Mazot fiyatına bakarak ne kadar tuttuğunu hesaplayın. Yolculuğunuzu LPG’li bir otomobil ile yapacak olursanız ortalama olarak 350 TL civarında yakıt tüketimi yapar.

Samsun Trabzon Yol Tarifi

Samsun Trabzon arası yol tarifi için araç Navigasyonunu ya da telefonunuzun navigasyon uygulamasını kullanabilirsiniz. Genel olarak düz bir yolda ilerleyeceğiniz için, otobandaki levhaları doğru takip ederseniz belirtilen süre sonunda Samsun’dan Trabzon iline olan yolculuğunuzu tamamlamış olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir