Teknoloji

Telefon Numarasından Instagram Bulma 2023

Birinin Instagram hesabını telefon numarası ile bulmak mümkün mü? Burada sizin için telefon numarasından instagram bulma nasıl yapılır anlatıyoruz. Bu yöntem sayesinde telefon numarasını bildiğiniz bir kişinin Instagram hesabı kullanıp kullanmadığını görebilirsiniz.

Telefon numarası ile instagram hesabı bulma nasıl yapılır konusu birçok kişinin merak ettiği konulardandır. Sevgilimin, eşimin, erkek arkadaşımın ya da herhangi birinin Instagram kullanıp kullanmadığını merak ediyorum ancak bulamıyorum diyorsanız doğru yerdesiniz. Burada anlatılan yöntem sayesinde cep telefonu numarasıyla Instagram hesabına ulaşabileceksiniz. Instagram’da aynı isimde binelrce kişi olduğundan dolayı direkt olarak adını yazarak bulmak imkansızdır. Bu nedenle bahsi geçen yöntem sizin için daha zahmetsiz olacak diyebiliriz.

Telefon Numarasından Instagram Bulma Nasıl Yapılır?

  • Aradığınız kişinin telefon numarasının rehberinizde kayıtlı olması gerekir.
  • Instagram’a giriş yapın.
  • Sağ alt kısımdaki profil simgesine dokunun.
  • Ardından sağ üst kısımdaki menü tuşuna basın.
  • Kişileri Takip Et seçeneğinin altındaki Kişiler seçeneğine basarak devam edin.
  • Instagram uygulamasına kişilerinize erişme izni verilsin mi? uyarısı gelecektir, izin vermelisiniz.
  • Bu izni verdikten sonra rehberinizde numarası olan ve sizde ekli olmayan kişileri görüntülersiniz.

O kişinin bu listede olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Telefon numarası ile instagram hesabı bulabilmek için ilgili kişinin numarasını Instagram’a bağlamış olması gerekmektedir. Aksi halde bahsettiğimiz listede kullanıcı yer almayacaktır.

Telefon Numarası ile Instagram Hesabı Bulma

Telefon numarası ile Instagram hesabını bulabilmek için rehberinizi Instagram’a bağlamanız gerekiyor. Instagram rehberinizi bağladığınızda rehberdeki kişilerle arkadaş olabilmeniz için o kişileri size gösterir. Bu sayede aradığınız kişileri bulabilirsiniz. Aynı zamanda bazen Instagram arama kısmına telefon numarası yazdığınızda da eğer o kişi numarasını Instagram’a bağlamış durumdaysa görüntüleyebilirsiniz.

Telefon numarasından Instagram bulma işlemi için, Instagram’a giriş yapın ve profilinize girin. Ardından menü tuşuna basarak menüye girmelisiniz. Buradan da kişileri takip et ve kişiler seçeneğine dokunup gelecek olan uyarıya izin vermeniz gerekiyor. Sonrasında ise rehberinizde kayıtlı olan ve Instagram kullanan kullanıcılar size gösterilecektir.

Ancak bu yöntemin çalışabilmesi için yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi o kişinin telefon numarasını Instagram’a bağlamış olması gerekir. Bununla beraber eşiniz ya da sevgilinizin Instagram kullandığından şüpheleniyorsanız telefonunu hiç olmadık bir anda isteyip uygulamanın yüklü olup olmadığını kontrol edin.

Bazı kullanıcılar gizli Instagram kullanırken uygulamayı yakalanmamak adına yükleyemeyebiliyor. Bu gibi durumlarda ise genelde en çok kullandıkları tarayıcıdan instagram.com‘a giriş yaparak kullanıyorlar. Siz de ilgili tarayıcıdan vermiş olduğumuz bağlantıya giriş yaparak herhangi bir Instagram hesabının açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Fakat bazı kullanıcılar fake hesap oluşturabiliyor. Bu durumda da o kişiyi bulmak imkansız bir hal alabiliyor. Eğer amacınız rehberde kayıtlı birini bulmak ise bunu yapmak kolay. Fakat amacınız rehberinizde kayıtlı olan eşiniz ya da sevgilinizin Instagram kullanıp kullanmadığını kontrol etmek ise bu biraz daha zor hal alıyor diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir