Teknoloji

Telefon Apple iPhone imei Sorgulama 2024

Android ya da iOs cihazlar için imei sorgulama yapmak isteyebilirsiniz. Buradan, iPhone imei sorgulama ve Android imei öğrenme nasıl yapılır öğrenin. Cihazın Türkiye kayıtlı olup olmadığını öğrenmek için bu sorgulamayı kesinlikle yapmanız gerekir.

Akıllı cep telefonlarında IMEI sorgulama işlemi nasıl yapılır burada açılıyoruz. Eniyisor.com’a gelen sorulardan biri de telefon imei sorgulama nasıl yapılır sorusu oldu. Bizler de nasıl yapabileceğinizi burada anlattık. Cihazların kullanılabilmesi için bir imei üzerine kayıtlı olması gerekmektedir. IMEI kaydı olmayan cep telefonları şebeke almadığından dolayı kullanıma kapalı olacaktır.

IMEI Numarası Nedir?

IMEI Numarası Nedir

Telefonun IMEI numarası, ilgili cihazı tanıyabilmek içim GSM şebekeleri tarafından kullanılmaktadır. IMEI numarası hem Android hem de iOs cihazların şebekeye bağlı bir şekilde çalışabilmesi için gerekli olan koddur. Aktif çalışan bütün telefonlar da bu imei kodu ile çalışır.

E Devlet İmei Sorgulama Nasıl Yapılır?

Siz de E-devlet imei sorgulama nasıl yapılır bilmiyorsanız buradaki anlatımı uygulayarak E devlet sistemi üzerinden cihazın kayıtlı bir imei olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. IMEI sorgulaması e Devlet ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu işbirliğiyle yöntemiyle de öğrenebilir. E Devlet sistemine kendi şifreniz ve T.C kimlik numaranızla giriş yapıp sorgulama yapabilirsiniz.

E devlet imei sorgulama:

 • E Devlet İmei Sorgulama sayfasına giriş yapın
 • Giriş yaptıktan sonra cihazın İMEİ bilgisini yazın
 • Bu sayede cihazın kayıtlı bir imei olup olmadığını kontrol edebilirsiniz

Aşağıdan iPhone imei sorgulama adımlarını yapıp imei bilginizi aldıktan sonra hemen bu başlıktaki yöntemi kullanarak imei’nin kayıtlı olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

iPhone imei Sorgulama

iPhone telefonlarda da imei sistemi vardır. Kullandığınız iPhone telefonun imei bilgisini sorgulayabilmek için aşağıdaki rehberde bulunan adımları uygulayabilirsiniz. Böylece Apple cihazınızın imei bilgilerine ulaşabilirsiniz.

iPhone imei sorgulama:

 • iPhone telefonunuzu açın
 • Ayarlar bölümüne girin
 • Buradan Genel kısmına gelin
 • Ardından Hakkında menüsüne giriş yapın
 • Açılan ekranı en aşağıya kaydırın
 • Burada Operatör bilgilerinin altında IMEI bilgisi bulunmaktadır.

iPhone imei numaranızı başkalarıyla paylaşmayın. IMEI numaranız bir nevi cihazın kimlik numarasıdır ve her cihaz için özel olarak belirlenmiştir. iPhone imei sorgulama işlemi işte bu kadar kolay.

Apple imei Sorgulama

Apple marka bir telefonunuz varsa ve bunun imei kaydını merak ediyorsanız yukarıdaki iPhone imei sorgulama yöntemini kullanabilirsiniz. Ayrıca daha hızlı bir yöntem arıyorsanız siz de hemen Apple imei numarası sorgulama:

 • iPhone telefonunuzdan Arama uygulamasını açın
 • Klavye bölümüne gelin.
 • *#06# tuşlayın ve Arama butonuna dokunun.
 • Ekrana imei no ve seri no gibi bilgiler gelecektir.

Samsung İmei Sorgulama Nasıl Yapılır?

Samsung İmei Sorgulama

Samsung telefonlarda da imei sorgulama işlemi basit birkaç tuşlama ile yapılabilmektedir. Hemen aşağıdaki yönergeleri izleyerek cihazınızın IMEI bilgisini öğrenmek mümkün.

1. Telefon uygulamasına giriş yapın.

2. Tuş takımında *#06#’yi tuşlayın ve arama tuşuna basın.

3. Cihazınızın IMEI ve seri numarası gibi bilgiler ekrana gelecektir.

Xiaomi imei Sorgulama ve Öğrenme

Herhangi bir Xiaomi imei sorgulama işlemi için yapılması gerekenler aşağıda anlatıldığı gibidir. Xiaomi marka cep telefonu kullananlar bu sayede cihazının imei bilgisine ulaşabilirler. Sırasıyla Xiaomi imei sorgulama:

 • Arama bölümüne gelin
 • Ekrana *#06# yazarak arama tuşuna basın
 • Burada seri no ve Imei no gibi cihaz bilgileri yer almaktadır

Buradan aldığınız kodun imesinin Türkiye’de kayıtlı olup olmadığını yukarıdaki başlıkta bulunan e-devlet sorgulama sistemi sayesinde öğrenebilirsiniz.

Huawei imei Sorgulama

Huawei marka cep telefonu kullanan kullanıcı sayısı da bir hayli fazla. Buradaki yöntem sayesinde siz de cihazınızın imei numarası ve seri numarası gibi bilgilerine rahatça ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıda anlatılanları sırasıyla uygulamaktır.

Huawei imei sorgulama nasıl yapılır:

 • Huawei telefonunuzun arama ekranına gelin.
 • Buradan *#06# tuşlayın ve arama tuşuna basın.
 • Ardından Huawei cep telefonunuzun imei bilgisi ekranda belirecektir.

Oppo İmei Sorgulama

iPhone imei sorgulama gibi Oppo imei sorgulama işlemi de sık aranan konulardan biridir. Sık aranmasının nedeni ise Oppo telefon kullanıcılarının da çok fazla olmasıdır. Hemen sırasıyla, Oppo imei öğrenme:

 • Oppo telefonunuzdan arama yaptığınız bölüme girin.
 • Bu ekranda *#06# yazın ve arama seçeneğine basın.
 • Oppo cep telefonunun imei bilgisi ekrana gelecektir.

Telefon imei Sorgulama ve Öğrenme

iPhone imei sorgulama ve diğer markalar için telefon imei öğrenme yöntemlerini bu başlık altında detaylıca anlattık. iPhone, Samsung, Xiaomi, Oppo ve Huawei cep telefonlarınızın imesini buradaki bilgileri kullanarak sorgulayabilirsiniz. Ayrıca imei’nin kayıtlı olup olmadığını öğrenmek için siz de hemen e-devlet yöntemini kullanın.

Bu sayede telefonunuzdan imei bilgilerine ulaşıp e-devlet sisteminden de cihazın kayıtlı olup olmadığına bakabilirsiniz.

BTK imei Kayıt Sorgulama

BTK sistemi ile imei sorgulamak isterseniz hemen bu başlığın altında anlattıklarımızı yapabilirsiniz. İmei öğrenme yöntemini yukarıda bütün cihazlar için ayrı ayrı olarak anlattık. Siz eğer cihazın Türkiye kaydı olup olmadığını merak ediyorsanız burada anlatılanları yapmanız gerekir.

Btk imei sorgulama:

Giriş yaptığınızda yukarıdaki ekran ile karşılaşırsınız.

Sonra, öğrendiğiniz imei numarasını ilgili ekrandaki IMEI No kutucuğuna yazın.

Yazdıktan sonra Sorgula butonuna dokunun ve imei’nin Türkiye kayıtlı olup olmadığını sorgulayın.

İmei numaraları 15 hanelidir, daha fazla ya da daha az sayıda sayı kullanırsanız ekran hata verecektir. Bütün telefonlar için Türkiye kaydı olup olmadığına bu ekrandan bakmak mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir