Teknoloji

Samsung Pil Sağlığı Öğrenme Kodu

Samsung pil sağlığı öğrenme nerede? Samsung batarya sağlığı öğrenme kodu ile pilinizin durumunu öğrenin.

Samsung cep telefonunuzun bataryası belirli bir süre sonrasında işlevini yitirmiş olabilir. Kendi cihazınız için, Samsung pil sağlığı öğrenme işlemini yaparak cihazınızın pil durumunu öğrenin. iPhone telefonlarda bunu yapmak oldukça basit. Fakat Samsung cihazlarda direkt olarak menüden nasıl kontrol edilir çoğu kişi bilmiyor. Bu nedenle pil sağlığı öğrenme kodu ve benzeri araştırmalar yapılıyor. Sizin için hem mobil uygulama kullanarak hem de kodla batarya sağlığı nasıl öğrenilir anlatıyoruz.

Android cihaz kullanıcıları genelde Samsung markasını tercih ediyorlar. Hem garantisi, hem de yılların vermiş olduğu güven duygusuyla bu marka daha fazla tercih edilmektedir. iOs işletim sistemine sahip iPhone telefonlarda pil sağlığı direkt olarak ayarlardan kontrol edilebiliyor. Ancak, Android işletim sistemin sahip olan Samsung telefonlarda pil sağlığı öğrenme direkt yapılamıyor. Bunun yerine kod ya da ekstra uygulama kullanmanız gerekmektedir.

Samsung Pil Sağlığı Öğrenme Nasıl Yapılır?

Samsung Pil sağlığını öğrenmek için hem kod kullanılabilir hem de cihazın ayarlar kısmından pil sağlığı kontrol edilebilir. Ayrıca bazı mobil uygulamalar da Android cihazların pil sağlığına bakmamıza olanak sağlıyor. Samsung cihazınızdan pil sağlığını öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken;

  • Cihazınızdan Ayarlar uygulamasına girin.
  • Ayarlar menüsünden Pil ve Cihaz Bakımı ayarına giriş yapın.
  • Aşağı kaydırarak Tanılama seçeneğine basın.
  • Bu ekrandan Pil durumu seçeneğine dokunun.

Yukarıdaki adımları takip ederek cihazınızın pil sağlığını öğrenebilirsiniz. Pil durumu ekranında, Yaşam, Pil Kapasitesi gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Android Samsung Batarya Sağlığı Öğrenme Kodu

Android işletim sistemine sahip cihazlarda kod yazarak da pil durumunu öğrenebilirsiniz. Samsung pil durumunu öğrenmek için; arama uygulamasına girin ve *#0228# tuşlayın. Bu kodu tuşladığınızda *#0228# batarya kalibrasyonu ekranı açılacaktır. Bu ekrandan batarya ve pil sağlığınız ile ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Eğer telefonunuzun ayarlar bölümünde Pil Sağlığı seçeneği yoksa yukarıdaki kodu yazarak pil kalibrasyon ekranından pil sağlığı ve batarya durumunu inceleyebilirsiniz. Çoğu kişi pil sağlığını öğrenmek için bu yöntemi kullanıyor.

Samsung Batarya Sağlığı Öğrenme Uygulaması

Accu​Battery – Pil, uygulamasını telefonunuza indirip cihazınızın pil sağlığı hakkında bilgi alabilirsiniz. Xiaomi, Huawei ve Samsung cep telefonlarında bu uygulama mevcut. Uygulama mağazasına girdikten sonra telefonunuzun pili ile ilgili bilgileri incelemeye başlayabilirsiniz.

Charge Meter, uygulamasından da hem pil sağlığını inceleyebilir hem de batarya kalibrasyonu yapabilirsiniz. Eğer şarjınız çok az süreler dayanıyorsa bu uygulama ile pil ömrünü de uzatmak mümkün. Uygulamayı Android uygulama mağazasından indirebilirsiniz.

Electron: battery health info; bu uygulama size hem pil sağlığınızla ilgili bilgiler verir hem de batarya durumu hakkında bilgiler alabilirsiniz. Eğer batarya kalibrasyonu yapmak istiyorsanız Electron: battery health info uygulamasını telefonunuza yükleyin. Google Play android uygulama mağazasında bu uygulamalara benzer farklı uygulamaları da deneyebilirsiniz.

Samsung Pil Sağlığı Öğrenme İle İlgili Sorular

Samsung pil sağlığını öğrenmek isteyen android cihaz kullanıcılarının en çok araştırdıkları konuları aşağıda başlıklar halinde yanıtladık. Merak ettiğiniz farklı konular varsa bunları yorum kısmından sorabilirsiniz.

1. Telefon Pil Sağlığını Nasıl Öğrenirim?

Telefonunuzun pil sağlığını; Ayarlar, Pil ve Cihaz Bakımı, Tanım ve Pil Sağlığı ekranına giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Ayrıca *#0228# kodunu kullanarak ya da mobil uygulama indirip pil sağlığı kontrol edilebilir.

2. Android Pil Ömrüne Nasıl Bakılır?

Android telefonunuzun ayarlar bölümünde pil sağlığı seçeneği yoksa pil ömrüne bakmak için; telefon arama ekranına giriş yapıp *#0228# kodunu yazın ve arama tuşuna basın. Bunu yaptığınızda ekrana, batarya kalibrasyon bilgilerini gelecektir.

3. Samsung Batarya Ömrü Ne Kadar?

Samsung batarya ömrü için; ortalama olarak 2 yıl süre belirlenmiştir. Fakat şarj alışkanlığınıza ve kullanımınıza bağlı olarak bu süre artabilir ya da azalabilir. Örneğin, telefon şarjdayken oyun oynamak cihazın pil ömrünü azaltacaktır.

4. Samsung Pil Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

  1. Telefonunuzun Ayarlar uygulamasına giriş yapın.
  2. Pil > Pil Tasarrufu‘na basın.
  3. Uyarlanabilir Pil > Daha Fazla Genişlet seçeneğini seçin.
  4. Kapalıysa Uyarlanabilir Pil özelliğini kullan ayarını açın.

Pil tasarrufunu aktif hale getirerek cihazınızın daha az şarj tüketmesini sağlarsınız. Ayrıca pil ömrünü uzatabilmek için cihaz şarjdayken oyun oynamamaya ve çok fazla şarj etmemeye özen gösterin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir