Teknoloji

En iyi 5 Sigara Bırakma Uygulaması

Son yıllarda sigara bırakma konusunda oldukça çaba sarf ediliyor. Geçmiş yıllara göre genç yaştaki vatandaşlar da sigaraya başlamış durumda. Bu da doğal olarak sigarayı bırakmak isteyenlerin de sayısını arttırıyor. Bu yazımızda “en iyi sigara bırakma uygulamalarını” listeliyor olacağız. Bu listedeki uygulamaları telefonunuza indirerek sigara bırakma konusunda kaçıncı günde olduğunuzu ve vücudunuzda oluşabilecek değişimleri takip edebilirsiniz.

En iyi sigara bırakma uygulaması, iPhone ve android için hangi uygulamaları telefonunuza indirebileceğinizi anlatıyoruz. Bu uygulamalar ücretsiz uygulamalardır. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra, sigarayı bıraktığınız gün itibariyle başlatın. Bazı uygulamalar, günde kaç adet sigara içtiğinizi, kaç yıldır sigara içtiğinizi, sigara paketinin ücreti gibi bilgileri de istemektedir. Bu bilgileri istemesinin nedeni ise, ne kadar paranın cebinizde kaldığını göstermek ve kaç adet sigara içmediğinizi göstermek içindir. İşte, en iyi sigara bırakma uygulamaları listesi.

En iyi 5 Sigara Bırakma Uygulaması

  • Sigarayı Bırak Sağlıklı Yaşa
  • Sigara İçmeyi Bırak Kwit
  • Sigara Bırakma Yardımcısı
  • QuitNow: Sigarayı Bırak
  • SmokeFree: Quit smoking slowly

Sigara bırakma uygulaması olarak yukarıdaki 5 uygulamadan birini tercih edebilirsiniz. İlk 3 uygulama hem Android hem de iOs işletim sistemine sahip cihazlara yüklenebilir. Eğer siz de bu uygulamalardan birini kullanarak, sigara bırakmayı düşünüyorsanız aşağıdan uygulama detaylarını inceleyebilirsiniz.

Sigarayı Bırak Sağlıklı Yaşa

Sigarayı bırak sağlıklı yaşa uygulaması, sigara bırakmayı düşünen vatandaşlar tarafından en fazla indirilen uygulamalardan biridir. Uygulamaya kayıt olurken, günlük içtiğiniz sigara miktarı, sigara paket ücreti, yaşınız ve kaç yıldır sigara içtiğiniz gibi bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler sayesinde, program otomatik olarak sigarayı bıraktığınız günden beri kaç sigara içmediğinizi, sigaraya ne kadar para vermediğinizi ve sağlığınızdaki değişimleri takip edebilirsiniz.

Sigarayı Bırak Sağlıklı Yaşa iPhoneİndir
Sigarayı Bırak Sağlıklı Yaşa Androidİndir

Sigara İçmeyi Bırak Kwit

Kwit sigarayı bırakma uygulaması da yine hem Android işletim sisteminde hem de iOs işletim sistemine sahip iPhone telefonlara indirilebilir. Telefona indirdikten sonra basit bir kurulum yapabilirsiniz. Kurulumun ardından kaç gündür sigarayı bıraktığınızı, kaç adet sigara içmediğinizi ve sağlığınızla ilgili değişiminizi takip edebiliyorsunuz.

Uygulama indirme bağlantıları;

Sigara İçmeyi Bırak Kwit iPhoneİndir
Sigara İçmeyi Bırak Kwit Androidİndir

Sigara Bırakma Yardımcısı

Tütün ve tütün ürünlerini bırakmaya çalışırken, kendinizi oldukça zorlamanız gerekebilir. Eğer bir destekçi arıyorsanız ve sigara bırakma hattı gibi hatları da aramak istemiyorsanız bu mobil uygulamayı kullanabilirsiniz. Sigarayı bırakma yardımcısı uygulaması ile sigara bırakma bilgilerinizi takip edebilirsiniz. Örneğin, kendinize 1 hafta sigara içmeyeceğim gibi hedefler belirleyerek sigarayı bırakmak için bir adım atabilirsiniz.

Ayrıca bu uygulama, günde kaç tane sigara içmediğinizi ve ne kadar nikotin almadığınız gibi bilgileri de içerisinde barındıracağından dolayı size destekçi olacaktır. Uygulamayı telefonunuza yüklemek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Sigara Bırakma Yardımcısıİndir

QuitNow: Sigarayı Bırak

Farklı özellikleri olan bir sigara bırakma programı arıyorsanız bu program işinize yarayabilir. Bu programı da yine Google Play ya da App Store’dan cihazınıza yükleyebilirsiniz. Uygulama sigarayı bıraktığınız gün, ve diğer değerler ile alakalı olarak size bildirimler gönderir. Sigarayı bırakmak için belirli bir yardımcıya ihtiyacınız varsa bu uygulamayı da deneyebilirsiniz.

Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra, kendinize göre ayarlarını yapıp daha sonrasında da kullanmaya başlayabilirsiniz. Hedefiniz tütünü bırakmak ise bu yardımcı uygulamayı kullanın.

QuitNow: Sigarayı Bırak Androidİndir
QuitNow: Sigarayı Bırak iPhoneİndir

SmokeFree: Quit smoking slowly

SmokeFree: Quit smoking slowly mobil uygulamasını telefonunuza indirip kaç gündür sigara bıraktığınızı takip edebilirsiniz. Sigaranın sağlığa etkileri ve gelen zamlardan dolayı ciddi anlamda bireysel ekonomiyi kötü yönde etkilediğinden dolayı çoğu insan sigarayı bırakmaya yöneliyor. Eğer siz de sigarayı bırakmayı düşünüyorsanız bu uygulamalardan birini kullanabilirsiniz.

Kullanılabilecek mobil uygulamalardan biri de SmokeFree: Quit smoking slowly programıdır. Sigara bırakma programı arayanlar bu programı da deneyebilirler. İndirme bağlantısını aşağıdaki kutucukta bulabilirsiniz.

SmokeFree: Quit smoking slowlyİndir

Sigara bırakmış olanlar ya da bırakmayı düşünenler fikir, öneri ve tavsiyelerini aşağıdaki yorum kısmından diğer insanlarla paylaşabilirler. Bu sayede sigara bırakmak için mücadele veren diğer ziyaretçiler kendi aralarında fikir alışverişi yaparak tütünü bırakmak için neler yapmaları gerektiğini paylaşabilirler. Eğer sigarayı bırakmazsanız sigara nikotin oranları sayfasında belirttiğimiz gibi her sigara içişinizde zifir, nikotin gibi zehirli maddeleri solursunuz. Sigarayı bırakmayı düşünen arkadaşlarınıza aşağıdaki paylaş butonlarını kullanarak bu içeriği gönderebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir