Genel

Siyah Köpek Cinsleri – Siyah İri Köpek Türleri

Siyah köpekler bazen çok sevimli bazen de havalı görünebiliyorlar. Burada en popüler siyah köpek cinsleri listelenmiştir. Bu listeden siyah iri köpek cinslerini inceleyebilirsiniz. Eğer bir köpek gördüyseniz ve cinsini merak ediyorsanız ya da siyah köpek türlerini araştırıyorsanız bu makalenin sizin için yararlı olacağını düşünüyoruz. Köpekler bazen bahçede bazen de evlerde bizlere arkadaşlık eden canlılardır. Siyah köpek ırklarına ilgi duyuyorsanız buradan ırkları inceleyebilirsiniz.

Siyah köpek cinsleri, tüyleri nedeniyle çoğu insanın dikkatini çeker. Bu köpeklerin geneli özel bir görünüme sahiptir, bazıları sevimli görünürken bazıları da ürkütücü bir görünüme sahiptir. Fakat köpeklerin karakterlerinin tüyleri ile hiçbir alakası yoktur. Simsiyah bir köpeğin sizinle oyun oynamak için elinden gelen sevimliliği yaptığına da şahit olabilirsiniz. Köpeklerin tüy renkleri, derilerinde bulunan pigmentasyon çeşidinden farklılık gösterir. Köpek renklerinde ise en baskın rengin siyah olduğunu da söyleyebiliriz.

Siyah İri Köpek Cinsleri

Siyah iri köpek cinslerini merak edenler aşağıdaki başlıklardan bu köpekleri inceleyebilirler. Köpeklerin fotoğrafları ile beraber köpek ırklarının karakter yapısını ve genel özelliklerini de yine alt başlıklardan inceleyebilirsiniz.

Rottweiler

Siyah iri köpek ırkları denince akla ilk gelen isimlerden biri Rottweiler ırkıdır. Yüzyıllardır bekçi köpeği ve koruma köpeği olarak tercih edilmektedir. Görünüş bakımından ürkütücü bir duruşu olan bu köpek oldukça korumacıdır. Yabancılara karşı pek sakin bir hayvan olmadığını da hatırlatmakta fayda var. Aile üyelerine sevecen ve sakin bir yapıyla yaklaşmaktadır. Düzenli olarak tüylerini tarayabilirsiniz. Bahçe koruması ve daha bir çok alanda tercih edilen sevimli dostlarımızdandır.

Doberman

Doberman

Doberman köpekler zeki, korumacı, atletik yapılı, sadık ve itaatkar, cesur ve çocuklarla uyumlu iri siyah köpek cinslerindendir. Koruma içgüdüsü oldukça yüksek olan bu iri dostumuz aile üyelerine gelebilecek herhangi bir tehdit karşısında hemen harekete geçer. Aile üyeleriyle iyi anlaşan ve oyuncu bir yapıya sahip olan bu ırk yabancılara karşı sürekli tetiktedir.

Cane Corso

Cane Corso

Cane Corso büyük ve güçlü bir yapıya sahip iri köpek ırklarından biridir. Güvenilir, cesur ve sadık dostlardır. Genel olarak oyuncu köpeklerdir, fakat boyut olarak iri olduklarından dolayı oyun esnasında biraz sert tavırlar sergileyebilirler. Genel olarak koruma ve bekçilik içgüdüsüne sahiptir. Sahibine karşı sadık ve sevecenlerdir. Zeki ve eğitilebilir olduklarından dolayı sıkla tercih edilen bir türdür. Hareketli bir hayvan olduğu için enerjisini atacak kadar bir bahçeniz olmasını öneririz. Kısa tüyleri kolay taranabilir.

Danua

Danua

Danua (Dogue de Bordeaux), büyük ve güçlü bir Fransız köpek ırkıdır. Güçlü ve kaslı yapısı sayesinde oldukça dayanıklı bir türdür. Atletik yapısı sayesinde oldukça hızlı koşarlar ve çok hareketli köpeklerdir. Koruma içgüdüsü nedeniyle bekçi köpeği olarak beslenebilir. Aile bireyleri için oldukça oyuncu bir yapıya sahip olan bu ırk yabancılara karşı her zaman temkinlidir. Sadık ve sevecen oldukları gibi çocuklarla da iyi anlaşırlar. Hareketli köpekler olduklarını söylemiştik, bu nedenle egzersiz ihtiyaçları bardır. Kısa tüyleri köpek tarağı ile taranabilir.

Siyah Alman Kurdu

Alman kurtları hem bekçi hem de çoban köpeği olarak yüzyıllardır beslenen hayvanlardır. Oyuncu yapıları ve enerjik olmaları nedeniyle oldukça fazla ilgi göstermeniz gerekir. Tüyleri uzun olduğu için belirli periyotlarda bakım yapılması gerekir. Oldukça korumacı olan bu tür, ev halkına karşı da bir o kadar ilgili ve sevecen tavırlar sergiler.

Küçük Siyah Köpek Türleri

Küçük siyah köpek ırkları da insanlar tarafından merak edilmekte ve aranmaktadır. Bu başlık altında da siyah köpek türlerini inceleyebilirsiniz. Köpekler için hem genel bilgi hem de fotoğraf bilgisini burada paylaştık.

Affenpinscher

Affenpinscher

Affenpinscher cinsi köpekler küçük siyah köpek türlerinden biridir. Yaklaşık olarak on kilogram ağırlığa ulaşırlar. Maymunları andıran bir görünüme sahiptirler. Diğer küçük köpek ırklarında olduğu gibi bu ırk biraz asabi bir ırktır. Çok sevimli yüz hatlarına sahip olan bu köpekler, güçlü, cesur ve eğlenceli köpeklerdir. İnce tüyleri olması nedeniyle sık sık bakım yapılması gerektiğini de hatırlatmak isteriz. Tüyleri kısa sürede uzadığı için belirli periyotlarda tüylerinin kısaltılması gerekir.

Minyatür Pinscher

Minyatür Pinscher

Minyatür Pinscher, küçük boyutlarına rağmen cesur ve enerjik bir köpek ırkıdır. Genel olarak boyu 25-30 cm arasında değişmektedir. Ağırlık olarak 3-5 kilogram arasında olurlar. Enerjik ve canlı bir türdür. Cesur ve dikkat bakımından oldukça yetenekli hayvanlardır. Zeki ve hızlı öğrenen bir yapıya sahiplerdir. Bağımsızlık bakımından da bağımsız bir köpektir. Kendi kafasına göre işe yapabilirler. Sevecen ve sadık bir yapıya sahip olan bu canlılar oldukça sevimlidir. Ancak bu hayvanlar bazı genetik sağlık sorunlarına sahip olabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir