Teknoloji

Ücretsiz Sanal Numara Alma Nasıl Yapılır 2023?

Bir dakikada Sanal numara alma ücretsiz nasıl yapılır? Whatsapp sanal numara nasıl alınır yöntemi ile Wp kullanmak mümkün. Sanal numara alarak sms onaylatabilir, farklı numaralara mesaj gönderebilirsiniz.

Çoğu kişi telefon numarası ile kayıt olmak yerine sanal numara alıp tek kullanımlık kodu sanal numara ile alabiliyorlar. Whatsapp, Telegram ve buna benzer telefon ile kayıt olunması gereken platformlar için sanal numara ücretsiz bir şekilde alınabilir. Bu hizmeti ücretsiz veren platformlar olduğu gibi ücretli olarak da hizmet veren sistemler mevcut.

İnternetten edinebileceğiniz sanal telefon numarası ile mesaj gönderme ve arama yapılabilir. Sanal numaralar ile Whatsapp, Facebook, Instagram, Telegram ve bunun gibi telefon numarası istenen platformlara kaydolup kullanmak mümkün.

Eniyisor.com’a gelen soru ücretsiz sanal numara alma yolları ile ilgiliydi. Bizlerde konu ile ilgili kapsamlı araştırmalar yapıp nasıl sanal numara alabileceğinizi burada anlattık. Sanal numara hizmeti genelde ücretli olarak verilse de bazı platformlar ücretsiz olarak da hizmet veriyor. Buradan ücretsiz sanal telefon numarası alma yollarını başlık başlık anlattık.

Sanal Numara Alma Ücretsiz

Whatsapp ve Telegram gibi çeşitli sosyal medya uygulamalarına kayıt olurken sanal numara alma yöntemleri araştırılıyor. Birçok kişinin halihazırda kullandığı yöntemi burada anlattık. Buradan ücretsiz sanal telefon numarası nereden alınır ve Whatsapp, instagram gibi sosyal medyada nasıl kullanılır öğrenebilirsiniz.

Genelde Whatsapp ve Telegram gibi uygulamalara kayıt olurken tercih edilen sanal numaralar, sevgilisi ya da bir arkadaşı tarafından engellendiğinde ona mesaj göndermek için de kullanılıyor.

Sanal Telefon Numarası Oluşturma

1. Secure Messenger SafeUm

Secure Messenger SafeUm
Secure Messenger SafeUm

Secure Messenger SafeUm uygulamasını Android ve İOS cihazlar için telefona yükleyip kullanabilirsiniz. Uygulamayı cihazınıza yükleyip ardından verilen sanal numarayı doğrulamanız gerekir. Doğrulama işlemi tamamlandıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu numara ile arama ve sms göndermek isterseniz uygulama içinden kredi almanız gerekiyor.

2. Virtual SIM

VirtualSIM

Çeşitli ülkeler için telefon numarası oluşturabileceğiniz Virtual SIM toplamda 38 farklı ülkeye ait sanal telefon numarası oluşturmanıza yarıyor. Bu uygulama bir günde +1 (ABD) kodlu ücretsiz sanal numara almamıza izin veriyor. Yurt dışına çıktıysanız veya bir yerlere kaydolmak için sanal numaraya ihtiyacınız varsa siz de Virtual SIM programını kullanabilirsiniz. VirtualSIM uygulamasını ios ve android cihazınıza indirebilirsiniz.

3. SMS Recieve Free Ücretsiz Sanal Numaralar

Bu uygulamayı ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz. SMS Recieve Free sanal telefon numarası hizmeti için mobil uygulamayı telefonunuza yüklemeniz gerekir. Bu platformu bilgisayardan, telefondan ya da mobil uygulama olarak kullanmak mümkün. WhatsApp ve Telegram gibi telefon numarası ile kayıt olmanız gereken platformlar için kullanabilirsiniz. Telefon numaraları ise aylık olarak güncellenir.

4. TextNow Sanal Numarası

ABD ve Kanada için sanal numaralar veren TextNow sanal telefon numarası denildiğinde sık kullanılan uygulamalar arasındadır. ABD ve Kanada yönüne yapılacak olan aramalar için ücretsizdir. ABD ve Kanada dışına yapılan aramalar için kullanıcılarından ücret alır. Eğer Türkiye’den yurtdışını aramak için sanal numara almak istiyorsanız bunun yerine Whatsapp uygulamasını kullanabilirsiniz.

5. Grasshoper Sanal Numara Alma Sitesi

Bir hafta boyunca bu platformu ücretsiz kullanabilirsiniz. Normalde aylık üyelik sistemi ile çalışmaktadır. Amerika’da ve Hindistan’da en çok kullanılan servislerden biridir. Grasshoper sanal numara servisi ücretsiz doğrulama ve iletişim imkanı sunar.

6. Phone.com Sanal Numara

Sanal numara için en fazla kullanılan platform Phone.com sitesidir. Bu internet sitesi sayesinde sanal numaranızı anında alabilirsiniz. Aylık üyelik ücreti isteyen sanal telefon numarası alma servisi özel paneli ile numaranızı yönetmenize de yardımcı olur.

Kullanımı kolay, çok yönlü, özellikli, bilgisayar ve telefonlarda sorunsuz çalışması nedeniyle insanların en beğendiği platform da diyebiliriz.

Whatsapp Sanal Numara Alma

Whatsapp Sanal Numara Alma

Whatsapp sanal numara almak için yukarıdaki mobil uygulamaları ya da internet sitelerini kullanabilirsiniz. Whatsapp’a kayıt olurken bizlerden telefon numarası istenmektedir. Eğer kendi telefon numaranız ile kaydolmak istemiyorsanız sanal numara kullanmak oldukça mantıklı olacaktır.

Telegram için Sanal Numara Almak

Telegram’da Whatsapp gibi kaydolurken telefon numarası talep ediyor. Telegram sanal numara almak için yukarıda bahsedilen 6 farklı yöntemi kullanabilirsiniz. Bu servislerden biri ile sanal bir telefon numarası alın, kayıt olurken doğrulama kodu bu numaraya gelsin. Ardından kayıt işlemini gerçekleştirin.

Sanal Numara Whatsapp, Telegram, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında doğrulama kodu almak için tercih edilmektedir. Sanal numara nereden alınır bilmiyorsanız buradaki bilgilerin size yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Sanal Telefon SMS

Sanal telefon numarası ile sms göndermek mümkün. Ancak bazı platformlar mesaj göndermek için belirli bir ücret talep ederken bazıları belirli bir sayıdaki mesaj gönderimine izin vermektedir. Bazı kişiler sanal telefon numarasını mesaj göndermek için tercih etmektedir. Örneğin mesaj hakkı biten kişiler ya da bir kişi tarafından engellendiğinde o kişiye ulaşmak isteyenler sanal telefon numarası ile mesaj gönderebilirler.

Yukarıda bahsi geçen platformlar ile mesaj göndermek mümkün. Fakat genelde sınırlı sayıda tuttuklarını unutmayın.

Sanal Telefon Numarası Nasıl Alınır?

Sanal telefon numarası almak için yukarıda bahsedilen uygulamalardan birini telefonunuza yükleyin. Uygulamayı yükledikten sonra açın ve kayıt işlemlerini gerçekleştirin.

  • Uygulamaya kaydolduktan sonra size telefon numarası verilir,
  • Örneğin Whatsapp‘a kaydolacaksanız kayıt olurken bu numarayı yazın,
  • Onay kodu yazdığınız numaraya gelir, gelen onay kodunu ilgili alana yazarak kaydolabilirsiniz,
  • Aynı zamanda mesaj gönderme ya da sesli aramalar için de yine bu platformlar tercih edilebilir.

Sanal numara herhangi bir sim karta gerek kalmadan bir telefon numarası sahibi yapar. Normal bir sim kart ile yapabileceğiniz bir çok işlemi bu numaralarla da yapabilirsiniz. Kullanımı basit ve kolaydır.

Sms Onay İçin Sanal Numara

Sms onay sistemi için sanal numaralara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bazı internet sitelerine ya da mobil uygulamalara kayıt olurken kendi telefon numaranızı kullanmak istemiyorsanız buradaki yöntemi kullanabilirsiniz. Sosyal medya uygulamasına ya da güvenmediğiniz sitelere kayıt olurken bir defalık sanal numaraya gereksinim duyuyor olabilirsiniz. Bununla beraber, sevgiliniz ya da bir arkadaşınız sizi Whatsapp ve benzeri platformlardan engellediyse ona ulaşmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda burada bahsettiğimiz sanal telefon numaraları ile istediğinizi yapabilirsiniz.

Sanal numaralar genelde Abd, Almanya, Kanada gibi ülkelerin telefon numarasıdır. Bu numaralar ile online oyunlara kayıt olurken sms onayı ya da Twitter gibi platformlara üyelik sağlarken onay kodları almak için kullanmak mümkün. Burada listelenen yöntemleri telefon numarası almak için kullanabilirsiniz.

Sanal numara gibi farklı konularda da bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki yorum kısmından konuyu bize bildirebilirsiniz. Bizlerde konu ile ilgili araştırmalar yapıp burada bilgilendirici haber paylaşabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir