Genel

Telefon Numarasından Facebook Bulma 2024 Kişi Bulma

Telefon numarasından Facebook bulma nasıl yapılır? Telefon no ile facebook hesabı kişi bulma detayları.

Telefon numarası ile Facebook hesabı bulma adımları oldukça kolaydır. Çoğu kişi bunun yapılıp yapılamayacağı hakkında net bir bilgiye sahip değil. Ancak birinin Fb hesabını bulmak için telefon numarası da kullanılır.

Genelde, bir telefondan mesaj ya da arama alanlar bu numarayı Google girip araştırıyor. Fakat genelde ne olduğuna dair sonuç alamıyorlar. Eğer kimin aradığını görmek istiyorsanız çeşitli numara sorgulama sistemlerini kullanabileceğiniz gibi Facebook ile de sorgulama yapılabilir. Peki, Telefon numarasından Facebook Hesabı Bulma nasıl yapılır? Eğer sizi arayan kişi telefon numarasını Facebook hesabına bağladıysa kim olduğunu görüntüleyebilirsiniz.

Telefon Numarasından Facebook Bulma Nasıl Yapılır?

  • Facebook’un rehberinizde kayıtlı olan kişileri görmesine izin vererek rehberinizde kimlerin Facebook kullandığını görüntüleyebilirsiniz.
  • İnsanlar telefon numaranızı kullanarak Facebook kullanıp kullanmadığınızı görüntüleyebilirler.
  • Facebook arama kısmına kullanıcı adı ya da mail adresi yerine telefon numarasını yazıp o kişinin Facebook kullanıp kullanmadığına bakabilirsiniz.

Cep telefonu numarası ile Facebook bulma nasıl yapılır? Cep telefonunuzdaki gibi, aramak istediğiniz telefon numarasını Facebook arama kısmına yazın. Eğer kişi telefon numarasını Facebook’a kaydetmişse ve gizlilik ayarları da açıksa o kişinin Facebook Hesabını bulabilirsiniz.

Facebook rehberinizde kayıtlı kişileri görmesine izin verdiğinizde, telefon numarasıyla kayıt olan kişiler önerilen hesap olarak karşınıza çıkar. İsterseniz o kişinin telefon numarasını Facebook’ta arayarak da hesabı olup olmadığına bakabilirsiniz.

Telefon Numarasından Facebook Hesabı Bulma

Eğer biri telefon numarasını bir gruba ya da yorum olarak yazmışsa o kişiyi bu sayede de bulabilirsiniz. Aynı zamanda telefon numarasını bir facebook sayfasına yazmışsa oradan da görmek mümkündür.

Aynı zamanda herkese açık bir gönderiye telefon numarasını yorum olarak yazdıysa bulmak çok daha kolay olacaktır.

Bununla birlikte telefon numarasını Facebook’un arama kısmına yazarak eğer kayıtlıysa o kişinin Facebook hesabını da görebilirsiniz.

Örneğin: Facebook arama kısmına kişinin adı ya da soyadını yazıp arama yaptığınız yere, elinizdeki telefon numarasını yazarak facebook hesabı kullanıp kullanmadığına bakabilirsiniz.

Telefon No ile Facebook Kişi Bulma

Telefon No ile Facebook Kişi Bulma
Telefon No ile Facebook Kişi Bulma

Not: İnsanlar telefon numarasını Facebook’a kaydettiğinde Herkes olarak ayarlamanız halinde insanlar telefon numaranızı Facebook arama kısmından yazarsa profilinizi görüntüleyebilirler.

Eğer telefon numaranız ile Facebook hesabınızın bulunmamasını ya da insanların Facebook profilinizden telefon numaranıza ulaşmasını istemiyorsanız ayarlar bölümünden bunu gizlemeniz gerekir.

Gizlemek için;

  • Facebook hesabınıza giriş yapın.
  • Gizlilik Ayarları menüsüne girin.
  • Gizlilik Ayarları bölümünden “Aramada beni kimler bulabilir” bölümü görünmektedir.
  • “Nasıl Bağlanıyorsunuz” başlıklı bir kutu bulunmaktadır. “Size sağlanan e-posta adresini veya telefon numarasını kullanarak sizi kimler arayabilir” yanındaki seçenekler içinden “arkadaşlar” ya da özel olacak şekilde seçin.
  • Seçimi yapıp kaydettikten sonra telefon numaranızı gizlemiş olursunuz.

Telefon Numarasından Facebook Bulma 2024 Kişi Bulma nasıl yapılır bilmeyenler yukarıdaki adımları takip ederek kontrol edebilirler. En yeni sosyal medya haberleri için Teknoloji kategorisini takipte kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir