Haber

Supercell ID Kod Gelmiyor (Doğrulama Kodu)

Supercell geliştirdiği oyunlar ile, milyonlarca kişiyi adeta oyun bağımlısı yaptı diyebiliriz. Fakat bazen sorunlar da yaşanabiliyor. Bu sorunlardan biri de “Supercell ID kod gelmiyor”, sorunu mobil cihazlarda ve bilgisayardan güvenlik için doğrulama kodu almak isteyenlerin karşılaştığı problemlerden biridir. Doğrulama kodu gelmediğinden dolayı Supercell oyunlarına giriş yapamayan oyuncular, Supercell ID kodu gelmiyor, hatası çözümü nedir şeklinde araştırmalar yapıyorlar. Peki, Supercell oyunlarına giriş yapmak için kullanılan ID nedir ve ne işe yarar? Kod gelmeyince ne yapmak gerekir? Bütün sorularınızı yanıtlıyor olacağız.

Supercell ID kod gelmiyor, sıkıntısı ile karşılaşanlar için rehber olarak bu içeriği hazırladık. Clash Royale, Boom Beach, Brawl Stars, Hay Day gibi oyunları güvencede tutmak için Supercell id kullanılmaktadır. Eğer bu oyunlardan birini güvenli bir halde oynamak istiyorsanız Supercell ID aktif etmelisiniz. Hem bu sayede, farklı cihazlardan giriş yaparken de ID yöntemi kullanılabilir.

Supercell id

Supercell ID Nedir?

Supercell ID, oyun hesabınızı kötü niyetli kişilere karşı korumanıza ve Supercell oyun hesaplarınızı tüm mobil cihazlarınızda kullanabilmenize olanak sağlıyor. Eskiden Android cihazda yüklü olan oyun hesabını ios işletim sistemine sahip iPhone telefonlarda oynayamıyordunuz. Fakat Supercell ID bütün cihazlarda oynayabilmenize olanak sağlar.

Supercell ID’ye halen daha kayıt olmadıysanız Ayarlar bölümünden kaydolabilirsiniz. Başlamak için “Supercell ID” seçeneğine basıp gerekli adımları takip edin. Supercell ID doğrulama kodu gelmiyorsa aşağıdaki ayarları yapın.

Supercell ID Kod Gelmiyor Hatası ve Çözüm Yolları

  • E-Postayı kontrol edin.
  • Spam klasörüne bakın.
  • Supercell ile iletişime geçin.
  • İnternet bağlantısını kontrol edin.

Supercell ID kodunun gelmemesinin nedenlerini dört ana başlıkta birleştirdik. Büyük olasılıkla mail adresini hatalı yazdığınız için ya da mail Spam kutusuna düştüğünden dolayı görünmüyor olabilir. Bu durumda maili kontrol etmek gerekir. Bütün başlıkları detaylarıyla aşağıda ele aldık.

E-Postayı Kontrol Edin

Supercell ID’ye kayıt olurken bir e-Posta ile kayıt olunur. Eğer doğrulama kodunu alamıyorsanız muhtemelen yanlış e-postaya bakıyorsunuzdur. Hemen e-postayı kontrol edin. Ayrıca Supercell ID’ye kayıtlı olduğunuz mail adresine e-posta geleceğinden dolayı ilgili mail hesabından da oturum açmayı unutmayın.

Spam Klasörüne Bakın

Bazen gelen e-postalar mailimizde Spam klasörüne gider. Mail hesabı bazı postaları otomatik olarak Spam algıladığından, Supercell ID kod için mailinizin Spam klasörüne de bakmayı unutmayın. Cep telefonunuzdan ya da bilgisayardan e-posta hesabınızın spam klasörüne bakın. Spam klasörüne girerek, spam olarak algılanan bütün mailleri buradan kontrol edebilirsiniz.

Doğrulama kodu gelmediyse; mailinizin istenmeyen e-postalar klasörünü kontrol edin ve bu tür e-postaların farklı bir klasöre gitmesini belirlediğiniz bir ayar varsa bunu kaldırın. Gelen mail kutusunda “Supercell ID” yazıp aratarak da bu e-postayı yani doğrulama kodunu bulabilirsiniz.

Supercell ile İletişime Geçin

Bütün yöntemleri uyguladım fakat yine de Supercell ID kodu gelmedi diyorsanız yapılacak tek şey Supercell ile iletişime geçmek. Supercell yetkilileri ile iletişime geçerek probleminizi anlatın. Spam klasörüne de baktığınızı belirtmeyi unutmayın. Yetkililer gerekli incelemeleri yaparak probleminizi çözecektir.

İletişim postası gönderirken Supercell ID kayıtlı olan mail adresinizi de şikayet mailinizin içerisine yazın. İlgili birim incelemelerini tamamlayıp probleminizi en kısa sürede düzeltecektir.

İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

Pek rastlanmasa da internet bağlantısı hatasından dolayı da bu sıkıntıyı yaşıyor olabilirsiniz. Bilgisayar ya da mobil cihazınızın aktif bir internet bağlantısına bağlı olduğundan emin olun. Eğer bütün bu adımlar işe yaramadıysa, yukarıda bahsettiğimiz gibi Supercell ile iletişime geçerek probleminizi anlatın. Yetkililer gerekli işlemleri yaparak probleminizi çözüme kavuşturacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir