Teknoloji

Snapchat Nedir? Nasıl Kullanılır, Snapchat Beklemede Ne Demek?

Snapchat dünya çapında kullanılan fotoğraf uygulamalarından biridir. Peki mesaj gönderirken Snapchat beklemede ne demek? Snapchat’te mesaj gönderdikten sonra beklemede yazıyor ne yapmalıyım merak edenler için burada bu uyarının ne anlama geldiğini anlattık.

Teknolojinin gelişimiyle beraber mobil uygulamalar da kendini geliştirmeye başladı. Her geçen gün yeni bir uygulama çıkıyor. Bu uygulamaların bazıları pek duyulmasa da nadiren de olsa çok beğenilen uygulamalar olabiliyor. Eylül 2011 yılında çıkan Snapchat uygulaması da sevilen uygulamalardan biridir. Sosyal medya uygulamaları ise günümüzde çok daha fazla talep görmektedir. Bu sosyal medya uygulamalarından biri de Snapchat oldu, burada mesajlaşma, fotoğraf gönderme, Story paylaşma ve özel efektlerle fotoğraf ve video çekmek mümkün.

Snapchat Nedir?

Snapchat 2011 Eylül ayında çıkmış olan bir tür sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulama ile efektli fotoğraflar ve videolar çekmek mümkün. Snapchat uygulamasında mesajlaşma ve story paylaşımı gibi özellikler de var. Ayrıca snapchat kullanıcıları birbirleriyle fotoğraf göndererek mesajlaşa da biliyorlar. Snapchat uygulamasını hem Android hem de ios işletim sistemine sahip iPhone cep telefonlarınıza ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

Snapchat Nasıl Kullanılır?

Snapchat uygulamasını kullanmak düşünüldüğünden biraz daha karmaşıktır. Öncelikle uygulamayı ios veya Android seçeneklerinden birini seçip cihazınıza yüklemeniz gerekir. Uygulamayı yükledikten sonra kayıt olmak için gmail hesabınızı kullanabilirsiniz. Gmail hesabınızla kayıt olduktan sonra direkt olarak uygulamaya giriş yapıp efektli fotoğraflar çekebilir, rehberinizde Snapchat kullanan kişileri görüntüleyebilir ve bu kullanıcıları arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

  • Snapchat direkt olarak Kamera ekranıyla açılacaktır. Fotoğraf çekmek için fotoğraf çekme düğmesine dokunman, video için basılı tutman gerekir.

Snapchat uygulamasında rehberinizde olmayan kişileri de kullanıcı adıyla aratarak arkadaş eklemek mümkün. Ayrıca arkadaşlarınızla birbirinize fotoğraflarınızı da bu uygulama üzerinden gönderebilirsiniz.

Snapchat Beklemede Ne Demek?

Snapchat uygulaması kullanıcıları çeşitli problemler ve uyarılar ile karşılaşabilirler. Bazen hata vermesi uygulamanın sıkıcı olmasına neden olabiliyor. Snapchat beklemede uyarısı da bu problemlerden biridir. Snapchat beklemede yazıyor hatasının birden fazla nedeni olabilir. Snapchat beklemede ne demek sorusunun başlıca nedenleri:

  • Kullanıcının interneti kapalıysa ya da şebeke yoksa beklemede hatası alınabilir
  • Mesaj gönderilen kişinin arkadaş listesinde değilseniz yine beklemede hatası ile karşılaşırsınız
  • Beklemede hatası nedenleri internetin kapalı olması ya da arkadaşınız olmayan kişilere mesaj göndermenizden kaynaklanır

Snapchat mesaj beklemede yazıyor ne yapmalıyım diye düşünenler yukarıdaki üç maddeyi dikkatlice okumalıdır. Snapchat beklemede ne demek sorusunun yanıtı bu maddelerde yazıyor.

Snapchat Beklemede Nedir?

Snapchat Beklemede

Snapchat kullanıcıları birine mesaj gönderdiklerinde bu uyarı ile karşılaşabilirler. Bu uyarının nedenleri ise mesaj gönderilen kişinin internetinin kapalı olması ya da arkadaş listenizde kayıtlı olmamasından kaynaklanmaktadır. Eğer arkadaş listenizde yoksa, o kişiyi arkadaş olarak ekleyerek mesaj gönderebilirsiniz.

Filtreler, Filtreler, Bitmoji ve daha fazla özelliği kullanmaya hemen başla. Her gün Snapchat topluluğunca çıkarılan yeni efektleri dene. Snapchat uygulamasında görüntülü konuşma özelliği de bulunmaktadır. Aynı anda en fazla 16 kişi ile görüntülü konuşma yapabilirsiniz. İsterseniz konuşurken filtreleri de kullanabilirsiniz. Bu özelliği Instagram’da bir süre önce kendine dahil etmiştir. Bu tür haberler için Eniyisor.com Ana sayfasını ziyaret edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir